Heavy Metal

loaded

Primus registratum
Heavy Metal

Hahahahahah...o loro pse ske shku per inxhinieri mekanike se i ke qejf shume kto hekrat.
 

Pladomen

Primus registratum
Re: Re: heavy metal

Xingaro :
)Hahahahahah...o loro pse ske shku per inxhinieri mekanike se i ke qejf shume kto hekrat.)

Po ti a nuk e di qe Muzika eshte nje teme qe po flasim more karakter pa kuptim .... !

Qfar hekra, per qar e ke fjalen ?

CLEAR YOURSELF, MUSIC IS THE MOST IMPORTANT PART OF LIFE FOR SOMEONE AND YOUR NOT PART OF IT. Thanx
 

Gjergj_Kastrioti

Primus registratum
Re: Re: heavy metal

Grupet qe kam me qejf te degjoj jane Sepultura dhe Helloween. Grave Digger eshte i mire, por i ka kenget te ngjashme.
Sa per Iron Maiden, ai eshte legjende, i pakrahasueshem. Por si cdo legjende, edhe ai e ka nje fund, qe tashm i ka ardhur, fatkeqsisht.
 

Vegim

Primus registratum
Re: Re: heavy metal

aaaa mos me leni te nxehem e t'ia nisi te flas per MetallicA-n. Jam anetar ne Metclub (nje klub eksluziv i MetallicA-s) dhe aty marim disa informata dhe po ashtu nje gazete speciale nga 4 here ne vit. Duket se albumi do te del ne pranvere edhe ka me qene nder me i miri deri me tani.... ok, po e perfundoj...
 

personazh

Valoris scriptorum
Re: Re: heavy metal

Fillimisht postuar nga VegallicA:
[qb]aaaa mos me leni te nxehem e t'ia nisi te flas per MetallicA-n. Jam anetar ne Metclub (nje klub eksluziv i MetallicA-s) dhe aty marim disa informata dhe po ashtu nje gazete speciale nga 4 here ne vit. Duket se albumi do te del ne pranvere edhe ka me qene nder me i miri deri me tani.... ok, po e perfundoj...[/qb]
ate po presim byrazer...pale bejne ndonje xhiro ne europe qafirat.
 

SkinArt

Primus registratum
Re: Re: heavy metal

Fillimisht postuar nga Helloween:
[qb]Grupet qe kam me qejf te degjoj jane Sepultura dhe Helloween. Grave Digger eshte i mire, por i ka kenget te ngjashme.
Sa per Iron Maiden, ai eshte legjende, i pakrahasueshem. Por si cdo legjende, edhe ai e ka nje fund, qe tashm i ka ardhur, fatkeqsisht.[/qb]
Sjam shume dakort me ty sepse smora vesh ne grupin Iron Maiden permende AI dhe nuk e di me ke e kishe kete ai < sepse Iron Maiden sjan <ai>
Mua me pelqejn halloween sidomos ne albumin <Keeper in the seven keys> ka qene nje nga albumet e mia te preferuara por tani si degjoj me per sa i perket speed band halloween ne fjale.
Por sic the dhe ti i ka ardhur fundi dua te kujtoj vetem live e fundit per sa i perket Iron Maiden ne RIO aty eshte nje audience qe thote se nuk kan vdekur per kete mund te shfletosh faqe ne internet nqs nuk ke mundesi ne menyra te tjera nqs kane vdekur nje legjende ateher cdo gje pas saj vdes dmth vdes dhe ato qe ti degjon te paktem ato qe degjon ti sepse jan te nje brezi muzike rock metal
 

SkinArt

Primus registratum
Re: Re: heavy metal

Within Temptation

me pelqejn shume
Kenget: Cassandra,Ice Queen,Mother Earth etc...
 

Lilith037

Primus registratum
Re: Re: heavy metal

Atehere po pergjigjem me rradhe:
Lori81: albumet e ma te preferuar jane "nightfall in middleearth" nga blind guardian, "keeper of the seven keys part II" helloween, "something witched this way comes"iced earth...etj
Xingaro: mos ça koke se nazisti i vogel Schutzstaffel SS...etj nuk e mori vesh batutn tende:)))
VogallicA: metallica ishin nje grup i degjueshem deri "master of puppets" pastaj...ehm nuk dua te ofendoj shijet e asnjerit prandaj s'po vazhdoj...por kur hodhen ne gjyq napster e humben te gjithe stimen time.
SkinArt: jam me se dakort me ty!!!

ju pelqen Virgin Steel?
 

