Pse vetem gabimet e mashkullit harrohen ???

scadarsko

Locus omnem
Sepse grate i falin burrat me lehte nga vete jeta qe bejme...mbyllim nje sy..sepse shumica nuk kan perkrahjeas nga njerezit e tyre dhe nuk kan ku shkojne..por me e forta eshte se grate gjykojne grate me shume se burrat.

eh mentaliteti i mykun shqiptar me gjith ato tabu qe po e pengojn femren shqiptare te zhvillohet...kujtojn shqiptaret se me tiranen jan modernizu,n edisa pub e restorante e butik....sa shume ka rruge shqipnija te arrije te lirohe tpergjithmon nga stili jetes se mesjetes...
 

dr love

Locus omnem
eh mentaliteti i mykun shqiptar me gjith ato tabu qe po e pengojn femren shqiptare te zhvillohet...kujtojn shqiptaret se me tiranen jan modernizu,n edisa pub e restorante e butik....sa shume ka rruge shqipnija te arrije te lirohe tpergjithmon nga stili jetes se mesjetes...
e vertete.
 

Hektor12

Locus omnem
Stilin e bejne njerezit menyra e jeteses eshte dicka qe e bejme vete kur themi duhet marifet ai qe ska marifet ska
 

bobo

marksist-enverist
eshte e thjeshte,mjafton t'a rrotullosh dhe t'a shofesh nga ana tjeter,- keshtu duan vete femrat, hallelluja
 

Universal

AnonymouS
Ne fund te fundit c'do kush mer ate qe meriton,asgje nuk harrohet si ne c'do pale ate qe meriton heret a vone do e maresh!
 

pumes

Forumium praecox
mirdita te gjithve

perse ne meshkujt nuk falim ,
dhe perse femrat falin

Mendimi im eshte pothuajse ndyshe nga cdo lloj pergjigjeje tuajen por do perpiqem ta arsyetoj aq sam kuptuar dhe lexuar


Meshkujt dhe femrat per mua jane 2 specie shume te ndryshme dhe e di qe do qeshni me kete por duke arsyetuar ne thellesi krijimin e nje mashkulli dhe te nje femre do bini ne shume dallime midis ketyre te dyve

Mashkulli eshte nga vete konceptimi i krijimit te tij nje qenie e eger , nje qenie qe kerkon territorin e tij qe te mos preket ose te shkelet , gruaja te cilen neve e kosiderojme si pasurine tone nuk na vjen mire nqs ajo ben nje gamin te vogel ose te madh (te shkoj me nje tjeter) gje qe nuk do e falim

perse nuk e falim : sepse eshte e shkruar dhe ne thenjet e Zotit qe gruan do e ndash vetem ose partnerin vetem kur ajo/ai shkel martesen dhe nuk e imagjinojme dot te shtrihemi perseri ne nje krevat me te duke ditur se na ka tradhetuar,

per gruan ose femren qendron ndryshe

femra eshte nje qenje shume e nderlikuar dhe nje qenje shume e paparashikueshme , eshte nje qenje te ciles nuk i kupton dot as ndjejat e saj , mund te shikosh dhe te dallosh virtytet por jo brendesine e saj ne pergjithesi

disa pergjigje te tjera si neve shplahemi me nje sapllake dhe femra as deti nuk e shplan jane domethenje me kyq por jane kot fare sepse nenvizojne dhe cojne ne dukje dhe manipulim dhe shtyrje sesi duhet te jete nje burre ne krahasim me nje femer

Meshkujt kane llogjike kurse femra ka ndjenja , nuk mund te krahasohet llogika me ndjenjat asnjehere, para se ne meshkujt te bejme dicka mendohemi dhe e bejme ose jo kurse femra ve para ndjenjat dhe pastaj llogjiken

femrat jane me te ndjeshme se ne burrat dhe me te llogjikshme se ne prandaj arrijne te na falin duke marre parasysh famijen qe kane krijuar ose duke marre parasysh qe nje gabim i yni eshte thjesht nje gamib qe ska arsyetim te thelle per ty llogjikuar ne brendesin e duhur dhe na japin nje ndihmese per te mos e bere me

Femrat jane qenjet me te kompletuara na krijimin e qenjes njerezore , prandaj kane arritur ne shume raste te mos u nevojiten burrat por gjithsesi cdo krijese ne kete bote eshte bere per tu plotesuar nga nje tjeter ose per tu falur nga nje tjeter,

Sado qe ne burrat jemi koka e sthepise ose kollona e nje familjeje eshte qafa (gruaja ajo) qe na drejton dhe na con ne cdo drejtim duam ato


eshte nje bisede shume e bukur qe mund te shruaja pa pund por nuk ka lezet se do quhet monolog
 

mirdita

Papirus rex
mirdita te gjithve

perse ne meshkujt nuk falim ,
dhe perse femrat falin

Mendimi im eshte pothuajse ndyshe nga cdo lloj pergjigjeje tuajen por do perpiqem ta arsyetoj aq sam kuptuar dhe lexuar


Meshkujt dhe femrat per mua jane 2 specie shume te ndryshme dhe e di qe do qeshni me kete por duke arsyetuar ne thellesi krijimin e nje mashkulli dhe te nje femre do bini ne shume dallime midis ketyre te dyve

