vrojtime

mostro

Putraku
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga hajduti hurmave:
[qb] sahati forumit po bo jete amerike [/qb]
Na lane pa gjume ere :eek: jarebi muzuanallah nderrojeni se na cut m'cpital te gjithve /pf/images/graemlins/tongue.gif
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

Sa eshte i thelle hendeku midis dy aneve te kunderta,midis atij cfare konsiderohet mekat dhe atij qe konsiderohet virtyt.Per me teper kur ajo cfare quhet mekat eshte cfare ti nuk do vetem se ke nje ide ne koke te virtytit.
Nuk besoj me nder njerez,une besoj ne ty,besoj ne vete e ne individe te vecante,por kam reshtur se besuari ne ate cfare perben bashkesine,do jem dakort vetem me nje minorance... por sot une dua... por sot ndiej kufirin e shoh,e njoh dhe dua te kaloj anen pertej,sot dua te besoj se ka perjashtime e mgjth di qe jam ketu e rri e mendoj e stermendoj pa patur forcen ta bej torturuar nga idea e virtytit,tek nxjerr mijera justifikime.
a ajo cfare po humb eshte koha,nuk di nese kete radhe dua ta shoh tek rreshket larg nga une,ate cfare une konsideroj me te mire mbi gjithe virtytet.
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

askush,perseris askush nuk do jete me e lumtur se une po te verifikohej se eshte gabim.Ne ty mbolla shpresen time,e shpresa do me ringjallej furishem.por kurre mos thuaj:une di,se si zakonisht di nje hic.
 

Diddy19

Su@mi
Re: vrojtime

M' shurdhoi 105-ja. :rockband:


Pastaj ky ftofti na çmendi...Edhe njerezit i tremben Efektit Serè.Cazzate! :mad:
 

Guest
Re: vrojtime

Kam ven re se jam bere aq e rrezikshme , sa tani kam frike dhe kenaqsi te madhe nga vetja /pf/images/graemlins/laugh.gif :rolleyes:
 

b.k.

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga Anna O.:
[qb] Une vrojtoj (pothuajse gjithmone) qe Triny eshte perhere e gatshme te hyje ne af e t'ju pergjigjet te gjitha shkrimeve te fundit ke psikologjia /pf/images/graemlins/smile.gif [/qb]
Tung Anna O.
DUa te te falenderoj per faktin se ky proces i mesiperm behet ne bashkepunim me te gjithe pasionantent e tjere te psikologjise. Kam vene re se ka nje tolerance shume pozitive tek psikologjia qe te lejon te shkruash dhe te bashkebisedosh, por mbi te gjitha te mesosh me shume nga mendimet e te tjereve, prandaj te falenderoj per pasionin dhe deshiren e shkrimeve tua.

Une kam vetem nje sekret, tek shkrimet e psikologjise qe gjithmone funksionon ne saje te te gjithe shkruesve te tjere te psikologjise.

1. Shpesh eshte e veshtire te shprehesh mendimin tend qartesisht (dhe une shpesh kthehem tek shkrimet e mia dhe shikoj se mund te intepretohen ne disa menyra), prandaj nqs me terheq ndonje shkrim e pyes personin se cfare do te thote.
2. Perfshirja ne bashkebisedim personal siguron vazhdimin e bisedes, dhe i lejon dikujt qe te shprehi me shume mbi mendimeve dhe idete qe ka mbi temen.
3. Forumi i psikologjise shpresoj te perfitoje nga vazhdimesia e bisedave, nderkohe qe une perfitoj ate qe me intereson me shume = te mesoj me shume mbi mendimet e te tjereve, sidomos te atyre qe e mendojne ndryshe nga une (une e di cfare mendoj - prandaj sme intereson shume ta shkruaj mendimin tim kur nuk eshte e nevojshme, cfare me intereson eshte te mesoj nga te tjeret).

Si perfundim vrojtoj me shume kenaqesi tolerancen e pergjitshme qe mbizoteron tek psikologjia. Duket se te pakten aty kemi vene re se nuk ka mendimet te drejta apo te gabuara, por ka kenaqesi te debatuari dhe te mesuari nga te tjeret.

Ps. vazhdo te shkruash dhe ti Anna O. Eshte kenaqesi te diskutosh me ty. :wave:
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

Frymemarrje e lire,e lehte,e ngazellyer e mbushur me hare. /pf/images/graemlins/smile.gif
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

...mandare una cartolina a chi ti aveva detto di non partire,non ha prezzo!
Per tutto il resto c'è MasterCard /pf/images/graemlins/smile.gif
 
Re: vrojtime

People in general attach too much importance to words. They are
under the illusion that talking effects great results. As a
matter of fact, words are, as a rule, the shallowest portion of
all the argument. They but dimly represent the great surging
feelings and desires which lie behind. When the distraction of
the tongue is removed, the heart listens.

(dreiser)
 

Ema

Goddes
Re: vrojtime

Ej mu me duket sikur shof onderr dukenlexu shkrimete juja,pervec lloqeve normale te hapet koka nga qurravitjet.Nuk e keni marre vesh akoma qe Af nuk eshte vend per te qare hallet?Se shumekush ferkon duart pas fjaleve?Dhe aq me keq nuk e dini se sa te pavertete jeni pas ekraneve?Sa fallco i hidhni fjalet e zbukuruara me metafora dhe fjale te vjedhura nep'er libra,te cilave mbase as nuk u dini kuptimin?

...

Dru kokes!!!
 

