Vdekja!

-Zana-

e...Thjeshte
I feel honored... :D

Pls girls , dnt do anything stupid with ur selves ... I know I get under ur skin , since u dnt stop mentionin my sweet name :D
 

Dreamer

Under the Dome
Po i permbahem temes ;)
Para nje ore po bisedoja me nje te moshuar dhe e pyeta sa vjece ishte.
98 vjece tha jam, edhe 100 i thash me shikoi ne sy e me tha ,mos aman si dua tani eshte momenti te vdes skam ci dua.
E shikova e buzeqesha :) ajo nuk buzeqeshi e ishte serioze dhe e bindur per cfare tha.
Pra besoj qe vje nje moment dhe vdekja ste duket me e tmerrshme sic mund te duket kur je i ri psh, por do te duket si dicka e natyrshme e teper normale.
 

Johana

Forumium praecox
E vetmja gje qe mbijeton pas vdekjes eshte memorja (soul) e personit qe kalon «tej». Por jo per shume kohe. E paafte te perceptoje kohe. Shperthen perfundimisht.

E vetmja gje qe rilind eshte shpirti (the spirit versus the soul) i cili pret te rishkruhet dhe martohet me memorjen. E paarritur ndonjehere me pare.

JC
 
Top