nje bizhu...

hurtlocker

Valoris scriptorum
Ku ka kështu markash makine në Shqipëri?
ah...complicated....
ketu njerezit kan pas lek dhe i kan len ne makina...qe e ka marr sot 200 mij e pas 3 vjetesh i ka ra vlera 60%...
eshte nje aktivitet makinash epoke ne brescia, quhet mille miglia...
kishte nga gjith bota vec nga shqiperia jo.... :( ceshtje kulture...ketu leket i kan ber trafikante droge e prostitutash.... zero fantazi...te gjith range rover o benc s class.....
 

Solaris

Suadade...
Anëtar i Shtabit
mua me rren mendja qe do isha i aft ta restauroja nje makine te vjeter...por do kohe qe se kam...will see....
Ahaha edhe mua më pelqen kjo ide , mbase ke parë një emision amerikan "Pimp my ride" si i restauronin makinat... Oh , my oh. Sa fantastike.
 

hurtlocker

Valoris scriptorum
Ahaha edhe mua më pelqen kjo ide , mbase ke parë një emision amerikan "Pimp my ride" si i restauronin makinat... Oh , my oh. Sa fantastike.
po e kam pare... por edhe un restuaroj gjera her pas here...ke nja dy pune te miat restaurime te artworks
 

hurtlocker

Valoris scriptorum
nje nga motoret me te bukur dhe me me performance qe jan bere ndonjehere...alfa romeo giulietta spider, 1963....kohet kur "biscione" ishte nje nga prodhuesit me te respektuar ne bote...e nga ajo dolen gjeni si enzo ferrari e vittorio jano....

 
Top