pershendetje.

Status
Not open for further replies.

Balahk

Locus omnem
Vendosa te hap kete teme,sepse nuk po gjej rehat ne profilin tim,nga ngacmimet perverse te nje antari...qe po shfaq rendshem probleme te shendetit mendor.ka frike njeriu te dal on sepse rrine e ruan psikopati...keshtu qe o futeni te ndyrin ne shina,ose po nuk mundet,deklaroni qe jeni te pa fuqishem perballe psikopatis,edhe ikim ne tjeret..shohim punen tone,se nuk do rrijm te merremi me njerez me probleme te theksuara skizofrenie..
 

Balahk

Locus omnem
Screenshot_2015-11-17-22-12-42-1.png
 

Dreamer

Under the Dome
Pershendetje Balahk.
E kam thene ne shume tema qe ketu futemi te lexojme dicka e te shkembejme mendimet tona gjithmone brenda limiteve e jo te stresohemi edhe me shume.
Ne shume raste provokimet duhen shmangur dhe kete nuk e them per ty personalisht por ne pergjithesi.
Kam vene re kohet e fundit bisedat qe keni "shkembyer" me anetarin ne fjale dhe nuk jane aspak te hijshme.
Besoj si Vezgjues te Forumit kemi detyren e te mirmbajme e te kujdesemi per ate qe shkruhet ne publik e jo ne private edhe pse gjithcka ka nje limit.
Megjithate do bisedojme ne Staff e do marresh nje pergjigje me konkrete. Deri atehere kalofsh mire.
 

MysteriousMan

Valoris scriptorum
Pershendetje Balahk.
E kam thene ne shume tema qe ketu futemi te lexojme dicka e te shkembejme mendimet tona gjithmone brenda limiteve e jo te stresohemi edhe me shume.
Ne shume raste provokimet duhen shmangur dhe kete nuk e them per ty personalisht por ne pergjithesi.
Kam vene re kohet e fundit bisedat qe keni "shkembyer" me anetarin ne fjale dhe nuk jane aspak te hijshme.
Besoj si Vezgjues te Forumit kemi detyren e te mirmbajme e te kujdesemi per ate qe shkruhet ne publik e jo ne private edhe pse gjithcka ka nje limit.
Megjithate do bisedojme ne Staff e do marresh nje pergjigje me konkrete. Deri atehere kalofsh mire.
Nese sje ne gjendje te menaxhosh nje skript qe e keni vendosur ju personalisht atehere mos merni persiper ta mirmbani. Un e kam ne ignore list dhe jam i afte ta injoroj pa opsion si kam bere gjith keto kohe por kjo qe ti shkruan eshte e barabart me deshtim. Cinstalojeni chatin ose vini nje qe te flasim me cfar kemi friends.
Ne te kundert na vini nje banderole ne hyrje mos te frekuentojme faqen per zgjedhjet tuaja jo deshires tone.

Eshte qesharake per ju si staf te dali tjetri te deklaroj publikisht se ai ofendon antaret sa here qe hyn dhe ju max qe mund te beni eshte ti rruani lesht (meqe u be llum kaq banalitet me lejohet dhe mua).
 

Dreamer

Under the Dome
MysteriosMan, ne rradhe te pare kjo nuk eshte ankesa jote por e Balahk.
Persa perket scriptit qe me thua me lart besoj se askush ska te drejte ta "Menaxhoje" ate perdesia eshte dicka private dhe si e tille duhet te jete, apo gaboj ?
E kemi thene ne shume postime qe per ata qe duan WebPage PA versionin e Chatit ne fund te faqes kryesore ne te majte ka nje version te Forumit ne te cilin nuk ka Chatt !!
Besoj se ne keto raste nuk ka faj as Forumi dhe as Chati i tij por automatikisht hyn ne fuqi ajo thenia popullore "Kur ske ci ben gomarit i bie samarit".
Sic e thash ne fillim te postimit kjo eshte ankesa qe ka bere Balahk dhe te gjitha shkrimet jashte kesaj teme dhe qe skan te bejne me temen ne fjale do moderohen.
[Nqs keni ankesa te cdo lloji ju lutem ti shkruani ato ne seksionet perkatese dhe do merrni nje pergjigje. Flm]
 

MysteriousMan

Valoris scriptorum
E para punes ketu spo ndajm kek qe po i hy ne hak hapesit te temes, un po te paraqes te njejtin problem dhe nuk shikoj te nevojshme te hap tema per arsye te njejta.

