Libri që ju ka pëlqyer më shumë!

Guest
Re: Libri qe ju ka pelqyer me shume!

'Alkimisti' me áutor Paulo Coelon
Eshte nje perralle filozofike.I mrekullueshem!
Nje kafe per Sokratin..
nga Marc Sautet
Meson per menyren e bashkebisedimit ne grupe. Eshte libri qe duhet ta lexoje cdo forumist.. /pf/images/graemlins/smile.gif
Objektiviteti nga A-ja deri tek Zh-ja nga Ann Rand, filozofe Amerikane.
Nje nga veprat e saja fantastike eshte 'The fountain head", fantastike.
per ata qe lexojne frengjisht:"L'envers de clochemerle" nga G.Chevalier.
"Book of Lies" Aleister Crowley
Interesant per te apasionuarit e okultizmit. Gjendet dhe tek amazon.com /pf/images/graemlins/smile.gif
 

emssnc@libero.it

Primus registratum
Re: Libri qe ju ka pelqyer me shume!

Libra te bukur kam lexuar shume po
permend disa prej tyre

xhim kopsa dhe lukas makinisti-argetues
shpella e pirateve -i lezetshem
k.montekristos(te gjithe)-intrigant
skenderbeu (godo+barleti)-interesant
ishulli i thesarit-terheqes
dashuri ne kohe te koleres-i bukur
1001 net- shume terheqes(per moshen)
plaku dhe deti(shqip dhe italisht)-kryeveper
bija e muntezumes-i bukur
stand by me(s.king)-kryeveper(mos u genjeni nga autori)
l'azteco + predatore(jenings)-shume te bukur
 

dordi1

Primus registratum
Re: Libri qe ju ka pelqyer me shume!

john silver!!!
treasure island terheqes!!!
po ti nga ai film ke more emrin mer plak...
nejse...mer jahu se jom tu pa qazim mulletin ne VCR
ciao mono :lol: :lol: :lol:
 

emssnc@libero.it

Primus registratum
Re: Libri qe ju ka pelqyer me shume!

Fillimisht postuar nga dordi1:
[qb] john silver!!!
treasure island terheqes!!!
po ti nga ai film ke more emrin mer plak...
nejse...mer jahu se jom tu pa qazim mulletin ne VCR
ciao mono :lol: :lol: :lol: [/qb]
PUSHO MOR DREQ, SE NA NIGJOJNE TE TJERET.MOS NA I NXIRR HORRLLIQET SHESHIT.SHIKIM TE MBARE "OLIMBIS KUR KALON ADRIATIKUN ME TREN".SHNET PLAKO
 
E

egla cela

Guest
Re: Libri qe ju ka pelqyer me shume!

kur isha ne Shqiperi me pelqenin librat e Balzakut (Shkelqimi dhe mjerimi i kurtizaneve), nga librat shqiptare me kujtohet mire "Mergata e qyqeve" e Nasho Jorgaqit. Ketu me pelqejne librat e Wilbur Smith
 

Bardhyli00

Forumium maestatis
i vetmi liber qe kurr nuk pertoj qe ta lexoj sikur edhe per te 1000 here eshte libri ''te gjithe me duan ,vetem babai j0'',kushdo qe e ka lexuar e nenkupton se per cfare e kam fjalen,iua rekomandoj eshte nje liber fantastik
 
S

Saimiri.b

Guest
pershendetje.....triumfi i diellit ...........me i bukuri.
 

Lisa.B

Primus registratum
Kthim ne dashuri i Erald Nirvana.. mbas shume kohesh ritakon personin e njohur ne gjimnaz e cila i pelqente por te dy me nje jet tyren .. edhe pse me familje te dy mes tyre rindizet dicka nje liber qe te ben ta lexosh me nje frym .. te pakten mua me ka pelqyer .. ( vetem se spranoja dot dhe se falja dot ate tradheti :(
 

Lisa.B

Primus registratum
i vetmi liber qe kurr nuk pertoj qe ta lexoj sikur edhe per te 1000 here eshte libri ''te gjithe me duan ,vetem babai j0'',kushdo qe e ka lexuar e nenkupton se per cfare e kam fjalen,iua rekomandoj eshte nje liber fantastik


i kujt shkrimtar eshte ky liber ?
 

rikima

Forumium maestatis
Johanna Lindsey (te gjithe librat e saj)
Karen Ardiff (sekreti i fytyres sime)
Wallach Tolstoi Anne (domina)
Stephen King(ata do te kthehen perseri)
Dan Brown (Kodi i da Vincit,Engjej dhe djaje)
Henrik Ibsen (Shtepi a e kukullave)
Kozeta
Sandra Brown (te gjitha librat e saj po e vetmja perle mbetet( Mendafshi francez)
Burri im
Lolita
Makbethi
Eskili
Euripidi
Sofokliu
e shumee te tjere
 
Top