Pse u izolua shqipëria nga bota dhe kush e bëri këtë izolim të saj?

kurkushi

Primus registratum
Pse u izolua shqipëria nga bota dhe kush e bëri këtë izolim të saj?

Duke parë se këtu qenka hapur një Temë për të përdhosur të kaluaren e Komunizmit Enverist në Shqipëri,dhe figurën e vet Enver Hoxhës,njeriu nuk do mend se kjo temë nuk është temë studimi dhe gjykimi të arësyeshëm,por vetëm dënimi apriori sipas modës së huaj të sotme.Ai që do të flasë për këtë temën time ka të drejtë lirisht të shajë dhe të lëvdërojë,si të dojë!

Për mua ENVER HOXHA ka qenë dhe është PROFETI nr. 1 i botës dhe shqiptari më i ndritshmi dhe i suksesshmi i historisë KOMBETARE SHQIPTARE!
Nuk lutem për shpirtin e tij,sepse profetërit nuk vdesin dhe nuk gabojnë dhe për lutjet tona nuk kanë nevojë!
Rroftë shqiperia që lindi një bir me aftësi të tilla atëdhetare dhe ndërkombëtare!
 

kurkushi

Primus registratum
Re: Pse u izolua shqipëria nga bota dhe kush e bëri këtë izolim të saj?

Fillimisht postuar nga *Churchill*:
[qb] 1- Titulli i temes dhe permbajtja e saj nuk koincidojne!Tamam si akuzat enveriste ndaj intelektualeve dhe permbajtja e tyre... [/qb]
Unë kam shtruar një pyetje,kam hapur një temë sipas të drejtës sime,por ç`e do?Ata që s`kanë kokë të përgjigjen në temën time,ata fyejnë e jo unë.Unë dua përgjigjje të arësyeshme e jo fyerje,por kriminelët,bijtë e kriminelëve që i ka dënuar Profeti Enver për kriminalitetet dhe punët e ndyera kundër shqipërisë,tani hajnë m** .Përgjigjja në temë nuk është e domosdoshme,kujt nuk i pelqen,le ta kalojë,pse duhet medomos të fyejë,edhe pse unë nuk fyhem nga askush.Unë bënj punën time që e ndiej se ia kam borxh popullit dhe shtetit tim!Nëse Enverin nuk e donte i gjithë(shumica)e popullit shqiptar,pse e lanë në pushtet gjatë gjith jetës.Populli që s`e duron robërinë,nuk rri i robëruar asnjëherë.Robërinë e durojnë ata që vet s`dijnë të udhëheqin vetvehten as shtetin dhe pajtohen të luajnë rolin e skllavit e qeverisjen ia besojnë pushtuesit,apo Diktatorit.Në asnjë vend të botës nuk ka Diktator që i vetëm e mbanë pushtetin,por ai ka njerëzit më të aftë për skaj vedit që e mbrojnë këtë pushtet,shtet,demokraci,robëri,liri,cila do të jetë nga këto!Enveri Shkërdheu Hitlerin,Duçen,Anglinë,Papën,Janullatosat,Turkun,Serbin,Malazezin,Grekun,Bullgarin,Rusin,K inezin,
të gjithë me radhë,edhe pastroi shqipërinë vazhdimisht nga farërat e këqija që ia sillte era nga jashtë... dhe jetoi 77 vite pa iu hequr asnjë qime,bile duki iu lutur dhe gjunjëzuar më shumë se birit të Kurvës(Jesusit)dhe terroristit (muhamedit).
Mirë do t`ishte të përgjigjen ata që dijnë të vërtetën në pyetjen time e të tjerët të dëgjojnë(lexojnë)...
Kurkushi(nobody)
 

ihsan

Primus registratum
Re: Pse u izolua shqipëria nga bota dhe kush e bëri këtë izolim të saj?

Ju qendroni shume lart!! dhe eshte gjithmone me e veshtire ti pergjigjesh pyetjeve tuaja.
 

Nobis

Primus registratum
Re: Pse u izolua shqipëria nga bota dhe kush e bëri këtë izolim të saj?

Fillimisht postuar nga kurkushi:
[qb]
Fillimisht postuar nga *Churchill*:
[qb] 1- Titulli i temes dhe permbajtja e saj nuk koincidojne!Tamam si akuzat enveriste ndaj intelektualeve dhe permbajtja e tyre... [/qb]
Enveri Shkërdheu Hitlerin,Duçen,Anglinë,Papën,Janullatosat,Turkun,Serbin,Malazezin,Grekun,Bullgarin,Rusin,K inezin,
të gjithë me radhë...[/qb]
/pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

OROSHI

Primus registratum
Re: Pse u izolua shqipëria nga bota dhe kush e bëri këtë izolim të saj?

Fillimisht postuar nga *Churchill*:
[qb] 1- Titulli i temes dhe permbajtja e saj nuk koincidojne!Tamam si akuzat enveriste ndaj intelektualeve dhe permbajtja e tyre... [/qb]
Churchilli i tha paster/bukur/shkurt!!Nuk kam cfar t'i shtoj me!!
Temen per Dullen e kemi diskutu me kohe!
 

Nobis

Primus registratum
Re: Pse u izolua shqipëria nga bota dhe kush e bëri këtë izolim të saj?

