Re: Do doja...

albana

Lara Croft
Re: Re: Do doja...

Aspak e cuditshme po te dije.
E rendesishme eshte qe I'm working on it.Gjithcka eshte shume me e thjeshte kur di se cfare deshiron.
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: Re: Do doja...

Fillimisht postuar nga Erka:
[QB]Keto fytyra me duken si shqiptare. Cruel, ne c'vend eshte bere kjo foto?

---------------------------
Eshte CALVIN mi goc, apo ke nja 10 vjet pa kalu knej ti??!!!
 

durrsakja

Primus registratum
Re: Re: Do doja...

do doja mos e kishe thene ate qe sapo ma tregove me padurim....a thua se me behet vone fort.Do doja te rritesh oreeeeeeeeee
 

Ema

Goddes
Re: Re: Do doja...

Fillimisht postuar nga Serenity:
[qb]do doja mos e kishe thene ate qe sapo ma tregove me padurim....a thua se me behet vone fort.Do doja te rritesh oreeeeeeeeee[/qb]
chek pm goc
 

Guest
Re: Re: Do doja...

Nje vile ne plazh
Muzike latine ne sfond nderkohe qe shoh enderra nen diell e cader per studion time imagjinare te piktures ne Londer

-------------------------

Kur te tjeret jetojne per vete dhe ti per ta
Pikerisht atehere dekorohesh "Budalla"
 

durrsakja

Primus registratum
Re: Re: Do doja...

Do doja mos pushoje shiu. Nothing like driving in the rain! /pf/images/graemlins/smile.gif
 

Danae

Primus registratum
Re: Re: Do doja...

kohen.
do doja qe te mos kuptoj asnje nga fjalet e gjyshes time,se tani qe i kuptoj eshte vone:(
 

Ema

Goddes
Re: Re: Do doja...

Ema Shahadah Anetari # 26 postuar ne 24 Tetor 2002 18:27 ...Une trembem nga hapat e mi.Rruga qan poshte nje dritareje nga e cila rrezellin drite e dobet.Pikellimi me mban prej dore.Do doja...Te dija... Trishtimet flene mbi shtratin tim.Une mbledh koken me duar,dua te shkul floket,te zhdukem.Shume here i mendova arratisjet.Ikjet e pergjithmona.Atje ku asgje dhe askush s'do me kujtonin sa dhemb dhimbja.Atje ku askush s'do me lexonte,ku s'ka meshire(uf prape meshira)...Hena?Pikellimi me perkedhel floket.Une puth mungesa pafund,dehem me aromen e cantes sime,mbush ajrin me pikepyetje...Dhoma hesht,heshtin fotografite,buzeqeshjet e fiksuara ne nje cep,te pakthyeshme.Zbuloj ngadale trupin tim te pergjakur,te derrmuar,te vrare !Deshira...humb ne nje rruge me neona.Pikellimi me puth buzet.Kujtimet shkelmojne veshtrimet e mia,perlotjet dremisin poshte jastikut.Une hesht!Heshtjet zhgerryhen me qortime.Gjethet me kercasin ne mendje!...Idete e dashurimit ja mbathin pas betejes se fundit me veten.Dhe une mbetem...e palevizshme,si shkembinjte afer valeve.E pavendosur,si era qe fryn pas xhamave.Sot bente ngrohte.Vapa pellciste nen lekuren time te mbuluar me katerqind pallto.Une digjia diellin ne zemer.Zemra kafshonte syte e mi me dhembe...E kaluara,erdhi sot...sikur s'kish shkuar kurre.U ringjall,serish si cdo dite,cdo cast....Duart e mia rane mbi tavoline si ne nje humnere,filxhani u rrokullis mbi pllakat,telefoni mbyti veten ne nje det numrash...Mbeta...Do doja...te doja....Vetmine! --------------------Tell the truth u never wanted me...Postime: 2609 | Nga Bologna | Regjistruar: Mars 2001 | IP: regjistruar

