Pozicioni ideal për seks, ja si ta gjesh të duhurin

Universal

AnonymouS


Çdo person ka një pozicion të vetin ideal në një marrëdhënie seksuale. Por ja si të gjeni atë të duhurin për ju dhe ta provoni sa më mirë.

1- Pozicioni i qenit, nëse je e papërmbajtshme/e zjarrtë

‘Doggy style’ është pozicioni i duhur për ty nëse je një vajzë e papërmbajtshme dhe pasionante, që nuk ka frikë të jetoj në mënyrën më ekstreme.

2- Anash nëse je romantike

Pozicioni anësor është ai që bën për ty nëse je tip i ëmbël apo romantik, me nevojën për të qenë e mbrojtur.

3- Pozicioni i misionarit nëse je e pasigurt

Misioni është pozicioni perfekt nëse je një vajzë e pasigurt, që në jetë ka nevojë të jetë e udhëhequr.

4- Në këmbë nëse je xheloze dhe pasionante

Nëse je një vajzë posesive dhe shumë pasionante, pozicioni që bën për ty është ai në këmbë, ndoshta pas murit.

5- Pozicioni i fikëses së qiririt nëse je autoritare

Nëse je një vajzë autoritare dhe e mësuar të kesh kontroll mbi situatat, ky pozicion është ai që bën për ty.

6- Ulur nëse je aventuriere

Pozicioni ulur, mbi partnerin, është i duhuri për ty nëse je tip aventuriere dhe pak e pafajshme.

7- 69 nëse je tip i pavendosur

Nëse je vajzë e pavendosur, shkruan Anabel, me siguri pozicioni perfekt për ty është 69-ta.

8- Seksi ekstrem nëse je natyrë kurioze

Nëse je një person me shumë kuriozitet dhe që pëlqen të ekperimentosh me gjëra të reja, nuk mund të përmbahesh kur vjen puna te seksi ekstrem apo stilet e ’50 Hijet e Grey-t’.

Mapo.al
 

Aki

Paint It Black
hahahahahahahahahahah
Anabel me duket se ia paska kaluar dhe ekspertizes se si quhej ai indiani qe shkruajti Kamasutren, Vatsyayana? :)
 

gurax

Pan ignoramus
Si eshte ky pozicioni i fikjes se qiririt?Qiriri rri vertikalisht. Per ta fikur, perdoret nje tip kapuci qe i vihet siper, qe i hipen siper, dhe e mbulon te terin duke e marre brenda vetes.

Sot duket budallallek, por imagjinoni nje keshtjelle te shekullit te 11 apo 14 apo 18, me nje sasi maramendese qirinjsh dhe shandanesh me qirinj.Si mund te fiken tere ata qirinj? - Me nje shkop te gjate qe ne maje ka kapucin i cili mbulon qirinjte nje nga nje.

Ne gjuhen e moderrnizuar (dhe pa shume fantazi :p ) pozicioni i fikesit te qiririt, njihet si "femra siper", apo "woman on top".

:D
 

gurax

Pan ignoramus
Varet nga kulturat ku eshte praktikuar mendoj une. Eshte njesoj sikur te degjojme "Pozicioni mrapsht" dhe kerkojme te dime se cfare ndodhi me emertimin "Doggy" apo "Lopthi".

Lisa, na vdiqen ata baronet dhe princet dhe arkiduket me keto emertime. Ne duam emra popullore te thjeshte o 'lla. :p
 

Dreamer

Under the Dome
Une besoj se kte "pozicionin e qiriut" vetem ata ne Shqiperi e kryejne ne menyre perfekte per shkakun se kan probleme me dritat shpesh :D
 

bobo

marksist-enverist
hahahahah... sa i madhhhhh qe je!
basi do thoshte. kur hy mrena pa kap dorezen me dore, je mrregull dmth npozicion, qe stkap koqe plumbi...
masanej kur t#hysh mrena, do rrutllu se sbo..., mobiljet e shpis ;)

So let's do it like they do on the Discovery channel...
 
Last edited:

Mirabel

Locus omnem
Femra on top!?
Cfare ndodhi me "Amazona" si emertim?
ne fakt as kte amazonen se kuptoj fare pervec faktit te pushtetit e nenshtrimit

tani pyetja ime eshte....kur dikush i ben te gjitha kto stile si mund te emertohet edhe i vendosur dhe i pasigurt njekohesisht?

nuk bo sens
 
Top