Re: Do doja...

ARJELA

Primus registratum
Re: Re: Do doja...

Fillimisht postuar nga great 1:
[qb] do doja t'i plotesoja deshiren kesaj vajzes me siper :tipsy: ,por....... [/qb]
u rrrofsh sa mir qe u kujtu njoni
great1 :kiss: :wub:
 

abs

nuk e di...
Re: Re: Do doja...

angelfly.gif
do doja te shkrihesha ne perqafimin tand te amel

:kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:
angioletto.gif
po fluturoj te te coj urimet e mia me te dashura e te te them qe te du pafundsisht shume fort...
:wub:
 

Rambla

Primus registratum
Re: Re: Do doja...

Te perqafoja 2 persona, e te flisnim me ore si me perpara, te qeshnim per budalliqe, dhe te ndjeja sa e bukur eshte shoqeria vertet.

/pf/images/graemlins/frown.gif
 

ana karenina

Primus registratum
Re: Re: Do doja...

...te kisha rrenje. Ti perkisja pa shume pyetje, pakenaqesi apo preokupime nje copeze te vetme toke ku te mund te mbillja nje te ardhme. Do doja mos isha ne kerkim te pafund te se mires po ta kisha te miren para syve, te isha ne gjendje te shihja e ta ndjeja, pa shume pyetje, pa shume 'pse'... Do doja pak gjera, te thjeshta, po te ishin te miat, ti kisha pergjithmone. Te me perkisnin ne te shkuaren e ne te ardhmen dhe kur te doja te mund te rigjeja veten ne to. Nuk i perkas askujt dhe askund, ndaj humb, nuk jam, nuk mund te shkoj as para e as te kthehem pas, nuk kam ku kthehem, nuk kam ku shkoj. Me mungon nje copez vend i imi, sa te mund te hedh nje rrenje!
 

Diddy19

Su@mi
Re: Re: Do doja...

I just wanna go home ...just for some hours,just to listen people talking in my own language,to see just for a moment the smily face of my parents,hear the sweet voice of my sister,even the complains of my friends...I want just that...

Am I asking too much???I deserve that,don't I? /pf/images/graemlins/frown.gif
 

epremte

Primus registratum
Re: Re: Do doja...

KOHA E PAMJAFTUESHME

S'kam kohe te harroj shume gjera
Qe nga mendja ti nxjerr perjete.
Per tragjiket e vjeter e shkreptimat
Do t'me duhen se paku dy vjet.

Dhe ndoshta po aq per Danten,
Per frengjishten tok me plazhet po aq,
Ndoshta grate do te jem duke fshire
Kur muzgu do te afrohet nderkaq.

Si udhetari me peshe te tepert
Para avionit qe niset pas pak
I ngarkuar rendshem ende
Do t'afrohem tek varri humbak.

Nga supet si ta heq kete barre ?
Ku ta hedh kete peshe, si ?
Me te s'mund te zbres atje poshte
Por as lart dot s'e le kurrsesi.

I menduar gjer ne cast te fundit
Nga mosthenia, nga pengu tragjik,
Nje shenje ndoshta te pakuptueshme
Do t'ju bej te gjitheve e do ik...
 

Erind

Forumium maestatis
Re: Re: Do doja...

Do doja shume qe sedra te kishte nje fytyre, te pakten keshtu do te mund ta therrisja me emrin e saj, por ajo fshihet pas identiteteve te tjera dhe eshte e pamundur ta therasesh me emer.
Do doja shume qe sedra te kishte vesh, qe ajo te degjonte, ate c'ka eshte brenda, ate qe ajo nuk e fshin dot, ate qe ajo perpiqet ta mohoje, ta harroje, ta shperfilli.
do doja te kishte sy te shikonte ate qe nuk do ta shohi, te kishte zemer te ndjente ate qe nuk do te ndeje.
por ajo nuk i ka keto gjera, ajo eshte vec e shurdher memece e qorre
dhe mua nuk me mbetet gje tjeter vec te deshiroj qe ti nje dite ta shperfillesh ate sedren e armiqesuar dhe te arrish e te me shohesh si dukur, gjithmone i joti pas teje.
 

b.k.

Primus registratum
Re: Re: Do doja...

2 ose 3. Pyetja dihet, do te doja dy ose tre. Si mendon? Eshte numer i duhur. Dhe pse mos te te ngjajne ty?
 

ana karenina

Primus registratum
Re: Re: Do doja...

Tre eshte me sakte dhe me bukur se dy them une, megjithese edhe nje eshte shuuuuumeeeeeeee :tipsy:

Triny /pf/images/graemlins/laugh.gif sa kam qesh :lol:
 

b.k.

Primus registratum
Re: Re: Do doja...

Ku i shkon mendja robve /pf/images/graemlins/laugh.gif

Do doja, 1, pastaj 2-3 vine vete. :rolleyes:
 

epremte

Primus registratum
Re: Re: Do doja...

te iki ne shpi, me te katerta, qe tani.
dua te iki ne shpiiiiiiiiiii, o maaaaaaaaaaa
:cry: :cry: :cry:
 

Nella

Primus registratum
Re: Re: Do doja...

Do doja qe kur te ngrihesha nje mengjez, te gjitha qeniet njerezore te ishin zhdukur nga faqja e dheut. Te isha vetem une...une dhe bota e tere bosh! Dhe vetem pasi shpirti te me ish shplodhur vertet nga keto hije, le ta popullonin perseri boten sic e kane zanon. (I would be more than happy to leave then.)
 

irene

Primus registratum
Re: Re: Do doja...

Fillimisht postuar nga Pishmon:
[qb] te iki ne shpi, me te katerta, qe tani.
dua te iki ne shpiiiiiiiiiii, o maaaaaaaaaaa
:cry: :cry: :cry: [/qb]
edhe 18 dite jane te shkreten, pastaj do te duash te ikesh /pf/images/graemlins/tongue.gif

te kam zemer :kiss:
 

Pipi

Primus registratum
Re: Re: Do doja...

Une dua qe zoti te te coje kurajon te marresh nje vendim, sado i trishte qofte ai per mua.
:confused:
 

Guest
Re: Re: Do doja...

te te jepja gjithe energjine time dhe te arije atje ku doje ti. te te jepja gjithe forcen time te perballoje kete lodhje. te te jepja te qeshuren e syve te mi qe mos dallohet lodhaj e te tuve. te te jepja buzeqeshjen time qe buzet e tu mos ndihen vetem...
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Re: Do doja...

nje pjate paidhaqe, nje gote vere dhe nje cigare!

ah, dhe nje tufe kartepiceta per te fshire duart /pf/images/graemlins/wink.gif :cool:
 
Top