Si ta beni personin e Zemres tuaj te ju doje "çmendurisht"

Sweety el

Locus omnem
Nese i beni keto hapat me poshte at'her personi i zemres do ju doje "çmendurisht" ( me shum seç ju ka dashur ) nese ju do me te vertet kuptohet..!

1.Te mbash veten paster qe eshte kryesorja..
2.Asnjeher mos ler pa i then keto fjale si: Te dua,Te kam jete,Te kam shpirt,o Jeta ime etj.. fjale te embla dashurie..
3.Nese ai eshte online ne facebook,msn apo dikund tjeter hyr shum shum rralle online! dhe Ai/Ajo ka per te ndjer mungesen tende..
4.Nese e ke ne mendje te dalesh per kafe apo dikund tjeter me shoket/shoqet.. at'her frekuento vendet ku Ai/Ajo nuk gjindet aty..
5.Kur te jeni prane njeri-tjetrit shtrengoja doren fort dhe mos e lesho fare..
6.Te jesh sa me shum romantik/e eshte nje + tjeter per ju..
7.Mos harro ta pershendesesh me ndonje keng te bukur dashurie
8.Kujdesu per veshjen qe ta kombinosh ate.. ( nuk eshte e then qe rrobat e shtrenjta jan gjithmon me te bukura )
9.Sigurohuni qe parfumi juaj te ket nje arome sa me te lehte ( e jo te rend sepse e bezdise ate )
10.Ne kohen kur Ai/Ajo frymzohet per ty mos e lër pa e pyetur se sa te do!
11.Sapo te shtriheni per te fjetur dergoni ndonje sms te bukur. sa per ta kujtuar.. ( por jo cdo nate )
12.Te flasesh gjithmon hapur me te pa ja çuar muhabetet larg e larg..
13.Femrat vdesin per te diskutuar rreth sexit ( gjithashtu edhe meshkujt ) kshu qe mos te ju mungojn batutat ne kete pike.
14.Dhe kur te jeni afer mundohu ti tregosh se sa e do! ( kjo vlen qe per pikat me lart Ai/Ajo mos te largohet nga ty dhe mos te mendoj qe je indiferent/e ndaj Tij/Saj ) .
15.Per Gocat ( mundohuni te beni per vete nje djale tjeter por jo ta doni vet ) pa ren ne sy te Atij/Asaj qe doni ne te vertet. ( mundohuni tja sillni paksa ndermend se cfare ndjen tjetri per ty ) dhe do behet si "i/e çmendur" per ty! Ne te kundert vlen edhe per Qunat.
 

Thamina

Papirus rex
Nese i beni keto hapat me poshte at'her personi i zemres do ju doje "çmendurisht" ( me shum seç ju ka dashur ) nese ju do me te vertet kuptohet..!

1.Te mbash veten paster qe eshte kryesorja..
2.Asnjeher mos ler pa i then keto fjale si: Te dua,Te kam jete,Te kam shpirt,o Jeta ime etj.. fjale te embla dashurie..
3.Nese ai eshte online ne facebook,msn apo dikund tjeter hyr shum shum rralle online! dhe Ai/Ajo ka per te ndjer mungesen tende..
4.Nese e ke ne mendje te dalesh per kafe apo dikund tjeter me shoket/shoqet.. at'her frekuento vendet ku Ai/Ajo nuk gjindet aty..
5.Kur te jeni prane njeri-tjetrit shtrengoja doren fort dhe mos e lesho fare..
6.Te jesh sa me shum romantik/e eshte nje + tjeter per ju..
7.Mos harro ta pershendesesh me ndonje keng te bukur dashurie
8.Kujdesu per veshjen qe ta kombinosh ate.. ( nuk eshte e then qe rrobat e shtrenjta jan gjithmon me te bukura )
9.Sigurohuni qe parfumi juaj te ket nje arome sa me te lehte ( e jo te rend sepse e bezdise ate )
10.Ne kohen kur Ai/Ajo frymzohet per ty mos e lër pa e pyetur se sa te do!
11.Sapo te shtriheni per te fjetur dergoni ndonje sms te bukur. sa per ta kujtuar.. ( por jo cdo nate )
12.Te flasesh gjithmon hapur me te pa ja çuar muhabetet larg e larg..
13.Femrat vdesin per te diskutuar rreth sexit ( gjithashtu edhe meshkujt ) kshu qe mos te ju mungojn batutat ne kete pike.
14.Dhe kur te jeni afer mundohu ti tregosh se sa e do! ( kjo vlen qe per pikat me lart Ai/Ajo mos te largohet nga ty dhe mos te mendoj qe je indiferent/e ndaj Tij/Saj ) .
15.Per Gocat ( mundohuni te beni per vete nje djale tjeter por jo ta doni vet ) pa ren ne sy te Atij/Asaj qe doni ne te vertet. ( mundohuni tja sillni paksa ndermend se cfare ndjen tjetri per ty ) dhe do behet si "i/e çmendur" per ty! Ne te kundert vlen edhe per Qunat.
Te gjitha jane pike te mira qe ke shkruar,por asnjera nuk qendron nese sdo per te qene I yti.
 