Presidenti

Forumium maestatis
Re: vrojtime

ajo bleu nje pako biskota dhe u ul te priste avionin duke shfletuar librin qe po lexonte. nje burr ulur anash saj futi doren tek pakoja e biskotave qe qendronte mes tyre dhe mori nje. Ajo e pa shtrember, ishte disi e befasuar. Shikimi i burrit mori nje trajte te habitshme, sikur s'kuptoi seç po bente. Ajo zgjati doren dhe mori nje biskote me syte fiksuar ne fytyren e burrit e me nje fytyre kercenuese.

Burri buzeqeshi dhe mori dhe ai nje biskote.

Ne trurin e saj mijra ndjenja ofenduese, mendime sesi njeriu mund te ulet aq poshte e mund te poshteroje veten vetem per nje deshire te vogel po i shperthenin trurin. Fytura e saj s'mbante asgje, pa fjale ofendonte e ulte burrin qe pas çdo biskote qe ajo merrte nga pakoja, ai buzeqeshte dhe merrte dhe ai nje me pas. nje here u ngaterruan duart e ai me nje gentilese qe asaj i solli zorret ne fyt i tha " oh ju lutem, ju e para" dhe buzeqeshi...

kish mbetur biskota e fundit. Ai e mori dhe e ndai pergjysem, e pershendeti dhe u largua. Avioni i tij kish ardhur. Ajo mbeti vetem me mendjen qe i pillte ndjenjat me te ulta per ate njeri te pa skrupullt, te paturpshem, qe s'nje limitet e te drejtes, arrogant ....pffff


avioni i saj erdhi...hapi çanten te fuste librin brenda per tu imbarkuar, dhe aty pa pakon e saj te biskotave, te pahapur....


kerkoi me sy rreth e rrotull per tu shfajsuar me burrin per te cilin s'kish len gje pa menduar...ai me gjith biskotat e tij kish ikur tashme.


Interesate si detajet ndryshojne realitetin dhe pjellin te verteta te ndryshme. nje qime perball syrit duket nje tra e pengon male te tera.
 

rexi-sexy

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga Uenhar:
[qb] ajo bleu nje pako biskota dhe u ul te priste avionin duke shfletuar librin qe po lexonte. nje burr ulur anash saj futi doren tek pakoja e biskotave qe qendronte mes tyre dhe mori nje. Ajo e pa shtrember, ishte disi e befasuar. Shikimi i burrit mori nje trajte te habitshme, sikur s'kuptoi seç po bente. Ajo zgjati doren dhe mori nje biskote me syte fiksuar ne fytyren e burrit e me nje fytyre kercenuese.

Burri buzeqeshi dhe mori dhe ai nje biskote.

Ne trurin e saj mijra ndjenja ofenduese, mendime sesi njeriu mund te ulet aq poshte e mund te poshteroje veten vetem per nje deshire te vogel po i shperthenin trurin. Fytura e saj s'mbante asgje, pa fjale ofendonte e ulte burrin qe pas çdo biskote qe ajo merrte nga pakoja, ai buzeqeshte dhe merrte dhe ai nje me pas. nje here u ngaterruan duart e ai me nje gentilese qe asaj i solli zorret ne fyt i tha " oh ju lutem, ju e para" dhe buzeqeshi...

kish mbetur biskota e fundit. Ai e mori dhe e ndai pergjysem, e pershendeti dhe u largua. Avioni i tij kish ardhur. Ajo mbeti vetem me mendjen qe i pillte ndjenjat me te ulta per ate njeri te pa skrupullt, te paturpshem, qe s'nje limitet e te drejtes, arrogant ....pffff


avioni i saj erdhi...hapi çanten te fuste librin brenda per tu imbarkuar, dhe aty pa pakon e saj te biskotave, te pahapur....


kerkoi me sy rreth e rrotull per tu shfajsuar me burrin per te cilin s'kish len gje pa menduar...ai me gjith biskotat e tij kish ikur tashme.


Interesate si detajet ndryshojne realitetin dhe pjellin te verteta te ndryshme. nje qime perball syrit duket nje tra e pengon male te tera. [/qb]
ku e vrojtove kete gje? /pf/images/graemlins/laugh.gif
 
I

insane

Guest
Re: vrojtime

po prisja telefonaten tende..mesiguri, sdo te te kete punuar karta perseri
confused.gif
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

nella mia vita voglio fare tutto tranne che il dovere... /pf/images/graemlins/laugh.gif tipo si dice: "ogni cosa per puro piacere /pf/images/graemlins/smile.gif "
...il mio spirito non acetta confini.
 

Presidenti

Forumium maestatis
Re: vrojtime

jane disa periudha kur me flitet pak, me pelqen heshtja, s'leviz shume e bej shume pak, por ngadale e qetesisht.Por gjithçka ka me efekt , me impakt me vlere me duken gjerat me natyrshem.
 

bebi

Primus registratum
Re: vrojtime

ncuk.
nuk u kapa me asnjenin, por vuna re se... ti vrojtove nji vrojtim t'masiperm, prandaj tu drejtova ty.
nejse, pytje retorike bana, s'ishte ndoj kuriozitet qe nuk mundem me e shu vete.
per me fol me dikend nuk duhet me kene vet i dyti, prandaj kur t'ju marrin malli me fol per nji te trete, mundeni me fol me vete /pf/images/graemlins/wink.gif
cfar kuriozitetit nuk t'shuva un ty?
duhet t'jete n'shkalle t'nalte, perderisa nuk arrite me ja shu vedit /pf/images/graemlins/laugh.gif
 
Top