Thjesht lexojeni..

Lisa

Moderator
Anëtar i Shtabit
Letra e një prostitute për gruan e një klienti
April Adams është pseudonimi i një prostitute nga New York, e cila të dielën e kaluar publikoi një letër në sajtin “Vice”, duke iu drejtuar gruas së një klienti të saj, të pasaktësuar. Arsyeja? Ti bënte të kuptonte asaj dhe shumë grave të tjera me të njëjtin problem, se për të larguar mërzinë e burrave nevojitet vetëm pak më shumë vëmendje ndaj tyre, duke specifikuar se nëse partneri shkon me një prostitutë kjo jo domosdoshmërisht do të thotë se martesa është në krizë. “E dashur grua, nuk njihemi, por e di se yt shoq të tradhëton me një femër tjetër përkundër pagesës. Ta them sepse bëj këtë punë. Më lejo të të bëj një pyetje, kur ka qenë hera e fundit që keni bërë seks tre herë në javë? Dhe kur ka qenë hera e fundit që është ankuar? Nuk mendon se e ke larguar këtë çështje nga vetja dhe e ke dërguar tek unë? Lajmi i mirë është se yt shoq vjen të më kërkojë mua, vetëm për të qëndruar me ty. Është në kërkim të sa më pak problemeve që të jetë e mundur. Mundohu të imagjinosh si do ishte po të shkonte me dadon, me fqinjen apo me shoqen tënde të ngushtë. Lista mund të jetë e pafund, por e ke kuptuar çfarë dua të them. Përkundrazi unë nuk do të jem kurrë një kërcënim për martesën tuaj, pasi është çështje pune dhe unë nuk dua të kem të bëj me klientët. Nuk do mund të dalë kurrë në darkë me të, as ta telefonoj në mes të natës apo t’iu çoj drejt divorcit. Dhe nëse e mëson prej tij, dije se është budalla ose i mërzitur me ty”, shkruan Aprli. Një tjetër këshillë e dhënë nga prostituta është se, “Ndoshta nuk do të doje që ai të vijë në shtrat me mua. Atëherë po të pyes sërish, kur ka qenë hera e fundit që keni pasur marrëdhënie tre herë në javë? Nëse ke shumë gjëra për të bërë apo je e stresuar, dije se ai nuk do të shqetësohet shumë për kënaqësinë tënde si dikur. Kjo është çështja, unë mbaj sekretet e shumë martesave të shëndetshme sepse kur ai më takon mua, bën shumë gjëra që dëshiron në shtrat. Nëse merreni më shumë me të mund të festoni për një martesë të lumtur”./a.y/noa.al/
 

joetisti_

Locus omnem
Burrat e martuar shkojne me prostituta, ne informacionin tim, te shumte. Dhe kjo ndodh sepse disa gra u mohojne plotesim teresor te deshirave seksuale. Por s'besoj s'e rrezikohet martesa. Madje mund te kete raste kur gruaja eshte ne dijeni terthorazi qe burri "zbrazet" diku tjeter per ato te munguarat nga ajo.
Arsyeja se perse gruaja ia mohon, mund te jete sepse mendon se mos duke u leshuar ne ate forme, burri mund te krijoje nje epersi me te madhe ne marredheniet normale ne familje dhe ajo mund te ndihet inferiore. Pa per t'i bere ajo i ben shume mire me te dashurin nga i cili s'ka pse ruhet.

Eshte nje realitet. Dhe perderisa zgjidhja eshte gjetur ne kete forme, do te thote se ndryshe nuk behet.
 
Top