E dyta punes, smund te jete privat ne nje chat qe eshte publik, atehere me trego pak si eshte opsioni qe bllokohet x antar ne chat?
Un chatin mund ta perdor dhe per te tjere keshtu smund te zgjedh pamjen gri qe eshte pa chat.

Megjithate pavarsisht ketyre po ta kisha aq problem isha ankuar me kohe pasi ky muhabet me mua ka me muaj rresht, madje dhe ne PM por se kam ber problem per mos ti dhene peshe.

Arsyeja qe nderhyra me teper eshte se po thoni qe smbani pergjegjesi per cfar behet ne privat per dicka qe seshte privat, un te shikoj ty ne chat dhe te shaj nga te ma japi truri mua por ti dhe pse je mod apo admin sme ben dot bann mua meqe eshte privat?

Si i jep zgjidhje ti kur do te flasesh me X person apo thjesht e harron ne linje por sdo te ofendohesh nga Y person? Jo per gje por dhe Bann ti fusesh prap chati punon.

Ndonje pergjigje me konkrete ke?
Ti anashkalojme keto pjeset e temave te personalizuara, nqs hapesi i temes e ka problem kete gje i kerkoj un falje, nderkohe diskutojme problimin pa u dhen rendesi kotesirave.
 

Balahk

Locus omnem
member: 13731"]Pershendetje Balahk.
E kam thene ne shume tema qe ketu futemi te lexojme dicka e te shkembejme mendimet tona gjithmone brenda limiteve e jo te stresohemi edhe me shume.
Ne shume raste provokimet duhen shmangur dhe kete nuk e them per ty personalisht por ne pergjithesi.
Kam vene re kohet e fundit bisedat qe keni "shkembyer" me anetarin ne fjale dhe nuk jane aspak te hijshme.
Besoj si Vezgjues te Forumit kemi detyren e te mirmbajme e te kujdesemi per ate qe shkruhet ne publik e jo ne private edhe pse gjithcka ka nje limit.
Megjithate do bisedojme ne Staff e do marresh nje pergjigje me konkrete. Deri atehere kalofsh mire.[/QUOTE]
Atehere @Dreamer,personi ne fjale qe ne momentin e pare qe ka vene kemb,me ka shar,ofenduar ne pv lart pa asnje shkak.
ketu ja gjeta zgjidhjen,sepse ofrohej nje opsion ku te mos ja jepje me mundesin te dergonte sms.shpetova,rashe rehat nga i cmenduri..por problemi qendron te chati posht.pa dashur dola on,e filloi bombardimi siç e lexuat.kur as i fola,as asgje..

Sdi cfare t'i bej une ketij njeriu qe te mos e lejoj te me shkruaj,se ekziston vetem nje opsion,injorim,por ky opsion nuk ja heq prape mundesin e te shkruajturt,ofenduarit e nuk kam si ta ndaloj..ndaj dhe j'u drejtova ju..ju tani shpreheni qe nuk eshte pergjegjesia juaj ne chat....e kujt eshte pergjegjesia pra,ku te drejtohem?sa i perket asaj pjeses se pa hijshme,shiko shoku se as po e vija re ekzistonte ose jo..po ai i degjeneruari fillon e kruhet,duke permendur emra,edhe ne sduhet te bejm asgje,as te reagojm asgje,thjesht t'i leshojm pe budallait.....kur kemi nje dru te shtrembur ne tuf,nuk largojm tufen por heqim drurin e shtrembur.....Nuk arrij te kuptoj se si ky njeri shkel cdo limit te lejuar njerezor,edhe prape rri e talle tr**** ne fytyren e te gjithve.