Mashkulli eshte nga vete konceptimi i krijimit te tij nje qenie e eger , nje qenie qe kerkon territorin e tij qe te mos preket ose te shkelet , gruaja te cilen neve e kosiderojme si pasurine tone nuk na vjen mire nqs ajo ben nje gamin te vogel ose te madh (te shkoj me nje tjeter) gje qe nuk do e falim

perse nuk e falim : sepse eshte e shkruar dhe ne thenjet e Zotit qe gruan do e ndash vetem ose partnerin vetem kur ajo/ai shkel martesen dhe nuk e imagjinojme dot te shtrihemi perseri ne nje krevat me te duke ditur se na ka tradhetuar,

per gruan ose femren qendron ndryshe

femra eshte nje qenje shume e nderlikuar dhe nje qenje shume e paparashikueshme , eshte nje qenje te ciles nuk i kupton dot as ndjejat e saj , mund te shikosh dhe te dallosh virtytet por jo brendesine e saj ne pergjithesi

disa pergjigje te tjera si neve shplahemi me nje sapllake dhe femra as deti nuk e shplan jane domethenje me kyq por jane kot fare sepse nenvizojne dhe cojne ne dukje dhe manipulim dhe shtyrje sesi duhet te jete nje burre ne krahasim me nje femer

Meshkujt kane llogjike kurse femra ka ndjenja , nuk mund te krahasohet llogika me ndjenjat asnjehere, para se ne meshkujt te bejme dicka mendohemi dhe e bejme ose jo kurse femra ve para ndjenjat dhe pastaj llogjiken

femrat jane me te ndjeshme se ne burrat dhe me te llogjikshme se ne prandaj arrijne te na falin duke marre parasysh famijen qe kane krijuar ose duke marre parasysh qe nje gabim i yni eshte thjesht nje gamib qe ska arsyetim te thelle per ty llogjikuar ne brendesin e duhur dhe na japin nje ndihmese per te mos e bere me

Femrat jane qenjet me te kompletuara na krijimin e qenjes njerezore , prandaj kane arritur ne shume raste te mos u nevojiten burrat por gjithsesi cdo krijese ne kete bote eshte bere per tu plotesuar nga nje tjeter ose per tu falur nga nje tjeter,

Sado qe ne burrat jemi koka e sthepise ose kollona e nje familjeje eshte qafa (gruaja ajo) qe na drejton dhe na con ne cdo drejtim duam ato


eshte nje bisede shume e bukur qe mund te shruaja pa pund por nuk ka lezet se do quhet monolog


Pajtohem plotesisht me mendimin tend,mendimi shum i drejte. ;)
 

Hektor12

Locus omnem
e thene nga disa ashtu do jete... po ne vetem kemi gabime... femrat te gjitha jane perfekte. se kane asi gram gabim
 

-Zana-

e...Thjeshte
Gabimet e renda, Une personalisht si fal ( pak rendesi ka situata ) ... ne momentin qe si fal, dhe s'ka lidhje me me mua... i le pas, por nuk harroj-- Kujtesen e kam goxha te forte :p
Nese behet fjale per gjera te vogla--- nuk e prish harmonine mes njeri-tjetrit . I diskutoj dhe sqarohemi .. s'me pelqen ti terheq pas vetes 24/7 :)
 

Narkomane

Valoris scriptorum
nje shprehje popullore thot qe burri lahet me 1 goj uj..kurse femren asnje oqean i ter se lan
jemi mesuar qe ne vendin ton meshkujt kan me shum te drejta me shum autoritet...edhe meshkujt sparagjykohen aq shum sa femrat
 

scadarsko

Locus omnem
nje shprehje popullore thot qe burri lahet me 1 goj uj..kurse femren asnje oqean i ter se lan
jemi mesuar qe ne vendin ton meshkujt kan me shum te drejta me shum autoritet...edhe meshkujt sparagjykohen aq shum sa femrat
nga ajo shprehja jote popullore e shum gabim,ka len superioritetin ndaj femres ne shqiperi,te shkallmohe e mirret sikur te jet qenje jo humane!
 

Frank

Forumium maestatis
-zana- si fillim para se te na besh moral mbulo cicat:p pastaj komento mbi gjera esenciale.
sipas meje eshte çeshtje genesh, ashtu sic kemi genet me te perqendruar ashtu na vijne edhe shume lehtesira por edhe shume me shume pergjegjesi nga sa keni ju femrat!!
 

joetisti_

Locus omnem
sepse femra ben gabime cilesore, te rendesishme, te famshme. Mashkulli ben gabime te kota, qe s'ia vlen t'i mbash mend :)
 

joetisti_

Locus omnem
po sepse gjerat me peshe behen zakonisht nga femrat. C'gabim te madh t'i gjesh mashkullit ne ato qe ben...
 

Airbourne

Papirus rex
Gabimet e renda, Une personalisht si fal ( pak rendesi ka situata ) ... ne momentin qe si fal, dhe s'ka lidhje me me mua... i le pas, por nuk harroj-- Kujtesen e kam goxha te forte :p
Nese behet fjale per gjera te vogla--- nuk e prish harmonine mes njeri-tjetrit . I diskutoj dhe sqarohemi .. s'me pelqen ti terheq pas vetes 24/7 :)

BOMBE....e DI...prandaj.
Mjafton.
 
Top