Volkswagen Jetta TDI Cup Street tani edhe në SHBA

Albforumi

Primus registratum
Volkswagen Jetta TDI Cup Street tani edhe në SHBA

Volkswagen ka paralajmëruar se do të filloj dërgimin e edicionit special Jetta për tregun amerikan</p>


Volkswagen planifikon të sjellë edicionin Volkswagen Jetta TDI Cup “Street” tek shitësit në SHBA, gjatë vitit të ardhshëm. Versioni prodhues është i bazuar në konceptin e shfaqur në SEMA 2008.</p>


Vetura ka karoseri të ngjashme me versionin e shfaqur gjatë garave të mëparshme TDI Cup.</p>


Modifikimet janë bërë në mbrojtësin e përparmë, spojlerët anësor dhe të prapmë, pastaj janë shtuar disqe të mëdha frenuese, etj. Frenat janë të mbuluara me fellne 18 inç Charleston. Amortizimi sportiv dhe shtyllat përcjellëse janë marrë nga GLI.</p>


Fuqia prej 140 kuaj fuqi, buron nga motori 2.0 litërsh dizel që krijon 236 ft-lb moment rrotullues. Kjo makinë do të përcillet nga një ndërrues manual me gjashtë shpejtësi ose me një ndërrues DSG.</p>


Çmimet për Volkswagen Jetta TDI Cup “Street” Edition do të fillojnë prej 25.000 dollarë. Vetura gjithashtu kualifikohet për një taks federal prej 1.300 dollarë. Kjo makinë do të paraqitet në treg në fillim të vitit 2010.</p>
</p>
Ky artikull eshte marre nga: http://www.autolajme.com/?p=1117. Per me shume artikuj te ngjashem vizitoni: http://www.autolajme.com/?p=1117
 
Top