vrojtime

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

A: Sai la nostra donna delle pulizie é Albanese.
B: Che coincidenza anche io ho un pastore (cane) swizzero.
 

Diddy19

Su@mi
Re: vrojtime

Mamma mia che disordinata che sono..La mia stanza è tutto sotto sopra...ci stano un mucchio di borse dapertutto...Hai presente i profughi albanesi??....Ohh ,scusa ..non volevo dire quello che ho detto... /pf/images/graemlins/frown.gif

:mad:
 

Presidenti

Forumium maestatis
Re: vrojtime

shkodront jan aq shum te integrushemme taljont...sa kajher duhet me qen i shkatht me kuptu a osht integru a asimilu!
 

Diddy19

Su@mi
Re: vrojtime

Shkodranet jane si jane (edhe pse ti s'besoj ti njohesh aq mire sa te japesh mendim mbi ta ) po te pakten kur te tjeret u bajne replika qe ato si pertypin dot ose su perkasin fare atyre s'te dergojne Mesazh Privat dhe me pafytyresine ma te madhe te thojne "Me mu e pate ti??..Po e di ti kush jam une???" siç bejne disa te tjere...Edhe ndryshe prej te tjereve (jo te gjitheve...ndryshe nga disa prototipa ma mire me thane)shkodranet nuk pergjithesojne nje qytet mbi bazen e nje ose 2 perfaqesuesve...Nuk e di ça do mendoja per krutanet po te jepja nje mendim mbi ta duke te te pase parasysh ty!
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

na ishte njehere dikush qe fliste per gropat e henes pa i pa kurre,na ishte njehere dikush qe fliste per boten mbi nje atlas,e duke pa harten mendonte se ish e rrafshet.teori pallavrash e fjale boshe.
Shembulli i platonit ishte i qarte,kur njeriu doli ne diell e u kthye ti tregonte njerezve te shpelles i thane ky eshte cmendur.
tani nuk po krahasoj italine me diellin,por ndodh nganjehere qe dikush kur thote dicka ndryshe akuzohet per asimulim.mqns pergjithesimet e tuja nuk mund ti tejcoj poshte per te treten here,te lutem...mjaft.
Suam si te dukem si shembull une??
I thone fjalmes chi disprezza compra,e di nga italishtja :rolleyes:
 

Goca

Primus registratum
Re: vrojtime

Ja , hoqet citimin , shifni cfare bete. Njoni e ka me njonen, e ha i treti kot fare. Po meqe une po shkruj e katerta, ka rrezik te haj edhe une naj gjo. S`ishte vrojtim ky, ishte verejtje. :mad:

P.S: Pikeza, pse rri varur tek rubineti ti, apo do te ta hap une?! /pf/images/graemlins/laugh.gif :kiss:
 

Presidenti

Forumium maestatis
Re: vrojtime

ç'patet kot ju te dyja?

ty suumo as te njof e as per shkodrane nuk te di...e as me bi ndermend me e dit!...kshuqe me vje shum keq, ty s'te kisha hiç ( po hiç fare moo) parasysh!


Pastaj per sa i perket te menumes mrapsh...ti mu s'me njef hiç po je gati me e zbraz pushken ( e jevgut) mbi mu!


Pika...po jo ri zog se ti e di un i lej gjonat e nis kur du vet e jo me komand! e sikur te shihej pa syze paragjykimesh un kisha thon se shkodranet jan te afte te integrohen...po qe dikush mund ta kuptoje lehte per asimilim .

Ulini...armet e qimet e qafes e gjeni vendin e duhur me qit inatin...jo vend e pa vend!
 

