Me mire te vuajme apo ti japim fund kesaj vuajtje?

S

Scorpion

Guest
Me mire te vuajme apo ti japim fund kesaj vuajtje?

Nese nje lidhje dashurie do ju bente te vuanit pa mase por jeni aq i dashuruar sa nuk mund te hiqni dore,si i do i jepnit zgjidhje kesaj dileme?
 

pinkparadise

Forumium maestatis
Re: Me mire te vuajme apo ti japim fund kesaj vuajtje?

dashuria eshte e verber kjo dihet, por qe ky verbim nuk zgjat per gjithmon edhe kjo eshte e sigurt,
nje dashuri e tille vazhdon deri ne ate pike sa urrejtja edhe dhimbja ndaj personit ne fjale behet me e madhe se sa ndjenja e dashuris per te.
per te bere nuk ben dot gje askush, as ata qe bejne pjese ne redhin familjar as ata qe bjne pjese ne redhin shoqeror...dhe as vete personi qe do...thjeshte koha do bej te veten...dhe nje dite prej ditesh heq dore vetvetiu..sepse e kupton qe nuk ka me kuptim.
 

Princesha

Primus registratum
Re: Me mire te vuajme apo ti japim fund kesaj vuajtje?

Se kuptoj si mund te jesh i dashuruar, kur vetem vuajtje te sjell ajo dashuria jote.
 

pinkparadise

Forumium maestatis
Re: Me mire te vuajme apo ti japim fund kesaj vuajtje?

jo gjithshka shkon mire ne jete, ka shm leshime per te bere edhe sakrifica.

shpresoj mos ta kuptosh noj here, se po e kuptove dmth qe e ke honger edhe ti /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Princesha

Primus registratum
Re: Me mire te vuajme apo ti japim fund kesaj vuajtje?

me mu e kishe gru? /pf/images/graemlins/rolleyes.gif
 

pinkparadise

Forumium maestatis
Re: Me mire te vuajme apo ti japim fund kesaj vuajtje?

jo jo /pf/images/graemlins/laugh.gif e kisha me ate qe eshte pas teje /pf/images/graemlins/laugh.gif
ça ke ti sa te me kesh mu, kurr ske me vujt /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Princesha

Primus registratum
Re: Me mire te vuajme apo ti japim fund kesaj vuajtje?

e di e di sa desha me u siguru /pf/images/graemlins/pickellonja.gif

ne lidhje me temen: dashnia qe te sjell vetem vuajtje nuk ja vlen.
 

cufi_bardhit

Primus registratum
Re: Me mire te vuajme apo ti japim fund kesaj vuajtje?

Scorpion njeriu ka edhe zemer ka edhe tru.
Zemra dashuron . Truri mendon
Zemra eshte e verber. Truri gabon.
Njeriu vuan ne menyre te padurueshme kur truri me zemren bien ne kundershtim. /pf/images/graemlins/frown.gif . Kjo eshte 1 dicka qe u ndodh te gjithve kur bien ne dashuri me personin e gabuar. Mendoj se te gjithve qe u ndodh kjo gje meren neper kembe nga personi qe duan.
Ilaci me i mire eshte ashtu sic thot phinkparadise. PRA KOHA
 

cufi_bardhit

Primus registratum
Re: Me mire te vuajme apo ti japim fund kesaj vuajtje?

SE per pak harrova .
Zgjidhja me e mire eshte te largohesh nga personi edhe nga cdo gje qe te lidh me te.
largoju kengeve qe ja dedikoje asaj, largoju shoqerise se saj etj.
Ke per te vujt nja 1 vit por shkalle shkalle do zhduket vuajtja.
Pastaj me von bej ate qe bej une mos u mer me asnje femer. sepse ke natyren time si djale, jemi rritur me te njejtat ideale . ke 1 natyre te sinqerte edhe po vazhdove keshtu nuk do zgjidhesh kurre asgje.
 

@d@

Primus registratum
Re: Me mire te vuajme apo ti japim fund kesaj vuajtje?

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Nese nje lidhje dashurie do ju bente te vuanit pa mase por jeni aq i dashuruar sa nuk mund te hiqni dore,si i do i jepnit zgjidhje kesaj dileme?

[/ QUOTE ]
Nigjo Nevin ti /pf/images/graemlins/laugh.gif
Te mos marresh ndonjehere ate qe do eshte fat i madh... /pf/images/graemlins/rolleyes.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
 
H

harap

Guest
Re: Me mire te vuajme apo ti japim fund kesaj vuaj

avash ti /pf/images/graemlins/frown.gif
 

marina s.

Forumium maestatis
Re: Me mire te vuajme apo ti japim fund kesaj vuajtje?