Ndersa antarja @ALMA'95 i behet blloku per kot,vetem sepse i tregoi rrugen dikujt.
ndersa perversi,rri si koposh,une i shaj te gjithe ne menyre perverse,duke filluar qe nga Al-punk edhe ja hedh lehte.....
nese nje user pervers vlen kaq shume per forumin,ok mjaft ta thoni,se sdo rrijm te humbasim kohe me nje c'njerezor..kaq kisha.
 
Last edited:

Balahk

Locus omnem
E para punes ketu spo ndajm kek qe po i hy ne hak hapesit te temes, un po te paraqes te njejtin problem dhe nuk shikoj te nevojshme te hap tema per arsye te njejta.

E dyta punes, smund te jete privat ne nje chat qe eshte publik, atehere me trego pak si eshte opsioni qe bllokohet x antar ne chat?
Un chatin mund ta perdor dhe per te tjere keshtu smund te zgjedh pamjen gri qe eshte pa chat.

Megjithate pavarsisht ketyre po ta kisha aq problem isha ankuar me kohe pasi ky muhabet me mua ka me muaj rresht, madje dhe ne PM por se kam ber problem per mos ti dhene peshe.

Arsyeja qe nderhyra me teper eshte se po thoni qe smbani pergjegjesi per cfar behet ne privat per dicka qe seshte privat, un te shikoj ty ne chat dhe te shaj nga te ma japi truri mua por ti dhe pse je mod apo admin sme ben dot bann mua meqe eshte privat?

Si i jep zgjidhje ti kur do te flasesh me X person apo thjesht e harron ne linje por sdo te ofendohesh nga Y person? Jo per gje por dhe Bann ti fusesh prap chati punon.

Ndonje pergjigje me konkrete ke?
Ti anashkalojme keto pjeset e temave te personalizuara, nqs hapesi i temes e ka problem kete gje i kerkoj un falje, nderkohe diskutojme problimin pa u dhen rendesi kotesirave.
Mendoj qe edhe ti je po aq i perfshire tek kjo teme sa une,sepse njejt si mua edhe ndaj teje ka perdorur te njejten menyre perverse i privilegjuari....
 

Balahk

Locus omnem
doja te shtoja edhe dicka,shikojeni mire se i keni aty cdo gje te shkruar se kush u gerric/et.as ne pv e as askund nuk isha duke u marr me ate pervers..jini te drejt te pakten sa per te pare kush u "gerric"

Se per hirin e nje te ....... nuk po arrini te dalloni kush e nisi te gjithen...kaq
 

gurax

Pan ignoramus
Nese sje ne gjendje te menaxhosh nje skript qe e keni vendosur ju personalisht atehere mos merni persiper ta mirmbani. Un e kam ne ignore list dhe jam i afte ta injoroj pa opsion si kam bere gjith keto kohe por kjo qe ti shkruan eshte e barabart me deshtim. Cinstalojeni chatin ose vini nje qe te flasim me cfar kemi friends.
Ne te kundert na vini nje banderole ne hyrje mos te frekuentojme faqen per zgjedhjet tuaja jo deshires tone.

Eshte qesharake per ju si staf te dali tjetri te deklaroj publikisht se ai ofendon antaret sa here qe hyn dhe ju max qe mund te beni eshte ti rruani lesht (meqe u be llum kaq banalitet me lejohet dhe mua).
Se cfare diskuton nje antar X me nje tjeter antar Y ne chat - nje nder format e bashkebisedimit privat - kjo nuk ka te beje me rolin e asnje nga antaret e stafit. Ashtu sic kur antaret lavderohen dhe i bejne furce njeri tjetrit ne privat dhe askush nuk eshte se del te falenderoje stafin nga ndjenja e ngazellimit, po keshtu nuk ka kuptim qe te shahet stafi sepse antaret ne privat acarohen dhe i bie qe dalin te fajesojne stafin per kete gje.

