Pse vetem gabimet e mashkullit harrohen ???

joetisti_

Locus omnem
sa i perket tradhtise, mashkulli tradhton artificiaisht, femra tradhton me vertetesi. Prandaj veshtire te falet.
 

Eléonoré

Valoris scriptorum
Gabimet e mashkullit harrohen per arsye se e ka shume te lehte te provoje mos-atesine e femijeve te vet, te lindur jashte ligjit.

Gabimet e femres nuk harrohen per arsye te mbetjes ne dere te dobicave qe ajo ben me nje a me shume burra. Femrat qe kane femije me trisomi jane femra veza e te ciles eshte pllenuar nga sperma e dy meshkujve.

Trisomia eshte Down syndrome.

El
 

bobo

marksist-enverist
princip algjebrik ( :giggle: ), per tkriju i homomorfizem bijektiv tbashksive mashkullore me ate femnore duhet tjet injektiv ( mashkullorja) dhe surjektiv (femnorja)! hahahah...mos harro drejtimin e shigjetes: nga M te F-ja :giggle:
 

joetisti_

Locus omnem
princip algjebrik ( :giggle: ), per tkriju i homomorfizem bijektiv tbashksive mashkullore me ate femnore duhet tjet injektiv ( mashkullorja) dhe surjektiv (femnorja)! hahahah...mos harro drejtimin e shigjetes: nga M te F-ja :giggle:

sa bukur qe flisni ju artistet...! asgje s'te mora vesh :)

(tema) harrohen sepse femra deshiron t'i harroje, e ndersa mashkulli i kujton te femres sepse e ben te ndihet mire.

pa gabime, per nje mashkull, nje femer... ka dicka qe i mungon...
 

bobo

marksist-enverist
@joetisti_ ,mvjen keq!-e then ndryshe, eshte konflikti morali-natyrali: morali i permbahet regullave , qe i percakton dhe individi, qe mund te jete (edhe) homoseksual...., kurse natyrali-, mbeshtetet ke parimi i ruajtjes se llojit!-dhe si i tille eshte me i skalitur nmentalitet!- ndryshe. femra eshte ne kerkim-(tmashkullit qe e ka te madh organin, tmashkullirt tshnetshem...etj!-dhe kshu se kupton se cila eshte perparesore!
kurse mashkullu eshte ai* , i cili duhet te hedhe 'faren' pa dallim feje krahine apo ideje, per tgarantu vazhdueshmerin(kjo instiktivisht ja fal gabimin! hahaha),qe do provohet nket rast!
se di nese isha isha i kuptueshem !??-pa prek parimon: vrimen e mbush kunji!-vrima e zeze se di nga na doli...hahahah
 
Last edited:

Adela_sun

Primus registratum
Kush tha qe harrohen :)?
Ato vihen mënjanë dhe përdoren si bëjnë avokatët me te mirë, në momentin e duhur.
Femra nuk harron kurrë, zgjedh të injorojë deri kur mendon se duhet...
 

Eléonoré

Valoris scriptorum
Gabimet e femrave nuk harrohen sepse femra nuk harron kurre!

Gabimet e meshkujve harrohen jo vetem sepse mashkulli harron POR sepse eshte shovinist. Shovinizmi mashkullor nenkupton solidaritetin mashkullor qe vjen si rezultat i mosshenjterise se tij.

Nje mashkull mbron nje mashkull sepse i lidh mekati.

Nje femer qe harron eshte nje femer qe fal

Nje femer qe fal eshte nje femer qe harron!

Nqs femra harron dhe fal ajo eshte mekatare.

Femra e cila nuk harron dhe nuk fal eshte nje femer e cila ka duruar dhembje te medha lindjeje dhe ne qofte se femija i saj cenohet ajo nuk te fal. Si e tille ajo eshte luftetare me e mire dhe do te bente gjithcka, qofte edhe derdhje gjaku, ne qofte se siguria e saj dhe e trashegimtareve te saj do te cenohej fizikisht apo shpirterisht. Vetembrojtja ne nje bote te semure nuk eshte GABIM por DOMOSDOSHMERI.

Nqs ai quhet GABIM atehere ju gaboheni.


Adea
 
Top