TranofiljA Anetar/e Anetari # 599 postuar ne 24 Tetor 2002 20:48 ..qetësi!--------------------"I'd give up forever to touch you......"Postime: 1510 | Nga BOSTON, USA | Regjistruar: Gusht 2001 | IP: regjistruar

Lirica Diell Anetari # 127 postuar ne 24 Tetor 2002 21:52 ti thyeja hundet profesorit tim.me gjithe krizen e Irakut e te gjithe Golfin.--------------------Mes flakes e ujit,mes kenaqesise e gjumit,ndoshta vone,shume voneenderrat tona u bashkuanatje thelle,apo atje siper.Atje thelle si rrenje, qe prekin njera-tjetren,atje siper si dege,nga e njeta ere lekundur.E eger,e dashur ishe mes ujit e flakes...Postime: 859 | Nga Kuba | Regjistruar: Prill 2001 | IP: regjistruar

Serenity annisa Anetari # 1825 postuar ne 25 Tetor 2002 05:08 Danae te kuptoj shume mire Do doja te arratisesha me te vertete!--------------------Let's meet in a dream /pf/images/graemlins/smile.gifPostime: 3981 | Nga bregu Paqesorit | Regjistruar: Dhjetor 2001 | IP: regjistruar

zevzekja pasion e nate Anetari # 87 postuar ne 25 Tetor 2002 10:13 do doja edhe une si danae ti bojsha na i gjo zyshes statistikes.kane kaluar 3 vjet qe e kam dhene kete provim por sa here me del perpara ajo me vjen t'ja thyej turinjte...e jo vetem kur haj buke ne mense me vjen t'ja rras me tabakane e menses ne koke... kurse sot do doja qe thelle meje te nxirrja pak vullnet e te cohem nga ketu ...te shkoj te mesoj sepse po me afron provimi --------------------nuk ka gje me te bukur se te kuptosh rendesine tende ne kete jete!Postime: 871 | Nga Italia | Regjistruar: Prill 2001 | IP: regjistruar

EDI. TDSH Anetari # 2107 postuar ne 25 Tetor 2002 23:29 Ajo cfare do te doja mbase do te tingellonte pak si shume, megjithate nuk ka se si te jete shume te kerkonje pakez shprese per nje familje shqiptare te ciles i vdiq nje femije, dhe nga ora ne ore presin tjetrin te ndjeke te njejten udhe. Nuk i njoh, po ja qe kur u ngrita ne mengjes dhe po degjonja lajmet lokale mu desh ti njihnja ne nje menyre te tmerrshme. Dy femijet, duke shkuar ne shkolle me biciklete goditen nga dy makina njera pas tjetres. Me i madhi vdes ne moment, ndersa i vogli perpelitet ende ne gjendje te mjerueshme ne spital...Shume pak shprese! Dy prinder qe kur i pashe me mbushen syte me lot, nuk donin gje tjeter vetem te ktheheshin ne Shqiperi. Mjeket kane shume pak shprese per femijen e vogel, ose me mire shpresa qe ju ka ngelur eshte se brenda disa oreve mund te vdese. Mund te quhet kjo shprese ??? Ndoshta po, shprese qe shpirti tije mos te ndjeje me dhimbje...Dhe pastaj nuk e marr me mend se cdo te mund te benin dy prinder qe ne te njejten dite humben te dy femijet! JU LUTEM BENI NJE LUTJE!---------------------10110101101210110101101- "In a world full of binary, dare to be different."Postime: 1528 | Nga Close your eyes, surely i'm there. | Regjistruar: Janar 2002 | IP: regjistruar

Serenity annisa Anetari # 1825 postuar ne 26 Tetor 2002 20:53 Patjeter!Edhe une sapo mora nje lajm te zi, dikush vdiq...Do doja qe 3 vajza te reja sot te mos derdhnin lot per ate qe nuk do u zevendesohet kurre, nenen e tyre! --------------------Let's meet in a dream /pf/images/graemlins/smile.gifPostime: 3981 | Nga bregu Paqesorit | Regjistruar: Dhjetor 2001 | IP: regjistruar

