Nese Hena do ndodhej ne te njejten distance (orbite) si ISS

Aki

Paint It Black
Whoa, e bukur si pamje po kush e di sa efekte negative do kishte mbi Token :|
Ma kujtoi nje comic qe pash para disa ditesh :)
FB_IMG_1440016540059.jpg

Paska dhe nje video tjeter ktu ne fund, Evolution of life without Moon...nice :D
 

Aki

Paint It Black
Ok u infektova tani :)

Modern medicine prevents human evolution
C-section to make evolution possible with bigger heads and brains haha
 

Eléonoré

Valoris scriptorum
Hena eshte e lidhur me Token nepermjet nje kablli te padukshem. Mund t'a imagjinoni ate si kordoni qe lidh femijen me nenen kur ai eshte ne barkun e saj. Ky kordon lejon kalimin e ushqimit dhe te ajrit tek femija ne bark. Pa te nuk do te kishte jete.

Flitet se femija ne bark te se emes enderron.

Ne qofte se Hena do te kishte qene ne te njejten distance me Stacionin Hapesinor Nderkombetar atahere keta enderruesa vrases tokesor do t'a kishin eliminuar nepermjet shperthimeve berthamore apo ngritjes se raketave te cilat nder te tjera kane krijuar vryma ne tavanin e tokes i cili e ruan ate nga elemente vdekjeprures.

Ne qofte se Toka leviz ne menyre kaotike ne nje hapesire ajrore atehere ajo do te jete gjithnje e shoqeruar nga Hena e cila e ushqen token, si ushqen nena femijen ne barkun e saj. Hena eshte thjeshte tollumbaci i mbushur me helium i cili mbahet ne dore nga nje femije qe feston ditelindjen.

Imagjinoni hedhjen e cekicit ne arenat olimpike te atletikes. Ne nje kafaz, atleti rrotullehet disa here, pa dale nga rrethi, per te marre forcen e duhur te hedhe cekicin sa me larg. Per here te pare kur 80 metershi rekord u thye, atehere edhe hena si shpirtdhenese e tokes fitoi imunitet ndaj sulmit njerezor per te siguruar vazhdimesine e saj.

Nje njeri eshte i lidhur me shpirtin e tij, ndryshe quajtur trupi astral, nepermjet nje shiriti ngjyre argjendi te padukshem. Sa me i larte statusi shpirteror i njeriut aq me i ndritshem shpirti i tij.

Eshte njesoj sikur dikush te ngrinte ne ajer nje flamur te bardhe si simbol paqeje.

Pak dihej se cfare eshte ne gjendje te beje nje qenie ligavece qe e quan veten njeri. Ne qofte se mjetet teknologjike ekzistojne per te shquar qenie te tilla po ashtu edhe vrasja e tyre nepermjet prerjes se kordonit te jetes se tyre mundesohet.

Tani e keni me se te qarte se cfare ndodhi me keto qenie ardhja e se cilave pritej me mijra vite vetem e vetem per t'i asgjesuar.

Elohim
 
Top