Ja Edukata E Nje Irkopi te AlbnetWork-ut Qe Sduhet Te Marrin Shembull Userat

Primo

Primus registratum
Rregullorja ketu eshte si faqet e merimanges: Nese nje krijese e dobet del kunder tyre, ajo kapet; por nje i madh mund ti shkel dhe te largohet.

[02:35:59] <Wanderer> <Dominion> xberry se ul veten me me njerez te paedukate si ty e tjere
[02:35:59] <+xyz> Hope, neser Ku je?
[02:36:01] <Wanderer> lol
[02:36:14] <Wanderer> Dominion, u be nje plere si ty te flasi gjera te tilla?
[02:36:17] <Dominion> te uroj gjithe miret klm vazhdim
[02:36:19] <Elvis_Mason> Sheh Jeta dhe hutohet me buzet e saj prej silikoni
[02:36:20] * Quits: BORA (Mibbit@A0AEC468.FEB20E96.3742E151.IP) (Mirupafshim!)
[02:36:20] <Wanderer> Fundi botes lol
[02:36:22] <Hope> Xyz neser ne pun all day
[02:36:27] <Dominion> .kb Wanderer
[02:36:27] -Pikachu- Kick and Ban Wanderer (*!*@CSOps.Albnetwork.net)
[02:36:27] * Pikachu sets mode: +b *!*@CSOps.Albnetwork.net
[02:36:27] >> BAN Per Nick Lizard Wanderer <<
[02:36:27] * Wanderer was kicked by Pikachu (Jashte, Ky Fjalor Ndalohet Ne Dhomen #Shoqeria)
[02:36:30] <Hope> Weekend off
 
Last edited:

Primo

Primus registratum
Akoma vazhdon irkopi ne fjale me edukaten shembullore qe e ka si krenari te madhe.
Dhe nese useri ofendon ske arsye per ta ofenduar , vendosi ban e maroi, jo te degradohet ambienti dhe niveli i bisedes ku mrapa do lexojm gjera qe askujt nga ne te gjithe, sdo ti pelqenim ti lexojme.

http://prntscr.com/msfmyv
http://prntscr.com/msfn7i
 
Last edited:

Primo

Primus registratum
Timi shife ca irkopI ke qe shajn kur vje useri per ndihme si shan te #SHERBIMET00:20:33] * Impuls Hyri Ne #Sherbimet #Iluzione #ndihma #shoqeria
[00:20:33] * Topic is 'Miresevini ne #SHERBIMET administrative te Rrjetit ! Pasi te merrni +v(voice) formuloni pyetjen tuaj. Ndalohet: Parkim Nickname, kerkesa per heqje banesh ne kanale, dhe cdo gje tjeter qe ska lidhje me Serverat. Moszbatimi i rregullave do te sjelli automatikisht largimin tuaj nga dhoma!!!'
[00:20:33] * Set by Never on Sat Mar 23 15:47:08 2013
[00:20:33] -Sherbimet- [#sherbimet] Nese keni akill/gline dhe nuk ju pergjigjet ndonje IRCop, dergoni mail ne kline@albnetwork.net
[00:21:50] * Outlier sets mode: +v Impuls
[00:21:55] <+Outlier> Mirembrema Impuls
[00:22:04] <+Impuls> [00:15:04] * SHOQERIA sets mode: +o Pikachu
[00:22:04] <+Impuls> [00:15:09] * NexT sets mode: +v-o Pikachu Pikachu
[00:22:10] <+Impuls> Quits: +Pikachu (aL@nasa.army) (User has been banned from Albnetwork.net (Proxy/Flode/Ofendime Kontakt kline@albnetwork.net))
[00:22:15] <+Impuls> pse gline boti im
[00:22:16] <+Impuls> ?
[00:22:34] <+Impuls> ca beri egg im mari gline
[00:22:52] <+Outlier> Impuls, nese e ke vene re cdo person qe merr ban per nick ne kanalin #shqiperia, merr ban gjithashtu dhe ne kanalin #shoqeria
[00:23:03] <+Impuls> me fal
[00:23:05] <+Impuls> pikachu
[00:23:08] <+Impuls> eshte shoqeria
[00:23:11] <+Impuls> jo shqiperia
[00:23:17] <+Impuls> pse mori gline boti im
[00:23:18] <+Outlier> kjo gje eshte bere me marreveshje me founder-in e kanalit #shoqeria
[00:23:19] <+Impuls> arsye
[00:23:23] <+Impuls> me ke founder
[00:23:25] <+Impuls> laciani
[00:23:27] <+Outlier> me lexo te lutem, pastaj do te jap dhe nje pergjigje
[00:23:28] <+Impuls> eshte founder
[00:23:47] <@Lizard> ika une se jam me vonese, Impuls o brutto, je plere, ti duhet perqeshur deri sa te zesh mend e mos te shash me femrat 10 vjec me te reja se ty online
[00:23:49] <@Lizard> :)
[00:23:56] <@Lizard> baji
[00:24:10] <+Impuls> Outlier laciani eshte founder
[00:24:19] <+Impuls> laciani si ak then askujt
[00:24:21] <+Impuls> me nxjerr
[00:24:25] <+Impuls> botin me gline e deop
[00:24:31] <+Impuls> ku more drejten ti
[00:24:33] <+Impuls> me nxjerr
[00:24:45] <+Impuls> [00:24:36] <&Laciani> ja kan fut kot
[00:24:50] <+Impuls> ja ku e ke
[00:25:04] <+Impuls> [00:24:21] <&Laciani> me haribo fol un jo ai
[00:25:04] <+Impuls> [00:24:28] <&Laciani> e di un qa kam fol
 

