Ankesë Kur user-i merr kline per kapricot e stafit

Status
Not open for further replies.

Jam_Ai

Forumium praecox
Pershendetje kam nje ankes per kline:
[23:31:41] Closing Link: Guest1428[c-66-31-1-29.hsd1.vt.comcast.net] (User has been banned from Albnetwork.net (Ip Abuzuese,))
[23:31:41] I shkëputur nga serveri.

Per kapricot e disave qe abuzojn me suerat kjo ip po qendron kline prej disa diteve edhe arsye eshte vendos ip abuzues nuk kam pas asnje konflikt me stafin ircop por ai/ajo qe e ka vendos duhet te jet me urdher te aop/sop qe abuzojn me userat edhe zgjidhja perfundimtare eshte te besh kline ??
Por kjo ndodh sepse nuk ka vigjilence ndaj stafit kundrejt userave qe hyjn e dalin edhe i nxjerrin pa pik pergjisie nga dhoma edhe kjo i jep mundesin e disa qe perfitojn nga acc qe kan por do ishte mire qe te kontrollohen edhe Operator abuzues.
Rregullorja thot qe ip abuzues mund te vendosesh kur nga kjo ip ka trafik klonesh ose ddos por smund te vesh akill per kaprico , nuk po zgjatem me shum kalofshi mire

Jam_Ai

Forumium praecox
12.Veprimet e IRCop/admin behen me proporcionalitet. (Duke
patur parasysh sa e rende eshte shkelja, pra jo akill
per nje llaf banal).

AL3XI

Ha Ç'ka Ne Pjate Pi Ç'ka Ne Shishe
Prsh Jma_Ai besoj se te sqarova te kanali #sherbimet per kte akill edhe arsyen ta thash pse e ke mar ofendimet ndaj stafit jan te ndaluara rreptesisht aq me keq qe ti ke ofendu stafin Sop kur te sillesh mir edhe te respektosh stafin ne pergjisi jo vec Sop por edhe Aop do te hiqet akill ose prit kohen qe te hiqet automatikisht qe nga dita qe e ke mar llogarit 30 dit edhe te lirohet ip flm gjith te mirat.

Jam_Ai

Forumium praecox
Rregullorja pika
12.Veprimet e IRCop/admin behen me proporcionalitet. (Duke
patur parasysh sa e rende eshte shkelja, pra jo akill
per nje llaf banal).

Këtë rregullore e ka bere founderi nuk e kam bere une, sa për Klinë nuk e kuptoj si mund të futesh ti në qofse kam debatuar më sop , sop ka komanda e veta akick banned e shum të tjera une skam pune fare me stafin ircop une pse duhet të bëj ankes për Klinë kur nuk e ka në dor sop por ircop që po bëhet abuzim kjo quhet kaprico së do t'i dhe do ta lesh Kline të lumtë ca kam me ba une ? Asigjo boj qef mbajë Kline!!!!

AL3XI

Ha Ç'ka Ne Pjate Pi Ç'ka Ne Shishe
e para punes un skam lidhje me founder sepse nuk ishte ban apo kick esht akill edhe sa per info un nuk pres te veproj aop sop apo ircop tj kur e shikoj te arsyshme qe duhet ber e bej nuk e bej se me do qefi mu ska asgje me dashje qefi aty te gjith zbarojn rregulloret ofendimet ndaj stafit qoft aop sop admin jan te ndaluara rreptsisht kshuqe bej durim se do skadoj avash avash klm :)

Status
Not open for further replies.