Pse vetem gabimet e mashkullit harrohen ???

lira12

Primus registratum
Perse Gabimet E Mashkullit Harrohen kurse ne Femrave Nuk Na Harrohet Asgje ?


Nqs Femra Ka Ber Noj Gabim Ose Ka Pas Noj Turp Ne Jete Nuk Harrohen .............Por Te Mashkujt perse harrohen ?!
No Big Deal ???
 

Artani

Primus registratum
..sepse ne meshkujt jemi mesuar qe femren , bashkeshorten qe do te mbajme perkrahu ta kemi KRISTAL nga ana e moralit, eshte ajo qe do te linde femijet tane e duhet te jete e virtutshme,
Nuk duam qe anash apo pas shpine te flasin , ja ky e mori k..ven.
Ne si komb e kemi patur ne tradite NDERIN, shqiptaret nder shekuj kane qene krenar me kodin e tyre te nderit.
Te gjitha femrat e dine qe NDERI eshte i rendesishem per qenien femerore, perse nuk e ruajne nje pjese e tyre pore behen te tilla.
Mos gabo dhe nqs do gabosh , mos e perserit, qe te mbetesh krenar/re per veten dhe per familjen tende.
 

lira12

Primus registratum
..sepse ne meshkujt jemi mesuar qe femren , bashkeshorten qe do te mbajme perkrahu ta kemi KRISTAL nga ana e moralit, eshte ajo qe do te linde femijet tane e duhet te jete e virtutshme,
Nuk duam qe anash apo pas shpine te flasin , ja ky e mori k..ven.
Ne si komb e kemi patur ne tradite NDERIN, shqiptaret nder shekuj kane qene krenar me kodin e tyre te nderit.
Te gjitha femrat e dine qe NDERI eshte i rendesishem per qenien femerore, perse nuk e ruajne nje pjese e tyre pore behen te tilla.
Mos gabo dhe nqs do gabosh , mos e perserit, qe te mbetesh krenar/re per veten dhe per familjen tende.

por per meshkujt a nuk paska kod nderi?
 

joetisti_

Locus omnem
Sepse jemi me superiore. :)
Ndoshta sepse natyra ka bere femren te tille qe ta duroje kete fakt(nese eshte) dhe mashkullin -sepse edhe mashkulli vuan nga dicka- e ka bere te duroje te tijat.

Po iken festa e vitit te ri :( :p
Por do te filloje puna ;). Une e dashuroj punen.
 

Sonia77

Primus registratum
Perse Gabimet E Mashkullit Harrohen kurse ne Femrave Nuk Na Harrohet Asgje ?


Nqs Femra Ka Ber Noj Gabim Ose Ka Pas Noj Turp Ne Jete Nuk Harrohen .............Por Te Mashkujt perse harrohen ?!
No Big Deal ???
sepse meshkujt gabojne shume
 

The decatur

Perjashtuar nga Albforumi
Perse Gabimet E Mashkullit Harrohen kurse ne Femrave Nuk Na Harrohet Asgje ?


Nqs Femra Ka Ber Noj Gabim Ose Ka Pas Noj Turp Ne Jete Nuk Harrohen .............Por Te Mashkujt perse harrohen ?!
No Big Deal ???
Teme interesante,shume interesante por dicka me beri pershtypje
nga te erdhi ne mendje qe ta hapje kete teme?
Pergjigja ime per kete teme nuk ka.
 

Hope

dans ton coeur
Nese duam te shofim rolin e femres e gabimeve ne shoqeri me siguri duhet te shiqojem pak historin e femres shqiptare.Edhe pse ne Europ kontinetn i civlizimit mendoj se femra shqiptare kur me shume se sot nuk eshte duke perparuar ne drejtim te mire.Perapa femra shqiptare ka qen e shtypu,e perdhunuar,e masakruar,nje ROB ne shtepi etj
Nuk mund te shkruaj per RSH se nuk kam qen atje por kam ndegjuar se ne shqiperi femra naten i ka pastruar rruget edhe femrat kan kry pune te renda fizike...
Ne shqiperi eshte nje diskriminim ku ajo ne nje pjes te shqiperis nuk ka drejt te shkollohet,ku ajo nuk ka te drejt te zgjedh fatin e jetes,ku ajo duhet te martohet me nje djal qe ka letrat ne nje shtet Europjan me qellim qe ajo ne nje menyre ti ndimoj familjes se babes kur shkon atje dmth nje materializim i femrave.
Degjenerimet te cilat ajo tani i ka nje pjes te femrave shqiptare eshte alkoholizmi, droga , prostitucioni kete une nuk e shof si perparim...
Por jam shume krenare kur kam ndegjuar raste dhe po lexoj ketu ne forum se tani disa femrat shqiptare studijon ne metropolet boterore ai eshte perparim qe une e shof tek femra shqiptare.Kur nje femer ka shkoll ajo din te lufton per kafshaten e gojes,din te mos jet ROB i nje mashkulli,din te jete e pamvarur dhe nese ne jete paraqitet ndonje fatkeqesi din ta lufton etj..Kshu qe jemi te barabart te gjith sepse gabime bejme si mashkulli dhe femrat,,dhe femrave nuk ju harrohen gabimet qe bejne pfff .Ky eshte nje forum per diskutime, te cilat nuk mund te behen pa "llafe". Ketu fitohen opinione, jepen opinione, dhe shprehja vepra e jo fjale, sikur s'ka shume vend....
 

scadarsko

Locus omnem
Perse Gabimet E Mashkullit Harrohen kurse ne Femrave Nuk Na Harrohet Asgje ?


Nqs Femra Ka Ber Noj Gabim Ose Ka Pas Noj Turp Ne Jete Nuk Harrohen .............Por Te Mashkujt perse harrohen ?!
No Big Deal ???

sepse gjykohet komplet kur ben faj......e faji eshte me i rende se gabimi tek meshkujt.
 

Life_Style

Forumium praecox
Perse Gabimet E Mashkullit Harrohen kurse ne Femrave Nuk Na Harrohet Asgje ?


Nqs Femra Ka Ber Noj Gabim Ose Ka Pas Noj Turp Ne Jete Nuk Harrohen .............Por Te Mashkujt perse harrohen ?!
No Big Deal ???

As te mashkullit nuk harrohen thjesht anashkalohen :D
 

dr love

Locus omnem
Sepse grate i falin burrat me lehte nga vete jeta qe bejme...mbyllim nje sy..sepse shumica nuk kan perkrahjeas nga njerezit e tyre dhe nuk kan ku shkojne..por me e forta eshte se grate gjykojne grate me shume se burrat.
 
Top