Grupi/et apo këngetari/ja e juaj më të preferuar/a

Agon

Primus registratum
Grupi/et apo këngetari/ja e juaj më të preferuar/a

Per mua ne vend te pare vjen nirvana, pastaj coldplay dhe S.O.A.D., dhe kengetari James Blunt
 

Nakenak

Primus registratum
Re: Grupi/et apo kengetari/ja e juaj me te preferuar

METALLICAAA

"If you're a Metallica fan, and if someone asked you what's you favorite group, you don't say 'metalica', you say "METALLICAAAAAAAAAAAAAA"..."lol
 

Agon

Primus registratum
Re: Grupi/et apo kengetari/ja e juaj me te preferu

pse te gjithe metallica, a kerrkush nuk e do legjenden NIRVANA
 
S

Scorpion

Guest
Re: Grupi/et apo kengetari/ja e juaj me te preferu

Evanesence, Metallica, Dj Alligator, Scooter /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

^Res-Cogitans^

Primus registratum
Re: Grupi/et apo kengetari/ja e juaj me te preferu

Tashi une i shoh nen formen e kitarres ... /pf/images/graemlins/tonguee.gif :

Led Zeppelin, Malmsteen,Vai,Satriani,Blackmore,Navarro, Hendrix , The WHO , Santana /pf/images/graemlins/smile.gif

Motley-Cure , Motorhead , R.A.M , Whitesnake , G'n'R , Radiohead , Depeche Mode /pf/images/graemlins/tonguee.gif
 

Airbourne

Papirus rex
Mbasi u kulturova per disa ore tashti ka gjume.
Por me pare do meditoj disa momente me kembe shtrire siper jastikut.
Noten.
8802-3685-4977-a59e-4111fe274da9.jpg
 

Eléonoré

Valoris scriptorum
I vetmi kengetar te cilin do te kisha dashur t'a degjoja LIVE ka nderruar jete. Cdo kenge e tij eshte Himn.
Michael Jackson

 

Airbourne

Papirus rex
STUDIMI ROCK TREGON: PINK FLOYD KANE NJË FJALOR TË MADH.

Mund të qasesh shkencërisht në temën e muzikës pop, pasi një njeri i quajtur Matt Daniels tashmë e ka provuar. Ai shqyrtoi fjalorin e përdorur nga rappers , apo tekstet e 105 artistëve, të cilat ai i kishte vlerësuar. Brian Chesley tani e zbaton këtë metodë në zhanrin e Rock'n'Roll.
Chesley përqendrohet në vetëm dhjetë grupe dhe fillon nga një sasi prej 17,000 fjalësh. Ai paraqet rezultatet e tij në formën e një diagrami. Aksi Y tregon numrin mesatar të fjalëve në një këngë. X-aks tregon fjalë të jashtëzakonshme. Si rezultat, numërimi mesatar i këngëve për grupet rock është 200 fjalë dhe fjalët unike janë rreth 2000.
Për të pasur një bisedë normale, një person ka nevojë për një fjalor prej së paku 2000 fjalësh.
Pink Floyd jane NJISHAT. Ata përdorin vetëm rreth 135 fjalë për këngë, dhe ne teresi mbi 2600 fjalë. Kështu, Pink Floyd ka fjalorin më të madh, të paktën midis grupeve të studiuara nga Chesley.
Krahasuar me muzikantët rap(LLAPAQENAT vecanerisht ata ne troje), një gjë është e qartë për grupet ROCK: Këto të fundit zakonisht nuk tërheqin një sasi të madhe fjalësh, por mbështeten në... Orkestrim, Këngë dhe ENERGJI. Një faturë që mund të mos funksionojë gjithmonë(tek SHKRUESI 100%).
Airbourne.
 

Airbourne

Papirus rex
FAKTE NEWS....

Mbas vdekjes se BON SCOTT,duhej nje VOCALIST i RI.<Pendikulus> apo orakulli ra mbi Brian JOHNSON.Angus Young SQAROI me pas....Me kujtohet qe BABY SCOTT kur po luante nje pjese te Little Richard,dhe me TREGOI nje HISTORI,kur e PA(dhe jo i thane) BRIAN te.....KENDONTE.

Laut Youngs Aussage erzählte Scott: „Da ist dieser Kerl da oben, der aus vollem Herzen schreit, und als nächstes legt er sich auf die Bühne. Er liegt auf dem Boden, dreht sich herum und schreit. Ich fand es toll. Um das Ganze noch zu krönen – man konnte keine bessere Zugabe bekommen – wurde der Kerl mit dem Rollstuhl von der Bühne geholt.“ Später in dieser Nacht wurde bei Johnson eine Blinddarmentzündung diagnostiziert, was die Ursache für seine „Showeinlagen“ war.


PS....kush e ka pasur APANDESITIN te INFEKTUAR e DI,se cfar DHIMBJESH KA....ULERET dhe lere me te.....KENDOSH.

PRA...ku ka MESUES qe japin LEKSIONE, nuk mund te kete nxenes me diploma FALLSO.
Si ne troje.


Naten e mire....kombis.
 

Airbourne

Papirus rex
DISTANCE OVERTIME merret me qështje të vështira, por pasqyron..... shpirtin, gëzimin dhe pasionin , qe karakterizon GRUPIN. Kuinteti James Labrie (vokal), John Petrucci (kitarë), Jordan Rudess (tastierë), John Myung (bas) dhe Mike Mangini (bateri) jane te njohur për koncertet e tyrej .....ENERGJITIKE.


Kjo eshte dhe...........................FORZA.

BRILIANTE.
 

Airbourne

Papirus rex
Do isha shume PISHMAN...

Es IST....OVER FUCKING BRILIANTE....LIVE.
Dhe BOURNE nuk do....KALBESIRA.
Shenojeni.
 
Top