Lirica Diell Anetari # 127 postuar ne 27 Tetor 2002 12:15 tani po qe me trishtove,uroj qe imja te jete fare jashterrezikut,se ndryshe nuk do doja te mendoja ne te treja si ato.jete e veshtire.--------------------Mes flakes e ujit,mes kenaqesise e gjumit,ndoshta vone,shume voneenderrat tona u bashkuanatje thelle,apo atje siper.Atje thelle si rrenje, qe prekin njera-tjetren,atje siper si dege,nga e njeta ere lekundur.E eger,e dashur ishe mes ujit e flakes...Postime: 859 | Nga Kuba | Regjistruar: Prill 2001 | IP: regjistruar

TEDI Kazanova i Frasherit Anetari # 18 postuar ne 27 Tetor 2002 13:33 Te Lozja Futboll Dhe te shkoja nje nate ne Nje Pub bashke me Grupin tim te Vjeter dhe te benim Pubin me Fol me Vete...--------------------"NOTHING ELSE MATTERS"Postime: 1257 | Nga Ate qe me njohin e dine ... | Regjistruar: Mars 2001 | IP: regjistruar

lara croft Anetar/e Anetari # 2626 postuar ne 28 Tetor 2002 09:11 ...te isha avion dhe ta beja linjen Tirane athine dy here ne dite...--------------------Si è soli senza Dio...Postime: 2014 | Nga Tirana | Regjistruar: Mars 2002 | IP: regjistruar

zevzekja pasion e nate Anetari # 87 postuar ne 28 Tetor 2002 09:53 do doja qe sot te msonte dikush tjeter ne vend meje...--------------------nuk ka gje me te bukur se te kuptosh rendesine tende ne kete jete!Postime: 871 | Nga Italia | Regjistruar: Prill 2001 | IP: regjistruar
 

Diavolessa

Valoris scriptorum
Re: Re: Do doja...

(Do te doja te kisha pran....)

Kur te zgjohesha ne mengjes ....

Buzeqeshja ime ne syte e tu te shkelqente.....

Per te me thene naten e mire....para se te bie te fle..

(Do te doja te kisha pran....)

Per te lozur si dy femij.....

(Do te doja te kisha pran....)

Per te ndihmuar ne cdo problem ......e ngushelluar ne cdo dhimbje...

(Do te doja te kisha pran...)

Per te dashuruar.....per tu dhuruar pa asnje pretendimi....

(Do te doja te kisha pran.....)

Edhe te pakten per nje minut......
 

Diavolessa

Valoris scriptorum
Re: Re: Do doja...

Vorrei averti vicino per poterti guardare.

Osservare i tuoi occhi neri così profondi

A volte tristi… a volte indifferenti… ma pur sempre sinceri.

Vorrei averti vicino per poterti toccare.

Accarezzare le tue mani grandi e affusolate fatte apposta per essere intrecciate con le mie;

accarezzare le tue guance calde per il sole e morbide per natura;

accarezzare i tuoi capelli bagnati e profumati, vicini ai miei che mossi appena dal vento sono in cerca del tuo corpo da sfiorare.

Vorrei averti vicino per poterti baciare.

Ma poter finalmente unire le mie labbra colme di solitudine alle tue

È un sogno troppo ardito, poiché tu mi sei lontano…

Ma a volte anche se due persone non sono vicine,

le loro anime sono inseparabili grazie ad un sentimento,

potente quanto l’odio e in trascurabile come il dolore.
 

Ema

Goddes
Re: Re: Do doja...

...
Po per te fjetmen si i bohet???

Ej eshte kshu simptome e pergjithshme apo e kam vetem une qe kam nje jave qe fle ne 5???
/pf/images/graemlins/frown.gif

/pf/images/graemlins/frown.gif
...dhe shoh endrra te keqija... /pf/images/graemlins/frown.gif

Pastaj,perfytyroj vetem dike shume te dashur.Me duket sikur e kam ne dhome,prej verteti,behem gai ta shaj edhe mundohem ti gjej difektet.P.sh:Syte,goja,duart??? /pf/images/graemlins/frown.gif
O c'perpjekje e trishtuar... /pf/images/graemlins/frown.gif !Gjithcka jotja eshte mrekulluese... /pf/images/graemlins/frown.gif !
Dhe dhoma mbushet me hije,me lenie pas...une shoh jashte nga dritarja...
Nata qan pas nje dashurie...
une...
ndjek si urith kujtimet e tua...

