Ti!

xinxer

Primus registratum
Re: Ti!

Pothuajse e kisha harruar sa e bukur eshte kjo kenge...Aniii rrofsh qe ma kujtove serish! /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/wink.gif
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Ti!

Shiko i dashuri im,mbase kam harruar te te them qe kur behesh xheloz behesh tmerrisht shume i bukur,me ato nervat e tua qe perpiqesh ta mohosh ndjenjen tende dhe ne fund nje nga ato "the -end" tipike ku ti dhe une i perserisim njeri tjetrit premtimet tona.E ndjej shume mungesen tende ,mungesen e bisedave deri ne mengjes ,e shetitjeve neper rrugicat e Tiranes,dhe kur eci tani e vetme ul syte per te mos pare te gjitha vendet qe kemi qene bashke.Kam mall pafund..kam mall pafund shpirti im.
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Ti!

nuk e kam kuptuar ende nese je thjesht primitiv, apo teper i komplikuar, por nje gje eshte e sigurte, s'te le shume hapesira per analize. Nga pervoja still waters are not running deep any more and quiet people simply don't have anything to say most of the time...
 

Diavolessa

Valoris scriptorum
Re: Ti!

Kam provuar mos te te urrej... Kam provuar mos te te mendoj.
Kam bere, sikurse asgje s'ka ndodhur. Kam ecur gjithmone drejt ne rrugen time, por prap ketu...
Per nje sekond, per nje minut, per nje rrahje ne kraharor me bie ne mendje ti!
Kush je ti?!!! " Kaq i forte e i dobet ne te njejten kohe. Kaq i cmueshem. Kush je ti?!!!! Pa marre leje, ke pretenduar nje emocion timin!
Besoj se je askushi, e tamam per kete, rruga ime vazhdon.. Pa ty!!! Per fat te mire!!!
 

Wii

Grupi i të moçmëve!
Re: Ti!

Menyra me e keqe per te ndier mungesen e dikujt eshte ti jesh ulur prane duke e ditur qe nuk do jete kurre i yti/e jotja! Kuptimin e ketyre fjaleve e shijova njehere por nuk do te ndodhe me...kurre me!
 

marina s.

Forumium maestatis
Re: Ti!

Mi incavoli molto, por me terheq me shume. Me mire ca min sherr me ty se sa nje dite te qete pa ty.
Mi piaci, bastardo!
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Ti!

Me pelqen ajo ndjesi peshtjellimi dhe frike ne te njejten kohe qe me rikujtohet nga tingujt e nje melodie komerciale ku ti me fjalet e asaj kenge ma dedikoje teresisht.Nuk ishe romantik,as nuk e pretendoja,por me doje me menyren tende.nje nga menyrat me agresive per te me dashur qe me mbante aq fort te lidhur pas teje.I ndjeja zinxhiret fantazma qe ne momentin qe lekundeshin ti i riforcoje serisht.i paraprije frikes sic do beje nese do ishe ne lufte me gjithe boten.Kur me thoje me te qeshur qe te une do ishe gjithmone nje hap perpara meje,tani e kuptoj dhe e besoj qe JE AKOMA.Tashme u zhgenjeve nga bota,nga une,nga gjithcka...nuk e besoj dot rrenimin tend.As nuk dua ta imagjinoj se ku dhe ne cgjendje ndodhesh ne kete momente.Perfytyroj deshiren per te shkruajtur,per te folur me ata qe do me teper dhe se sa te pamundur e ke.Me beso..si une ste ka dashuruar asnje aq sa te ndjej dhimbjen tende si te jem trupi jot.U tregova mendjelehte ,e vogel ,por teresisht pasionante dhe e devotshme perkundrejt teje.Me pelqente fakti qe me posesoje teresisht.Ishte dhe eshte pikerisht ajo qe kerkoja.Tashme e bindur totalisht e kuptoj qe te kam lene nje pjese timen qe sdo mund ta rikem me.Ndjej dhimbje,akoma,ndjej dhimbje.
 

Ema

Goddes
Re: Ti!

E si ka mundesi qe jemi te gjitha femra qe dedikojme mendimet dhe rreshtat ndonje tipi /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/smile.gif ?Po keta burra s'kane ndjenja keta?
:p :p
Akull.
 

