Te duash apo te te duan?!

DriniS

Ecejak
Re: Te duash apo te te duan?!

Fillimisht postuar nga axl:
[qb]
Fillimisht postuar nga Drini S.:
[qb] ne natyren njerezore... mire eshte te te duan
ne natyren hyjnore... mire eshte te duash [/qb]
Drini po te pergjigjet autorja e temes,jam dakort me ty,por nuk po kuptoj se çfare natyret ke ti???????? <img src="/pf/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> [/qb]
Mendova se tema kishte te bente me "te duash apo te te duan" dhe jo me "cila eshte natyra e Drinit" <img src="/pf/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Per te mos ta prishur qejfin, une nuk bej perjashtim nga natyra njerezore, por ne disa pjese se jetes sime kam provuar edhe natyren hyjnore.
 

R.HOTI

Primus registratum
Re: Te duash apo te te duan?!

PER MENDIMIN TIM EHSTE PER ME TE TE DASHTE SE SA TA DUASH,EHDE NESE E DO NDONJERIN/NJEREN MBAJE NE ZEMER MOS JU SHPALL SEPSE AI/AJO TO TE ZHGENJEHET DHE DO TE LOSE ME TY MBRAPA DO TE THOTE QE JAM UNE DHE ASKUSH TJETER,DHE PRANDAJ EHSTE ME MIRE TE DOJE SE SA TA DUASH.
 

Erison700

Forumium maestatis
Re: Te duash apo te te duan?!

Per mendimin tim njerzit qe nuk mund te dashurojne nuk kane per te ndjer ndonjehere qe te jene te dashururar(nga dikush tjeter).
Eshte me se normale...
Po nuk dhe, nuk do marresh ose eshte plusi qe eshte minusi e ku ta di un...eshte naryra e njeriut.
 

ADRIA

Primus registratum
Re: Te duash apo te te duan?!

Se Pari shume teme e mire axl. Edhe pergjigjet qe ishin dhene Interesante ishin.


Jam pak a shume dakort me apache. Love is give and take and in the perfect world is a 50/50 commitment. Duhet te japesh po aq sa duhet te marresh. Por zakonisht, njeriu shume i dashuruar edhe i dhene pas partnerit te tij/saj, jep me shume sesa merr sado e drejte, apo e padrejte te jete ky fakt. <img src="/pf/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> Idealja do ishte te deshe edhe te te donin njekohesisht. Pra te doje edhe dashuroje personin qe te do edhe te dashuron ty! Fatmiresisht per momentin jam ne nje lidhje te tille edhe s'ka me te bukur, apo me te plotesuar per mendimin tim.

Por meqe pyetja eshte shtruar ne tjeter menyre. Une gjithmone, shume e vendosur madje jam per kete, do zgjidhja te paren. Jam dakort me nje parafolese qe tha qe "the rush of the moment" dhe gjerat qe ndjen perbrenda per ate person qe vertet te sjellin "butterflies in your stomach" jane so niceeeeeeeeee dhe ti do t'i ndjesh per nje kohe shume te gjate. Nga ana tjeter keshtu edhe do te vuash pak, pasi e di qe ai person doesn't share the same feelings for you. Pra nuk ka ndjenja reciproke, por shpresa ama nuk vdes kurre ose eshte e fundit qe tretet. Ne jetojme vetem njehere fundja. Nese s'ke dashuruar te pakten njehere te vetme ne jeten tende, per mendimin tim zere se s'ke jetuar fare <img src="/pf/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

ADRIA <img src="/pf/images/graemlins/cool.gif" alt="" />
 

paradise

Primus registratum
Re: Te duash apo te te duan?!