Fillimisht postuar nga OROSHI:
[qb]
Fillimisht postuar nga *Churchill*:
[qb] 1- Titulli i temes dhe permbajtja e saj nuk koincidojne!Tamam si akuzat enveriste ndaj intelektualeve dhe permbajtja e tyre... [/qb]
Churchilli i tha paster/bukur/shkurt!!Nuk kam cfar t'i shtoj me!!
Temen per Dullen e kemi diskutu me kohe! [/qb]
po pra po ate them dhe une, mirepo Fronti i Rezistences perbehet nga ty OROSH dhe Churchillin ne kryem keshtuqe jepini ju fund akuzave /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

kurkushi

Primus registratum
Re: Pse u izolua shqipëria nga bota dhe kush e bëri këtë izolim të saj?

Fillimisht postuar nga ihsan:
[qb] Ju qendroni shume lart!! dhe eshte gjithmone me e veshtire ti pergjigjesh pyetjeve tuaja. [/qb]
Jo i/e nderuar ihsan,unë qëndroj krejtë poshtë.Dua të dëgjoj diçka nga mendja e jo nga stomaku,edhe pse ndodhë...(sidomos tani në "demokraci")që njerëzit ti kenë mendët në stomak!Nuk dua lavdata,dua kritika,kundërshtime por mundesisht nga koka e jo të gjitha nga Barku!Fyerjet apriori i pranoj,por nuk i ndihmojnë temës as fyerësit!Ju lutem më fyeni në MP ose e-mail që është nobody_666@msn.com!
 

kurkushi

Primus registratum
Re: Pse u izolua shqipëria nga bota dhe kush e bëri këtë izolim të saj?

Fillimisht postuar nga *Churchill*:
[qb] kurkushi sa absurd qe je o adhurues i Dulles...je i pari qe po del jashte teme, edhe pse e ke hapur vete ti! Mesa shoh une, ti PRETENDON qe ne te tjeret te flasim sesben ne kete teme, dhe per me teper ta mendojme sic e mendon ti...me kujton Dullen...
Ben mire te mendohesh perpara sesa te leshosh gjykime mbi ata qe jane diametralisht te kundert me ty ne opinione, sepse kur ofendon apo perdor nje fjalor prej derdimeni, nuk ben gje tjeter vecse i ul pike vehtes! [/qb]
Unë s`kam asnjë pikë të ulë as të fitonj i nderuar Churchill.Unë qëndroj poshtë dhe pres nga të tjerët e "demokracisë"që të më hedhin ndonjë gurë kokës nga lartësia demokratike aktuale e pseudoshqiptarëve...
Më fyej apriori sa të duash,por fillo e analizo historinë e Shqipërisë dhe shqiptarëve dhe jep përgjigjjen në pyetjen time!
Si mund të shprehem më "demokratisht" me ty se kështu?
 

Rambo

Primus registratum
Re: Pse u izolua shqipëria nga bota dhe kush e bëri këtë izolim të saj?

ik o kurrkush e futu ke varri dulles dhe ti
 

kurkushi

Primus registratum
Re: Pse u izolua shqipëria nga bota dhe kush e bëri këtë izolim të saj?

Fillimisht postuar nga Rambo:
[qb] ik o kurrkush e futu ke varri dulles dhe ti [/qb]
Po RAMBO po iki sepse ti po më shkruan shqip ,gjë që më detyron të mendonj që ti mund të jesh nje shqiptar e jo i huaj(romak,Grek,serb,turk)
Respekt Kurkushi
 

LUANESHA

Primus registratum
Re: Pse u izolua shqipëria nga bota dhe kush e bëri këtë izolim të saj?

KURKUSH NJI GJA ME HABIT OK QE TI JE BESNIK I E.H :shrug:
POR NUK KUPTOJ ME SA KURAJE SHAN KRISHTIN :smash:
MOS U BA ANONIM I VETVETES ME TE OFENDUME NUK DJALOGOHET :thumbsup:
 

Seryozha

Primus registratum
Re: Pse u izolua shqipëria nga bota dhe kush e bëri këtë izolim të saj?

Shqiperia u izolua sepse kishte nje Profet te tille. Dhe nje popull kaq besimtar si shqiptaret! Te cilet besuan verberisht dhe me frike tek "profeti i tyre".
 

Dardanus

Primus registratum
Re: Pse u izolua shqipëria nga bota dhe kush e bëri këtë izolim të saj?

Enver Hoxha ka qene me siguri Elektricist i diplomuar.
Sepse e kishte izoluar shqiprine aq mire qe ne asnje ane nuk mirrke air.
 

OROSHI

Primus registratum
Re: Pse u izolua shqipëria nga bota dhe kush e bëri këtë izolim të saj?

El Pais..ty te vlersoj sepse je nje Dullist qe ke ndejt ne Shqiperi,ndersa "kurrkushi/askushi" po na qan trapin nga parajsa kapitaliste Zviceriane :)
 

melos

Primus registratum
Re: Pse u izolua shqipëria nga bota dhe kush e bëri këtë izolim të saj?

Jeni aq te ndieshem ndaj asaj qe dikur ishte dhe vazhdon te jete pjese e juaja

kjo periudhe nuk mund te anashkalohet sepse jemi pjese e saj si komb.
 

melos

Primus registratum
Re: Pse u izolua shqipëria nga bota dhe kush e bëri këtë izolim të saj?

pse u izolua Shqiperia?
pse mbeti disi jashte loje?
ku ishin shkaqet qe ajo mbeti e izoluar?

jane keto pyetje qe shume kush ka deshire tua gjej pergjigjjen e edhe une poashtu.
 
Top