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Nese nje lidhje dashurie do ju bente te vuanit pa mase por jeni aq i dashuruar sa nuk mund te hiqni dore,si i do i jepnit zgjidhje kesaj dileme?

[/ QUOTE ]

Jam plotesisht dakord me mendimin e cufi-bardhit;me duket me i logjikshmi.
Perpiqu te mos merzitesh shume sepse jeta eshte e gjate dhe nuk dihet çfare te rezervon,mire? una xhan Scorpin /pf/images/graemlins/kiss.gif
 

true confidental

Forumium maestatis
Re: Me mire te vuajme apo ti japim fund kesaj vuajtje?

Varet se sa esht edhe ajo e ashtuquajtura *mase* e dhimbjes ...nese dhimbja te shnderon ne njeri depresiv dhe humbet kuptimin e jetes eshte dicka qe sia vlen.......sa me shpejt te largohesh, aq me shume fiton per vete
Por nese ka shprese, nuk je i refuzuar dhe ti e ndjen ket, qofte kjo edhe e vaget, eshte worthy te perpiqesh, ate dashuri qe mund te quhet *the one* nuk e takon perdite...vjen spontanisht dhe ske zgjidhje vetem ti dorezohesh /pf/images/graemlins/laugh.gif
Lumturia dhe dhimbja shkojne dor me dor......
 

soni2

Primus registratum
Re: Me mire te vuajme apo ti japim fund kesaj vuajtje?

kur te vika kjo the one qeka içike zor
sidomos kur je i parimit "çudija me e madhe zgjat tre dite"
sapo vendos te mos dergosh me mesazh sapo merr ta mbyllesh ate numer gjen tre mesazhe rrjesht dy pa kuptim dhe i fundit qe te thote sogni d'oro!!
kesajt si tja vesh emrin te rri mendja ty jo se vuan por ke pershtypjen se duke qene me te sikur te shkon me mire je me i qete ndihesh me mire!!
ta quajme dashuri tju them te drejten jo por ta quaj marrezi po nuk mund te dua nje njeri per shume vjet por mund ta dua me shume per nje moment,,, tipe tipe kjo dynja e dashura ime per te cilen kisha kete ndjenje iku ne gjermani ne 98 dhe une ne it qe atehere sjeme pare por vetem ta kujtoj njehere apo ta takoj eshte nje ndjenje qe zdo dija ta kualifikoja!!! per me teper e kam gjetur dhe ku rri (ne brx) por ja e kam 290km larg dhe nuk iki sepse jam ai qe do vuaj prape largimin qe u be(ndoshta edhe ajo ka vuajtur por une se kam pare) edhe pas shume e shume te dashurave tjera(ka dashte zoti) vetem per ate me pickonte zemra!!

po ja qe me ka kap me nje tjeter qe nuk ma merrte mendja kurre se do me vinte nje dite prape ajo ndjenje e te munguarit kur nuk eshte i pritjes per ti degjuar zerin mungon shtrengimi ne krahet e sajt etj etj etj ja pra e ka mire Fantazia kur thote eshte fat te mos marresh ate qe do me mire te te duan !!!!
 

marina s.

Forumium maestatis
Re: Me mire te vuajme apo ti japim fund kesaj vuajtje?

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
ja pra e ka mire Fantazia kur thote eshte fat te mos marresh ate qe do me mire te te duan !!!!

[/ QUOTE ]
Nuk jam aspak dakord!Njeriu ka nevoje te ndjeje,jo vetem ta ndjejne.Nuk dihet çfare te ndodh gjate jetes;shpesat per te takuar njeriun "e vetem" nuk duhen humbur.Ai eshte i ri,pse i flisni sikur po plaket e nuk ka kohe te enderroje???
Sa inat kam kur thuhen gjera qe ne vend te te ndihmojne,te demoralizojne!! /pf/images/graemlins/smash.gif
 

ere

Primus registratum
Re: Me mire te vuajme apo ti japim fund kesaj vuajtje?

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Nese nje lidhje dashurie do ju bente te vuanit pa mase por jeni aq i dashuruar sa nuk mund te hiqni dore,si i do i jepnit zgjidhje kesaj dileme?

[/ QUOTE ]

me mire nje dhimbje me fund sesa nje dhimbje pa fund /pf/images/graemlins/cry.gif
 

ados

Primus registratum
Re: Me mire te vuajme apo ti japim fund kesaj vuaj

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Nese nje lidhje dashurie do ju bente te vuanit pa mase por jeni aq i dashuruar sa nuk mund te hiqni dore,si i do i jepnit zgjidhje kesaj dileme?

[/ QUOTE ]

me mire nje dhimbje me fund sesa nje dhimbje pa fund /pf/images/graemlins/cry.gif

[/ QUOTE ]
 
Top