Poezi, cilat janë krijimet tuaja personale.

joetisti_

Locus omnem
_Do_

Do dhe me do, çfarë tjetër?
të dua me një prekje të lehtë
më "vdiq" e buzëqeshura jote
e nuk kujtoj të jem ringjallur, më.
 

Shkrimtari

Forumium maestatis
Jam Shqiptar, Dhe Patriot,Kurre
Shqipen Se Harroj Dot.

Shqiperi O Vendi Ime Larg
Te Kam Une Jam Ne Mergim.

Per Ty Shqipe Une Linda
Ne Ate Malesine Time
Si Drita.

Shqiperi O Vatra Ime. Larg
Net E Dite, Per Ty M'baj
Kujtime.

Shqipeja Jone Kuq E Zi,
M'brojti Vendin Per Liri.
 

Shkrimtari

Forumium maestatis
Jam Shqiptar e Kosovar
zot e krenar
mbi ket dhe qe kam si fe
kam Vatan e kam Atdhe

Un jam ktu kur skish njeri
as skish kufi as fqinjeri

Un jam ktu kur Mali zi
me Dallmaci
ish ILIRI
un jam ktu kur zoti vet
e beri fush e mal e det

Un jam ktu kur nga nji det
ne tjetrin det isha zot vet
Un jam ktu e ktu do te jem
Dem baba Dem
Gjersa mali behet hi
e hiri mal perseri

jam Shqiptar e Kosovar
zot e bujar
kam burrni qe ska njeri
mijera vjet veq per liri
kam ushtar me krye lidh
me tri shami per trimeri
e shtremall jam gojalli
me syt e kthjellt
me plot shkendi


Un jam ktu kur skish njeri
as skish kufi as fqinjeri

un jam ktu kur nga nje det
ne tjetrin det isha zot vet
un jam ktu
e ktu do te jem
Dem baba Dem
gjersa mali behet hi
e hiri mal perseri
 
Top