Florus

Forumium maestatis
Re: Ti!

"TI"

ti me do
ti me jep jet
ti ma zbukuron diten

por..

ti me mundon
ti e komplikon jeten
ti e prish diten

por..

..une prap te dua!

p.s. vita mke infektu me kto sentimentalizmat /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/grin.gif
uroj gjithcka mir per ty!
/ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/wave.gif
 

Kondrapedali

Kondrapedali
Re: Ti!

Ai s'di se ça do e sa do e jo mo ta dij se che razza di chretino é.
E tu, che ca ... cosa fai? /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/pippiripi.gif
 

Ema

Goddes
Re: Ti!

E di?Tani nuk ndjej asgje.Me ke bere si veten.Te shtrengoja fort koken dhe nuk e dija a qaja se me vinte keq per veten,per ty,apo per te dy bashke.Nuk e di cfare bej tani me ty,nuk e di a do ndjej dicka te ngjashme me ato qe ndjeja para dy muajsh,kur ishte akoma vere,kur ishim bashke perdore,bashke ndanim lumturine.Tani kemi nderruar rrolet,ose une thjesht jam bere si ti.Inerte,pandjenja.E vetmja gje e gjalle per momentin eshte egoja ime.Ajo me shtyn te te shoh prape.Dua te shkoj deri ne fund,deri ne fund te helmit,deri ne fund te kotesise,deri ne fund te kerkimit te arsyes se pse(pse ti,pse tani,pse humbi ajo qe ishte,pse tani te kam e s'e di ne dua te te marr me shpulla apo te te puth,pse nuk me rreh zemra,pse nuk ndjej,pse nuk kam deshire te te puth,pse eshte gjithcka kaq e komplikuar,pse me del nga zemra,une doja te te mbaja ketu,kaq i paafte paske qene,kaq e padashur une?).Tani c'duam nga njeri-tjetri?Si dy pleq qe s'kane me ke te lozin shah tek parku do i mbajme shoqeri njeri-tjetrit gjersa te na rrahe zemra e te kujtohemi se jemi te rinj,jemi gjalle,se ekziston dashuria,po e kemi lene menjane dhe luajme se kusha i ha kalin njeri-tjetrit.Ti ishte shume.Ti ishte i rendesishem.Ti ishe dicka e vyer,dicka e paster,e vecante.Ti ishte perfekt me kaq difekte,ishe imi.Ishe gjeja me e bukur,me e komplikuar,me e dhimbsur.Ishte gjithe dashuria.Tani je asgje e imja.Asgjeja...
/ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/frown.gif
 

ana karenina

Primus registratum
Re: Ti!

What I Miss About You

Missing the train every morning at 8:52,
Sipping coffee from the same cup as you.
The sharing of secrets we thought no one else knew,
That’s what I miss about you.

The new way that love had made me see,
Your bashful grin when you asked if I would like your key.
The knowing way you used to caress me,
That’s what I miss about you.

You stole in with your starry smile exciting me,
Driving with you in your new car, feeling free.
If it's true that love is blind, then I was blind willingly,
You made me feel we had a future, that could be and would be.

The way you said I’d be no one on my own,
Your habit of soaking yourself in over-priced cologne.
The way you turned the light out when I knew you were home,
That’s what I don’t miss about you.

I bet you’re using your weary magic like it’s new,
Driving so fast with a new fool beside you.
Presumably believing she’s the last of the lucky few,
I wonder if she knows she’s being lied to like I do.

The way I only doubted myself when I was with you,
Like I was a fool for expecting something from life too.
Your skill of putting me down in-front of everyone we knew,
That’s what I don’t miss about you!
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: Ti!

...ti, qe ende verdallisesh ne mendjen time si nje viktime e pavrare, si nje shpirt i perdhosur, si nje ndyresisre e paere, si nje qenie e keqekzistuar, si nje njolle e keqe e padale, si nje butak e pambrojtur, si nje figurine e rendomte e cila s'ka per tu larguar kurre nga vemendja ime. Mos harro, une s'te harroj kurre dhe ahhhhh, rasti...ahhhhh, atij qendroi syhapur!

mosharresa te eshte bere tis...
 
Top