Diddy19

Su@mi
Re: vrojtime

Degjo zemra,
e kam te veshtire ,per mos me thane te pamujtun,me besu se ajo e meparshmja ishte koincidence kur ti,pas 2 postimeve te 2 vajzave shkodrane ,(postimet ishin ne italisht ,besoj,thjesht per te tregu nje situate qe ka ndodhe e tille..te pakten ajo qe tregova une) "tallesh" me shkodranet duke thane qe nuk kuptohet mire a jane asimilu apo jane integru ato me italianet...Une ketyne koincidencave nuk i besoj!Ironia jote ishte krejt pa vend!
Po nuk u mjaftove vetem me dhanien e nje mendimi shume te gabum per sa na perket ne shkodranve po ne nje moment te dyte ,kur te akuzuan me te drejte ,u terhoqe duke thane :" nuk e kam thane ..dmth e kam thane po nuk kam nenkuptu ate qe kam shkru...dmth kam dashte me thane nje gja tjeter".Mendoju mire para se te shkrush here te tjera..dhe pasi ta bash,pasi ti vulosesh me nje postim ne Forum, deli per zot mendimeve te tuja,nese te kundershtojne meso ti mbrosh duke dite me i argumetu.S'ka nevoje me te fillu me te shpjegu se nje njeri qe ka lind e asht rrite ne Shkoder ,ne nje qytet me shume tradita kultura e zakone,asnjehere s'ka me u asimilu,edhe pse mund te jetoje nen trysnine dhe influencen e popullsise nder ma te lashte te botes .Une inat s'kam me asnjeri;edhe po ti kem s'vij ketu me shfry me ty...Thjesht s'me pelqejne njerezit qe flasim ne tym mbi argumenta te cilat nuk i njofin...e aq ma teper ata qe hedhin gurin e mshefin doren!Kaq..!

P.S Te me falin moderatoret per dalje nga tema!
 
Re: vrojtime

Pupupupuup tym, flake, fishekzjarre. Lubije jeni /pf/images/graemlins/laugh.gif

Po qe jeni shume te integrushem jeni eeee. Une shkoj me partnerin tim ne restorant, kepucet llustruar, seriozitetit n'kulm, ngren dy gishtat lart e ja ben me shenje kamarierit:
Ai:Nji filet mignon t'lutem, mesatarisht te pjekur.
Kamarjeri: Po zonjusha?
Une: Ughh hmmm a beni papare ktu mo vlla? :lol:
 

TDSH

Primus registratum
Re: vrojtime

shkodranet nuk pergjithesojne nje qytet mbi bazen e nje ose 2 perfaqesuesve...
Nuk dua te te kundervirem megjithate se kalonja dot pa koment kete fjaline mesiper Suami. Edhe pse jo nga shkodra kam kaluar nje pjese te mire te pushimeve verore gjate femijrise atje, sepse kam patur lidhje familjare...dhe gjithmone kam konstatuar ato paragjykime qe shkodra i bente jugut... Edhe pse kisha shoqeri atje, nuk harronin te ma kendonin ate kengen "o tirona me brek te gjona" sa here me shpetonte ndonje fjale qe se kthenja dot ne shkodranishte...etj, etj...Kjo eshte nje gje qe se konstaton vetem ne shkoder, po pothuajse kudo ne shqiperi...

Edhe pastaj pse i merrni kaq seriozisht keto vrojtimet ju...
 

Vals

Primus registratum
Re: vrojtime

Kur tjetri do me bo sherr me zor, bej cfare te duash ta evitosh, sherri do behet qe do behet. Uffffff..........
 

bebi

Primus registratum
Re: vrojtime

mu kujtu se shkrimet e g'jata bahen n'pamundsi me shkru shkurt...

vrojtoj mungese kohe ketu.
icon18.gif
 

Presidenti

Forumium maestatis
Re: vrojtime

Osht bo ktu si Eristeni n'vaktit

Isa boletini :
"E me mu asht edhe tàn Kosova, Ismail bej"

Eri - Po ky Tan Kosova kush osht tashi?
 

Diddy19

Su@mi
Re: vrojtime

Vrojtoj se asnji gja nuk asht absolutisht e çuditshme apo e tmerrshme...çdo dite qe jetoj mesoj se ka gjithmone diçka akoma ma te tmerrshme apo te çuditshme ne krahasim me ate qe konsideroja te tille nje dite ma perpara...Po prapeseprape nuk kam mesu te mos reagoj ashper ndaj nje dukurije te tille...edhe pse e di se s'ka asnji gja ma te keqe sesa te mesohesh me te keqen (injorancen,absurditetin,hipokrizine,mendjemadhesine,kokefortesine)..realen ne pergjithesi.Duhet me fillu me xane mend perveç se me vrojtu!

Bota asht e bukur pikerisht se asht e shumllojshme! :shrug:
 

Goca

Primus registratum
Re: vrojtime

Fryn pak ere nga e majta ime. Dritarja eshte gjysem e hapur e shoh vetem gjethet e gjelbra te pemes qe tunden lehtshem.
 
Top