Fillimisht postuar nga axl:
[qb]
Fillimisht postuar nga Rosi:
[qb] Ke ra ne hall Axl????????
Kot me te dhene mendime,se mendjen tende man ti <img src="/pf/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> Me mire nuk po lodhem :tipsy: [/qb]
-----------------------------------------
Merr moj shembull prej tjereve me te pas lezet,tesh jo tana qa thojne, po te pakten shprehen!hahahaha :tipsy: Na difto pak ça kishe dasht ti, me te dashte.....apo te mjafton qe e don ti....?hahahaha [/qb]
Mu itesh jan tu me dasht shum vete...prandaj kisha dasht, me dasht..hahahaha*tallem*
Po me te vertete eshte me mire te te duan se sa te duash.....se eshte tmerr mas me te dasht. <img src="/pf/images/graemlins/frown.gif" alt="" />
 

Neptune's Daughter

Primus registratum
Re: Te duash apo te te duan?!

Kur i do nuk te duan, kur te duan nuk i do

Te duash dhe te te duan ne te njejten kohe kjo do ish diqka vertete e bukur, dhe me sa shoh e pa realizueshme.
 

roland

Primus registratum
Re: Te duash apo te te duan?!

kush tha qe eshte e pa realizuesheme!!!!!!!!!!!!!!!
eshte e realizueshme po po
ti kesh kembet ne toke dhe
mos te jesh fodull/e, mendje madh/e dhe mos te kerkosh ta hedhesh sh....perpjet kur cezma nuk te ka presjon.
c.u.
 

Juir

Forumium maestatis
Re: Te duash apo te te duan?!

Te dyja ne te njejten kohe(te dua dhe te me duan) ne rast te kundert asnjeren.
 

Diavolessa

Valoris scriptorum
Re: Te duash apo te te duan?!

Fillimisht postuar nga Juir:
[qb] Te dyja ne te njejten kohe(te dua dhe te me duan) ne rast te kundert asnjeren. [/qb]
I love you amore <img src="/pf/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
 

Eni_883

Primus registratum
Re: Te duash apo te te duan?!

Edhe une jam dakort me parafolsen o te dyja o hic fare. Nuk ka ndjenje me te keqe se te te duan e te mos jesh ne gjendje ti duash ne te njejten menyre <img src="/pf/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> <img border="0" alt="[help]" title="" src="graemlins/help.gif" />
 

i'll_wait_4_U_in_Heaven

Forumium praecox
Re: Te duash apo te te duan?!

Nga I-aspireDAangel-->

Per cfar ta duash tjetrin per ato do te atribuohesh

<img src="/pf/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
 

ASI

Primus registratum
Re: Te duash apo te te duan?!

Nuk ka rendesi nese te duan apo jo, duhet te duash sepse po nuk dhe dashuri nuk te japin.

I love you ina...
 

Eni_883

Primus registratum
Re: Te duash apo te te duan?!

Fillimisht postuar nga Love in the Dark:
[qb] Nuk ka rendesi nese te duan apo jo, duhet te duash sepse po nuk dhe dashuri nuk te japin.

I love you ina... [/qb]
"You feel so much you make me feel" - Armand (Interview with a vampire)
<img src="/pf/images/graemlins/frown.gif" alt="" />
 

axl

Primus registratum
Re: Te duash apo te te duan?!

Enni 883:pse ti ndihesh keq edhe kur nuk mujke me dhan dashuri a?Po kur nuk mundesh me pas dashurin e kuj don, qa ban ti????????????Sa mire qe njerzit jan te ndyshem... ne bote! <img src="/pf/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
 

desara

Primus registratum
Re: Te duash apo te te duan?!

Fillimisht postuar nga Love in the Dark:
[qb] Nuk ka rendesi nese te duan apo jo, duhet te duash sepse po nuk dhe dashuri nuk te japin.

I love you ina... [/qb]
-------------------------------------------------
Po si nuk me takojne mu kto rregulla moj....? <img src="/pf/images/graemlins/confused.gif" alt="" />
 

gangsterja

Primus registratum
Mire do te ishte qe ta donim te dy njeri-tjetrin,pasi nese do te me donta ai do ta beja qe te vuante.Nese e dua une do te vuaja per te.Keshtu asnjeri nuk vuan dhe jemi te dy ne jete normale.
 
Top