Eléonoré

Valoris scriptorum
Nese i beni keto hapat me poshte at'her personi i zemres do ju doje "çmendurisht" ( me shum seç ju ka dashur ) nese ju do me te vertet kuptohet..!

1.Te mbash veten paster qe eshte kryesorja..
2.Asnjeher mos ler pa i then keto fjale si: Te dua,Te kam jete,Te kam shpirt,o Jeta ime etj.. fjale te embla dashurie..
3.Nese ai eshte online ne facebook,msn apo dikund tjeter hyr shum shum rralle online! dhe Ai/Ajo ka per te ndjer mungesen tende..
4.Nese e ke ne mendje te dalesh per kafe apo dikund tjeter me shoket/shoqet.. at'her frekuento vendet ku Ai/Ajo nuk gjindet aty..
5.Kur te jeni prane njeri-tjetrit shtrengoja doren fort dhe mos e lesho fare..
6.Te jesh sa me shum romantik/e eshte nje + tjeter per ju..
7.Mos harro ta pershendesesh me ndonje keng te bukur dashurie
8.Kujdesu per veshjen qe ta kombinosh ate.. ( nuk eshte e then qe rrobat e shtrenjta jan gjithmon me te bukura )
9.Sigurohuni qe parfumi juaj te ket nje arome sa me te lehte ( e jo te rend sepse e bezdise ate )
10.Ne kohen kur Ai/Ajo frymzohet per ty mos e lër pa e pyetur se sa te do!
11.Sapo te shtriheni per te fjetur dergoni ndonje sms te bukur. sa per ta kujtuar.. ( por jo cdo nate )
12.Te flasesh gjithmon hapur me te pa ja çuar muhabetet larg e larg..
13.Femrat vdesin per te diskutuar rreth sexit ( gjithashtu edhe meshkujt ) kshu qe mos te ju mungojn batutat ne kete pike.
14.Dhe kur te jeni afer mundohu ti tregosh se sa e do! ( kjo vlen qe per pikat me lart Ai/Ajo mos te largohet nga ty dhe mos te mendoj qe je indiferent/e ndaj Tij/Saj ) .
15.Per Gocat ( mundohuni te beni per vete nje djale tjeter por jo ta doni vet ) pa ren ne sy te Atij/Asaj qe doni ne te vertet. ( mundohuni tja sillni paksa ndermend se cfare ndjen tjetri per ty ) dhe do behet si "i/e çmendur" per ty! Ne te kundert vlen edhe per Qunat.


Une i plotesoj te gjitha kriteret!

Po nuk ka rastisur ndonjehere qe dikush te me doje cmendurisht ndoshta per arsye se te gjithe cmenden para arritjes ne piken e siperpermendur.

Ndaj rri si kukudh. Vetem fare. Nuk e di pse nxjerrin te gjithe shejtanin nga barku ne prezencen time.


El
 
Top