Makinat e shpejta!

pinkparadise

Forumium maestatis
Re: Makinat e shpejta!

apo nuk vinte era thartire pastaj...

plus qe pastaj, filloshin te gjith tu te shajt e tu te gerthit /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

terepervetezotipertegjith

Primus registratum
Re: Makinat e shpejta!

280km/ore ka qen shpejtesia ime kam qen vet ne timon ne nje FERRARI MARANELLO /pf/images/graemlins/frown.gif ehhh koh te bukra /pf/images/graemlins/frown.gif
 

nejse

Primus registratum
Re: Makinat e shpejta!

Kujt i pelqen te eci shpejt me makine ?

Per vete po ,por me mire pasagjer.
 

KoDoShi

Primus registratum
Re: Makinat e shpejta!

Ti si pasagjere qe je ..ku ja ndien lezetin ..?
Ku esht e bukura e te qenit pasagjer,skuptoj ..? /pf/images/graemlins/shrug.gif
 

terepervetezotipertegjith

Primus registratum
Re: Makinat e shpejta!

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Mos deshe t'thoje ..onderr e bukur ..? /pf/images/graemlins/laugh.gif

[/ QUOTE ]

jo daku do doja te ishte enderr po ja qe o realitet /pf/images/graemlins/wink.gif
 

KoDoShi

Primus registratum
Re: Makinat e shpejta!

o DAKU /pf/images/graemlins/laugh.gif ..shaka po beja o DAKU /pf/images/graemlins/laugh.gif
..s'kisha qellim me t'ofendu, k'shtuqe mbohet qejfi per ty qe qenka realitet /pf/images/graemlins/shrug.gif /pf/images/graemlins/smile.gif

Kot t'bej i pytje nqs m'lejohet ..paska FERRARI MARANELLO n'Shqipri ..? /pf/images/graemlins/smile.gif
 

Daniel H

Primus registratum
Re: Makinat e shpejta!

Me c'po shoh ne nje site 3 makinat me te shpejta jane:
1. Bugatti Veyron Data
Çmimi baze 1,000,000 euros (1,300,000 USD)
Fuqia 1000 hp
Nga 0 ne 60 mph 2.5 s
Nga 0 ne 100 mph 6 s
Shpejtesia maksimale 253 mph (407 km/h)

 

Daniel H

Primus registratum
Re: Makinat e shpejta!

2.Koenigsegg CCR
Çmimi baze 595,000 USD
Fuqia 806 hp
Nga 0 ne 60 mph 3.2 s
Shpejtesia maksimale 395+ km/h (242+ mph)

 

Daniel H

Primus registratum
Re: Makinat e shpejta!

McLaren F1
Çmimi baze $1,050,000
Fuqia 627 hp
Nga 0 ne 60 mph 3.4 s
Nga 0 ne 100 mph 7.7 s
Shpejtesia maksimale 240.14 mph

 

true confidental

Forumium maestatis
Re: Makinat e shpejta!

Makina me e shpejte eshte Lighting Mcqueen, rookie race car , jo vetem garon por edhe flet , madje ben edhe community service /pf/images/graemlins/smile.gif
 

i_own_u

Primus registratum
Re: Makinat e shpejta!

ato jan thjesht te luajtur menç... po ty t'pelqen shpejt'sia Impuls...?
 

true confidental

Forumium maestatis
Re: Makinat e shpejta!

shpejtesia eshte impuls , lol, love it
also, esht nje nga ato gjerat qe i pelqen, por je i ndaluar ti besh pertej nje limiti ..se perfundon me speeding tickets ose high insurance
 

i_own_u

Primus registratum
Re: Makinat e shpejta!

me bone kurioz ti...

perdor makin apo motor...?

ti e ke parasysh besoj qe makina &amp; motori esht nje mjet i domozdoshem... por te mer jeten si pa t'keq
 

true confidental

Forumium maestatis
Re: Makinat e shpejta!

ncuq , se kam parasysh /pf/images/graemlins/laugh.gif
Jam rob i ndergjegjsuar un...dhe kryesisht e disiplinuar se jam ca e re ne timon ...
por sdm kur highway eshte bosh esht nje instikt i brendshem qe te drejton ta cosh pedalen e gazit afer max ....
lol ...dhe ndonji radar qe te kap si pa dashje me pas /pf/images/graemlins/devil.gif
 

i_own_u

Primus registratum
Re: Makinat e shpejta!

ndersa un eci mese normal... me esht bo reflex

pastaj mendoj dhe per zogjt, sepse po te eci shpejt skan shpetim po te perplasen /pf/images/graemlins/laugh.gif

se mu kujtun zogjt, esht per tu habit dhe zogjt i kemi budallej ne Shqiperi... kur udhtoj me makin ne Shqiperi, ska rrug te mos perplaset nje zog n'xham apo tek rrotat, ktu ku jam sme ka bo vaki as iher
 

true confidental

Forumium maestatis
Re: Makinat e shpejta!

zogjte ne shqiperi jane te pamesuar with your driving techniques /pf/images/graemlins/smile.gif

Ketu esht rreziku per ketrushat, kercejne per qejf te vet ne mes te rruges e njiher une e kam be nji te ndroje jete
 
Top