Ne krahun tjeter, ketu po del se mundesia e ofruar nga chat per biseda private abuzohet duke u perdorur si nje menyre per te qene i bezdisshem dhe 'stalker' ne menyre te perseritur kundrejt antareve te tjere te forumit. Marrja e ketij roli ne menyre te perseritur e thjeshton zgjedhjen: bezdia ne forme aktive ndaj shume antareve ne menyre te perseritur nga nje antar, vs. deshira e perseritur e ketij antari per te bezdisur antaret e tjere ne forme aktive. Prioritet ka pjesa e pare dhe prandaj ne rastin e permendur, antari eshte perjashtuar dy here. Nese kjo gje do te vazhdoje, do te perjashtohet perseri.
 

Balahk

Locus omnem
@gurax cfare opsioni duhet te zgjedh une ta bllokoj kete njeri,qe mos kete mundesin fare te me besdis me pranin e tij ne privat,se nuk dua te zgjedh duke ju kunderven me te njejten gjuhe?
eshte kaq i thjesht,kaq i qart problemi qe kam ngritur,se eshte bere e disata here qe ky njeri me nje gjuhe perverse me drejtohet ne pv,edhe une nuk kam asnje alternativ per ta ndaluar..
 

Lisa

Moderator
Anëtar i Shtabit
Ateher do theme vetem dy fjale shkurt..:
@Balahk do filloj nga ty mqs dhe ti ke hapur temen..Sdi te kem pare ofeza fillimisht nga personi ne fjale dhe nese ka pasur e keni 'banalizuar dhe 'JU' ',po them 'ju' sepse jane shume anetare qe kane pasur ferkime te tilla e shpesh here keni kaluar cdo 'cak' te debatit ose bashkebisedimit ne nje format te tille,ku sherben per argetim shkembim idesh ect ect..
Keshtu asnjeri nga 'JU'..Mos hidhni gurin e te fshini doren;)
Forumi eshte nje 'vend' ku na jep mundesi te argetohemi e jo te shfryjme nervat apo te nxjerrim ne pah 'inteigjencen tuaj.tone' per fjalor banal .
Ju pershendes :D
 

Lisa

Moderator
Anëtar i Shtabit
member: 13731"]Pershendetje Balahk.
E kam thene ne shume tema qe ketu futemi te lexojme dicka e te shkembejme mendimet tona gjithmone brenda limiteve e jo te stresohemi edhe me shume.
Ne shume raste provokimet duhen shmangur dhe kete nuk e them per ty personalisht por ne pergjithesi.
Kam vene re kohet e fundit bisedat qe keni "shkembyer" me anetarin ne fjale dhe nuk jane aspak te hijshme.
Besoj si Vezgjues te Forumit kemi detyren e te mirmbajme e te kujdesemi per ate qe shkruhet ne publik e jo ne private edhe pse gjithcka ka nje limit.
Megjithate do bisedojme ne Staff e do marresh nje pergjigje me konkrete. Deri atehere kalofsh mire.
Atehere @Dreamer,personi ne fjale qe ne momentin e pare qe ka vene kemb,me ka shar,ofenduar ne pv lart pa asnje shkak.
ketu ja gjeta zgjidhjen,sepse ofrohej nje opsion ku te mos ja jepje me mundesin te dergonte sms.shpetova,rashe rehat nga i cmenduri..por problemi qendron te chati posht.pa dashur dola on,e filloi bombardimi siç e lexuat.kur as i fola,as asgje..

Sdi cfare t'i bej une ketij njeriu qe te mos e lejoj te me shkruaj,se ekziston vetem nje opsion,injorim,por ky opsion nuk ja heq prape mundesin e te shkruajturt,ofenduarit e nuk kam si ta ndaloj..ndaj dhe j'u drejtova ju..ju tani shpreheni qe nuk eshte pergjegjesia juaj ne chat....e kujt eshte pergjegjesia pra,ku te drejtohem?sa i perket asaj pjeses se pa hijshme,shiko shoku se as po e vija re ekzistonte ose jo..po ai i degjeneruari fillon e kruhet,duke permendur emra,edhe ne sduhet te bejm asgje,as te reagojm asgje,thjesht t'i leshojm pe budallait.....kur kemi nje dru te shtrembur ne tuf,nuk largojm tufen por heqim drurin e shtrembur.....Nuk arrij te kuptoj se si ky njeri shkel cdo limit te lejuar njerezor,edhe prape rri e talle tr**** ne fytyren e te gjithve.