Primo

Primus registratum
Ne kushte te pergjithshme krize social ekonomike e shpirterore dhe mendore,
kur nje njeri ose grup apo nje mase e tere njerezish perfshihen nga gjithfare ndjenjash shqetesimi,
agresiviteti e urrejtjeje, atehere ne krye te tyre ata nxjerrin personat qe keto ndjenja i kane te shprehura me qarte.
shfaqja me direkte e destruktivitetit irracional te shkaterrimit ne emer te shkaterrimit,
si nje tipar i rrenjosur ne natyren e njeriut, si nje shprehje e programit instiktiv te sjelljes se tij.

[11:58:25] <xberry> Pse po me injoron rasputin :p
[11:59:36] <xberry> paemer a i ka hije burrit plak me injoru dikend pa arsye?
[16:10:39] <Lizard> !kb xberry e pa edukate me komplex superioriteti
[16:24:58] <+xberry> : kur te hallakatem un e kupton ky pse kane emra femrash
[16:25:15] <+xberry> ky bashk me burrin (plak)

[16:25:26] * RaSpUTiN sets mode: +b *!*@Albnetwork-906C4024.speed.planet.nl
[16:25:26] >> BAN Per Nick xberry <<
[16:25:27] * xberry was kicked by RaSpUTiN (Cfare Mendon Per Mua Te Uroj Gjithashtu Dhe Ty Te Njejten GJe Njekohesisht)
[16:25:31] <Lizard> lol

Wanderer Lizard eshte turp te flasesh me gojen nje femre ta perdoresh ta frysh me ofendu tjeret.

Por sjelljet, qendrimet dhe veprimet e tua me detyruan te merrem me nje figure groteske si ty,
jo per te te zbuluar fytyren tende te vertete se ate tashme e dime,
por me teper per te bere spektralizimin e profilit tend ne optiken psikoanalitike.
 

SmS

Forumium praecox
@Primo pse i bi gjat bjeri mer shkurt thui qe je Plere dhe plerat e kan vendin ne kazan kshu ja them dhe une troc dhe ne sy :) por mos u lodh kot as askush smerr mundimin me marr masa jo sepse te gjthe e "pranojne" ne heshtje ate cka te gjithe e shohin dhe ben MU si lopa :)
 

Primo

Primus registratum
Njerezit e mire nuk kan nevoje per rregullore ose ligje qe te mesojn se si te veprojn me pergjegjesite.
Njerezit e keqinj kerkojn me kujdes brenda rregullores ose ligjeve per te gjetur menyra per tu fshehur pas tyre.
 

Primo

Primus registratum
Shenja e vertete e pjekurise eshte kur dikush ju ofendon dhe perpiqeni ta kuptoni situaten e tyre ne vend qe te perpiqeni ti ofendoni ata mbrapsht ose ti a ktheni me te njejten monedhe.

Komunikimi fyes perdoret me se shumti nga njerez qe ju mungon mirekuptimi ose diplomacia.

Nese dikush ju fyen, duhet te mos ju a kthesh atyre njesoj me fyerje nga zemerimi,
kjo do te ishte nje nga fuqite me te dobeta te vete-mbrojtjes qe do ti shfaqesh atij personi ne fjale.
Kjo tregon qe ju i merrni fjalet e tyre seriozisht dhe jeni gati te bini ne nivelin e tyre te ulet.

Ne pergjithesi, njerezit i fyejne, minimizojne te tjeret sepse jane te pasigurte, te dobet, frikacake dhe te papjekur dhe njekohesisht,
kerkojn perkrahje gjate fyerjeve nga njerez te tjere te pranishem.
Zemerimi, depresioni shpirteror ne pergjithesi e intensifikon situaten.

Keta njerez le ti quajme te - "rendesishem" - ku shpesh ndjehen, ose e gjejne veten te tille dhe kur minimizojne dhe fyejne njerezit,
keta fyejne ose perbuzin, percmojne, minimizojne te tjeret qe te duken vete, me te larte, si ne syte e tyre ashtu edhe ne syte e te tjereve.
Gjithashtu, mund te jete nje menyre per te larguar vemendjen nga vetja e tyre, kur dobesite e tyre jan ekspozuar.
Zakonisht nuk do te gjejme dike qe eshte i pjekur, i sigurt dhe i kryer duke fyer te tjeret.
Ata qe jan te pjekur, jane te sigurt ne vetvete dhe nuk kane nevoje ti hedhin poshte ose ti fyejne, te tjeret.
 
Top