Sa keq te dua... /pf/images/graemlins/frown.gif !!!
 

Ema

Goddes
Re: Re: Do doja...

Ajo lart e shkruar tamam...

..Une trembem nga hapat e mi.
Rruga qan poshte nje dritareje nga e cila rrezellin drite e dobet.
Pikellimi me mban prej dore.
Do doja...
Te dija...
Trishtimet flene mbi shtratin tim.Une mbledh koken me duar,dua te shkul floket,te zhdukem.Shume here i mendova arratisjet.
Ikjet e pergjithmona.Atje ku asgje dhe askush s'do me kujtonin sa dhemb dhimbja.Atje ku askush s'do me lexonte,ku s'ka meshire(uf prape meshira)...
Hena?
Pikellimi me perkedhel floket.Une puth mungesa pafund,dehem me aromen e cantes sime,mbush ajrin me pikepyetje...

Dhoma hesht,heshtin fotografite,buzeqeshjet e fiksuara ne nje cep,te pakthyeshme.Zbuloj ngadale trupin tim te pergjakur,te derrmuar,te vrare !

Deshira...humb ne nje rruge me neona.
Pikellimi me puth buzet.Kujtimet shkelmojne veshtrimet e mia,perlotjet dremisin poshte jastikut.
Une hesht!
Heshtjet zhgerryhen me qortime.Gjethet me kercasin ne mendje!
...Idete e dashurimit ja mbathin pas betejes se fundit me veten.Dhe une mbetem...e palevizshme,si shkembinjte afer valeve.E pavendosur,si era qe fryn pas xhamave.

Sot bente ngrohte.
Vapa pellciste nen lekuren time te mbuluar me katerqind pallto.
Une digjia diellin ne zemer.
Zemra kafshonte syte e mi me dhembe...
E kaluara,erdhi sot...sikur s'kish shkuar kurre.U ringjall,serish si cdo dite,cdo cast....

Duart e mia rane mbi tavoline si ne nje humnere,filxhani u rrokullis mbi pllakat,telefoni mbyti veten ne nje det numrash...
Mbeta...Do doja...te doja....Vetmine!
 

Cruel_Intentions

Primus registratum
Re: Re: Do doja...

Do doja te kisha 1001 endrra me pak...
1001 shoke me shume!!!
Do doja qe njerzit te me degjonin per problemet e mia dhe jo vetem te flisnin e te kerkonin nje mendim timin per ato te tyret!!!...
Do doja te vendosja koken ne prerin e dikujt (ska rendesi se kush) e vetem te ndiej doren tek me ledhaton floket, nuk do desha asnje fjale..
......mbase sepse per nje moment do desha te fliste heshtja dhe jo fjalet e mia te teperta. Do doja te kisha dike ne mendje (por ja qe skam)!!! DO desha te kisha dike qe me ben njeri me te mire!!!
Lumsi un qe skam probleme dashurie..apo e mjera un??!!!!
Do doja te realizoja te gjitha planet e projektet qe kam ne koke...dhe serisht jeta do te ishte aq a pakuptimte sikur gjithshka te ecte vaj.
Do doja tju uroja nje jete te mrekullueshme dhe te mbushur te gjithve ju. Te njohur dhe te panjohur. Ketu!!! Ne faqe te pare te gazetes se thashethemve...do doja tju uroj suxes, dashuri, kurajo!!!
-B
 

abel

Primus registratum
Re: Re: Do doja...

:cool: Do te doja tju njihja te gjitheve dhe tju takoja te gjitheve.Kushedi sa cmenduri do kishte?
 

Ema

Goddes
Re: Re: Do doja...

/pf/images/graemlins/smile.gif
Hajt pra takohna /pf/images/graemlins/smile.gif :thumbsup: ! /pf/images/graemlins/laugh.gif
 
Top