Pyetje per mjekun popullor -Vrimat ne fytyre si te sherohen?

Xhenisss

Primus registratum
Pershendetje??
Kam ca si njolla si tip gropash ne fytyre. Nk I kam nga anket(pucrrat). A mund te me ndihmoni se nga jan shkaktuar keto???
Faleminderit
 

Eléonoré

Valoris scriptorum
Pucrranjoset jane qenie me libido shume te larte.

Pucrrat ne fytyre vijne si rezultat i kolesterolit te larte ne gjak. Keta njerez jane vajore nga natyra.

Etimologjia e "vajoreve" ose origjina e tyre eshte COBANERIA. Njerez te tille leshojne erera te embla te cilat kane ngjashmeri me eren e amaretave ose te biskotave.

E mira e ketij fenomeni eshe rrudhja e vonshme.

Kolesteroli gjendet tek produktet shtazore dhe tek vezet.

Keto te fundit jane ushqim i mrekullueshem per njerezit me ph trupor te balancuar. Veza brenda ka te gjitha vlerat ushqyese te domosdoshme per trupin. Me e rendesishmja eshte amino acidi. Lengu amniotik i qeses se bebit ka gati gati te njejten perberje.

Urina e njerezve permban shume amoniak. Amoniaku artificial quhet nitrat amoni ose ureja. Ne qytetin tim ureja prodhohej ne Azotik. Erdhem perseri tek urina. Trupi mund te nxjerre jashte vetes shume elemente te cilet jane te nevojshem per riperteritjen e tij.

Cfare eshte Azoti?

Ka njerez idiote te cilet konsumojne urinen e tyre, pikerisht per te vjele kete amino-acid. Ky eshte budallallek me brire kur fare mire kete mund t'a zevendesojme me veze te zjera.

Njerezit qe hane shume veze te zjera mund te leshojne gazra dhe gromesima me arome sulfuri.

Pra pucranjoset jane njerez me libido seksuale te larte, leshatore dhe ne te njejten kohe me handikapin me te madh.


El
 
Top