Ndersa antarja @ALMA'95 i behet blloku per kot,vetem sepse i tregoi rrugen dikujt.
ndersa perversi,rri si koposh,une i shaj te gjithe ne menyre perverse,duke filluar qe nga Al-punk edhe ja hedh lehte.....
nese nje user pervers vlen kaq shume per forumin,ok mjaft ta thoni,se sdo rrijm te humbasim kohe me nje c'njerezor..kaq kisha.[/QUOTE]Hajde fjalim hajde~~~.....:D
Me pelqen me pelqen ;)
 

Balahk

Locus omnem
Atehere @Dreamer,personi ne fjale qe ne momentin e pare qe ka vene kemb,me ka shar,ofenduar ne pv lart pa asnje shkak.
ketu ja gjeta zgjidhjen,sepse ofrohej nje opsion ku te mos ja jepje me mundesin te dergonte sms.shpetova,rashe rehat nga i cmenduri..por problemi qendron te chati posht.pa dashur dola on,e filloi bombardimi siç e lexuat.kur as i fola,as asgje..

Sdi cfare t'i bej une ketij njeriu qe te mos e lejoj te me shkruaj,se ekziston vetem nje opsion,injorim,por ky opsion nuk ja heq prape mundesin e te shkruajturt,ofenduarit e nuk kam si ta ndaloj..ndaj dhe j'u drejtova ju..ju tani shpreheni qe nuk eshte pergjegjesia juaj ne chat....e kujt eshte pergjegjesia pra,ku te drejtohem?sa i perket asaj pjeses se pa hijshme,shiko shoku se as po e vija re ekzistonte ose jo..po ai i degjeneruari fillon e kruhet,duke permendur emra,edhe ne sduhet te bejm asgje,as te reagojm asgje,thjesht t'i leshojm pe budallait.....kur kemi nje dru te shtrembur ne tuf,nuk largojm tufen por heqim drurin e shtrembur.....Nuk arrij te kuptoj se si ky njeri shkel cdo limit te lejuar njerezor,edhe prape rri e talle tr**** ne fytyren e te gjithve.

Ndersa antarja @ALMA'95 i behet blloku per kot,vetem sepse i tregoi rrugen dikujt.
ndersa perversi,rri si koposh,une i shaj te gjithe ne menyre perverse,duke filluar qe nga Al-punk edhe ja hedh lehte.....
nese nje user pervers vlen kaq shume per forumin,ok mjaft ta thoni,se sdo rrijm te humbasim kohe me nje c'njerezor..kaq kisha.Hajde fjalim hajde~~~.....:D
Me pelqen me pelqen ;)[/QUOTE]nuk te pelqeu ty?
 

Balahk

Locus omnem
Ok..
Te sqarova ne privat...;)
shiko e dashur,se nuk me mungon aspak aftesia e te menaxhuarit te njerezve ne privat,por theksoj,Njerezve,jo kafshve,apo te semurve mendor....nuk dua te merrem me kete kategori..edhe e gjitha kjo ishte per te perjashtuar njehere e mire psikopatin.por nese stafit i leverdis ta mbaj perversin qe nuk i la fjale te ndyre pa i thene,qe nga lart,pune per ato.se une,une fare leht mund te zgjedh edhe te mos jem ne nje vend ku qendron skizofreni.forume ka plot,ku une fare mire mund te gjej veten,ose te mos kem te bej me njerez burgjesh..keshtu qe mos ma ki merakun hic ;)
 
Status
Not open for further replies.
Top