Lilith037

Primus registratum
Re: Re: heavy metal

ndonjeri nga ju metalere te forumit jeton ne itali? jo per gje po do me "duhej" ndonje qe te vinte me mua neper koncerte...mund te me shkruani ne privat.faleminderit
(kete vere kam vendosur te shkoj ne wacken ne gjermani tek mega koncertet metal qe zgjat 3 dite...shpresoj te me japin leje nga puna keta kapitalistat ketej:))) eheheh)
 

Archi

Forumium praecox
Re: Re: heavy metal

Fillimisht postuar nga Lilith037:
[qb] ndonjeri nga ju metalere te forumit jeton ne itali? jo per gje po do me "duhej" ndonje qe te vinte me mua neper koncerte...mund te me shkruani ne privat.faleminderit
(kete vere kam vendosur te shkoj ne wacken ne gjermani tek mega koncertet metal qe zgjat 3 dite...shpresoj te me japin leje nga puna keta kapitalistat ketej:))) eheheh) [/qb]
--------------------------------------------------------------------------

Hi Lilith,
edhe une kam kohe qe po e bluaj ne koke mendimin per te vajtur kete vit ne Wacken, aq me teper qe edhe "Cradle of Filth" kane konfirmuar pjesmarrjen aty. Ndoshta mund te organizojme ndonje gje.
 

usta_Qima

Primus registratum
Re: Re: heavy metal

gjithmon gati.
sidomos kur behet fjal per deutschland.
po rammstein a jane ???????'
 

the-skull

Primus registratum
Re: Re: heavy metal

Lum si ju qe jeni ne Itali dhe Gjermani ketu tek ne vetem Dj Bobo ka ardh. /pf/images/graemlins/tongue.gif
 

sauron

Primus registratum
Re: Re: heavy metal

edhe une mendoj te shkoj ne wacken kete vit madje kisha ndermend te hap edhe nje teme per kete pune per te gjetur ca shoke po ja ku qenkeni. megjithese nje mendje me thote te shkoj ne blind guardian fest po ta shohim te dali njehere lista perfundimtare e grupeve pastaj do vendos.
 

Eddi

Primus registratum
Re: Re: heavy metal

Loro ku e ke pas shpin ti mo ne elbason apo tka punu babi te metalurgjiku se le nom le shiko mos hap nai tem me interesonte se na bone mos me e hap mo kompjutrin. :smash: :smash: :smash:
 

SkinArt

Primus registratum
Re: Re: heavy metal

Fillimisht postuar nga Mbijetusi:
[qb] Loro ku e ke pas shpin ti mo ne elbason apo tka punu babi te metalurgjiku se le nom le shiko mos hap nai tem me interesonte se na bone mos me e hap mo kompjutrin. :smash: :smash: :smash: [/qb]
Ike futi i dore gjumi me ket rast /sleep
------------
Metal 4 Life
------------
 

sauron

Primus registratum
Re: Re: heavy metal

pershendetje.

ditet e fundit zbrita ca kenge te sentenced, dead moon rising, blood & tears, suicider dhe neverlasting, bo lashe mendte. Ky paska qene grup fantastik ore, si me paska kaluar deri tani. Qe neser do filloj te blej albumet nje nga nje, ua sugjeroj edhe juve.
 

claude

Primus registratum
Re: Re: heavy metal

:rockband:
Metal,muzike qe jep force !!!
pervec grupeve te cituara deghoni dhe pak Manowar dhe do te njihni the power:
We belongs to the word,we belongs to the wind we are the spirit of competition end.
Turning ours into days,burning muscles fill the pain ,the hart and soul are disipline my frend.
we are sending you a challenge ,is very clear,we came to win that is way we are here!!!
Demanding to be tested,tested by the fast, not to by forgaten like all the rest...CARRY ON!!! :thumbsup:
 
Top