vrojtime

ekris

Primus registratum
Re: vrojtime

icon2.gif
Realitetin e komplementaritetit /pf/images/graemlins/smile.gif
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

Me vjen ndermend perralla tek Liza ne boten e cudirave,te karpentierit qe pasi hane midhjet fillojne e qajne me te madhe per fatin e midhjeve te gjora qe ishin aq te mira e te pafajshme...
 

Presidenti

Forumium maestatis
Re: vrojtime

Ke te drejte ne fakt. Ne shoqeri nuk ka nje baba qe vret nje vajze se ka nje te dashur. Nuk ka pasur kurre nje mashkull qe ka perdorur dhune mbi nje femer per ti ulur koken. Nuk ka kurre nje shef drejtor qe e shef nepunesen e tij te re me sy lakmitar jo prej masterave dhe doktoraturave qe mund te kete po prej cicave te saj apo qe perpiqet ta lere nen hije duke promovuar dike me pantallona .

me vjen shume keq analiza qe i ti ben situates eshte ne raportet finale te saj. çdo mashkull eshte femije i nje nene e me pas shok, bashkshort e baba.Nje baba i dhunshem a nje shef loqe kane dalur nga nga nje nene e pa zonja apo nje bashkshorte qe s'e ka realizuar, s'ka mbire nga hici (dhe ne te tille analize s'ka vend per patollogjite pesonale).

Mashkull e femer jane te dy faqet e te njejtes medale...shoqerise. dhe duke studiuar njeren ane...do te kuptohej dhe tjetra!


Sic mund te konsiderohen teori nga ju perpjekjet per emancipim dhe te drejta te gruas ashtu konsiderohen teori dhe me teper akoma paragrafe manualesh e kunderta.


desha te them qe une quaj mjaft negative idene e te nisurit ne raport social sot me pretendime lirie apo barazie, keto ide mbajne era mesjete dhe bejne reale nje fantazme te nje supremacie mashkulli tek femra....dmth qe per sa kohe te kerkohet me ngulm nje barazi....do ti perkedhelte mjaf egon e semure e do te ndihmonte te krijoheshin mire te paqena nder meshkuj.


dhe pastaj tek zhgenjehen se s'ishin aq maço sa nje lloj mode femrash pretendoi se ishin i gjeni ose teper qaramane e te pazote per te qene mashkulli i nje cifti, ose te mos kaperdije zhgenjimin e te kapet pas forces...dhunes...e arrogances si me elementaret forma te komentit te tij te mashkullizmit.

ndaj, me keqkuptove!
 

Presidenti

Forumium maestatis
Re: vrojtime

o jet ...ku je ti mi!

kam nis jorgjin ne bologna drejt barit tend me letrat ne dore:)...amon mos t'ma gjej gjo rruges se kam hallin e dokumentave.
 

qartesia

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga Hasani:
[qb] <ul type="square">
[*]&gt;&gt;In-na nahnu nuhjil-mevta ve nektubu ma kad-demu ve atharehum ve kul-le shej-in ahsajnahu fi imamin mubin.&lt;&lt;


Postuar nga Iola

...nuk pretendojme te vrojtojme te njejtat gjera por te pakten sikur ta kuptonim ate qe vrojtoni mire do ishte
[/list]
[/qb]
Jam dakort me pretendimin...
Verej se sikur gjithkush te postonte nga 2-3 here ne gjuhe te pakuptueshme per te tjeret AF-ja do behej lemsh.

Vrojtim personal ky besoj se nuk keni ndonji kundershtim.
 

qartesia

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga Ema:
[qb] Ej mu me duket sikur shof onderr dukenlexu shkrimete juja,pervec lloqeve normale te hapet koka nga qurravitjet.Nuk e keni marre vesh akoma qe Af nuk eshte vend per te qare hallet?Se shumekush ferkon duart pas fjaleve?Dhe aq me keq nuk e dini se sa te pavertete jeni pas ekraneve?Sa fallco i hidhni fjalet e zbukuruara me metafora dhe fjale te vjedhura nep'er libra,te cilave mbase as nuk u dini kuptimin?

...

Dru kokes!!! [/qb]
...Dhe aq me keq nuk e dini se sa te pavertete jeni pas ekraneve?Sa fallco i hidhni fjalet e zbukuruara me metafora dhe fjale te vjedhura nep'er libra,te cilave mbase as nuk u dini kuptimin?


Vrej se nganjehere me puqen vrojtimet .
Vrojtim pak a shume si ai i imi,por i thene ndryshe.
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

ana tjeter e monedhes:
Pas ekraneve nganjehere fshihen njerez me zemer te madhe,njerez qe kerkojne te lene dicka te mire,ata qe perpiqen me te vertete duke perdorur mjete te thjeshta,varet se cfare kerkon nga af-ja.
 

alinos

Forumium maestatis
Re: vrojtime

Shos se paska nisur perseri diskutimi mbi femrat!
Dhe si gjithnje paska degjeneruar tek topet...

I kane dhe femrat lal, i kane vetem se diku tjeter /pf/images/graemlins/wink.gif
 

ekris

Primus registratum
Re: vrojtime

Diapazon
Një grup miqsh, një hapsirë e vecantë, për njerëz të vecantë... /pf/images/graemlins/smile.gif !


- Askush nuk ju detyron që të merrni pjesë në forumet që nuk i kuptoni !
- Askush nuk ju detyron që t'i lexoni shkrimet-vrojtimet e të tjerëve që nuk i kuptoni !

Në fund : askush nuk ju detyron që të qëndroni në këtë forum të shkëlyer !

Nëse ende keni paqartësi , do të thotë se vuani nga injoranca e thellë ; deliri i tepërt !
 

Presidenti

Forumium maestatis
Re: vrojtime

s'po diskutonim topet meshkujve apo te femrave...
meqe ishim te vrojtimet :
"te gjith bohen pederasta me ****** e te tjereve"
 

Guest
Re: vrojtime

Pasionet jan ato qe te japin ne fillim kenaqesi pastaj te vrasin tere jetes deri ne vdekje .....
 

Ema

Goddes
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga Nahar:
[qb] o jet ...ku je ti mi!

kam nis jorgjin ne bologna drejt barit tend me letrat ne dore:)...amon mos t'ma gjej gjo rruges se kam hallin e dokumentave. [/qb]
/pf/images/graemlins/smile.gif
E takova,e takova /pf/images/graemlins/tongue.gif
 

Presidenti

Forumium maestatis
Re: vrojtime

Njeriu dhe djelli.

Dielli njeriut i eshte shume afer, e peredhel me ngrohtesi, her engroh e endricon. Ai me efektin e tij eshte ngjitur me njeriun, eshte shume afer tij.


Njeriu eshte shume larg diellit, imazhi qe ai ka per te s'eshte as nje e njemiliarda e realitetit, çka njeriu kupton nga dielli s'eshte veçse nje pjesez e vogel e asaj qe dielli mund te beje.Njeriu s'e prek dot diellin e drejte per se drejti s'e shikon dot ate!Por me ate ne tij arrin te shih çdo gje tjetre e kupton prezencen e tij ne driten e ne jeten e gjithçkaje!

I tille eshte dhe raporti i njeriut me Zotin.
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

koincidence e cuditshme,vrojtimi im kish te bente me diellin,dhe me flatrat qe te ngrejne tek ai...
nuk mund te mohoj se jam e habitur.
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

kaq e njohur me duket gjithcka imja,sa me ben te mendoj se ky eshte normaliteti,dhe pretendoj te jete gjithcka fare e qarte...
me terhiq drejt teje,jam kureshtare.
 
Top