Gjyshi im ka qene...

komino

Valoris scriptorum
Re: Gjyshi im ka qene...

Lufta e gjyshit e gjyshes se phantom mundesoi renditjen e shqiperise ne aleancen fituese te luftes se dyte boterore

Po te mos kishin qene ata, mbase sot shqiperia mund te mos egzistonte e do te ishte ndare midis serbise e greqise per deme lufte (e harruat ligjin e luftes me greqine e pretendimet territoriale pas luftes per demshprerblim?!-apo eshte histori komuniste dhe ajo /pf/images/graemlins/laugh.gif ?!)

Per dallaveret qe u bene mbi partizanet, kane paguar mjaftueshem 60 vjet ata qe i bene dhe grate e familjet e tyre (fatkeqesisht edhe te tjere te pafajshem). Mendoj se sot mund te tolerohet ndonje shkrim si ai i antares /pf/images/graemlins/wink.gif E ka fajin Enveri /pf/images/graemlins/wink.gif
 

antares

Primus registratum
Re: Gjyshi im ka qene...

Faleminderit gene qe me dhe te drejten e fjales.
D.m.th. here tjeter kur te flas mund te mos marr leje?
Ta paca borxh, nuk do ta harroj kurre kete nder te madh qe me bere.
Eshte nje nder i madh per mua te shkembej mendime me qenje te mbarsura maleve (di phantome e ca te tjere), sigurisht keta plehra, keta brekegrisur dolen maleve qe pastaj te zbrisnin fushave dhe tu merrnin pasurine cdo shqiptari tjeter qe nuk ishte leckaman si ta.
Ajo puna e fitusve e humbesve vazhdon akoma.... Kur do ta kuptoni o njerez me fiksime dhe delire madheshtie qe fati i botes nuk varet nga brekegrisurit shqiptare?
 

OROSHI

Primus registratum
Re: Gjyshi im ka qene...

Antares,mos ja fillo perseri me ofendime plako,thashe se i pate harru fyerjet??

Partizanet aq dinin aq benin,fajin me te madh e ka Enveri dhe klika e tij,por jo te gjithe partizanet kane qene anti-kombetar apo te poshter.Nuk jam per pergjithsimin e gjerave!!!!
 

Artemis

Primus registratum
Re: Gjyshi im ka qene...

Artemis,nuk flasim per kohen e lire te gjysherve tane

:lol:

hemmm... gabimi im OROSH- Profesionalisht eshte marre me dredhjen e MUSTAKUT /pf/images/graemlins/wink.gif !
 

GJENERALI

Primus registratum
Re: Gjyshi im ka qene...

Fillimisht postuar nga Artemis:
[qb] Artemis,nuk flasim per kohen e lire te gjysherve tane

:lol:

hemmm... gabimi im OROSH- Profesionalisht eshte marre me dredhjen e MUSTAKUT /pf/images/graemlins/wink.gif ! [/qb]
ahahahhaaa sa i modh burri i botes /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

disku

UNI
Re: Gjyshi im ka qene...

Un ne ndryshim nga ju kam pas 2 gjysha . /pf/images/graemlins/laugh.gif
Nji komunist nji tjeter legalist. konsideroheshin rivale. Njeri e citonte tjetrin armik te luftes se kllasave tjetri i thosh tjetrit bir i stalinit. Vetem 2 gjona i bashkojshin...plakat e lagjes edhe dominoja. /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

OROSHI

Primus registratum
Re: Gjyshi im ka qene...

O Corno,na thuaj se cilin doje me shume,ate legalistin apo ate te Kllases,na thuaj edhe se a po e vazhdon hoby-n e gjysherve....me plakat /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

GJENERALI

Primus registratum
Re: Gjyshi im ka qene...

Fillimisht postuar nga OROSHI:
[qb] O Corno,na thuaj se cilin doje me shume,ate legalistin apo ate te Kllases,na thuaj edhe se a po e vazhdon hoby-n e gjysherve....me plakat /pf/images/graemlins/laugh.gif [/qb]
eehehehehe thuaji unicorno legalistin se gzohet OROSHI /pf/images/graemlins/laugh.gif gjynof :wub:
 

OROSHI

Primus registratum
Re: Gjyshi im ka qene...

Velo,nuk na fole shume per gjyshin tend ti.Ka qene partizan i thjeshte ,apo nga ata trimat e xha Jahos mbas luftes /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

GJENERALI

Primus registratum
Re: Gjyshi im ka qene...

Fillimisht postuar nga OROSHI:
[qb] Velo,nuk na fole shume per gjyshin tend ti.Ka qene partizan i thjeshte ,apo nga ata trimat e xha Jahos mbas luftes /pf/images/graemlins/laugh.gif [/qb]
im gjysh ka qene Komisar Brigade /pf/images/graemlins/smile.gif edhe me pas Kryetar Dege ne Peqin per 20 vjet /pf/images/graemlins/smile.gif
 

OROSHI

Primus registratum
Re: Gjyshi im ka qene...

Upupupupupup Velo,prandaj ka perparuar "qyteti Stalin" /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

komino

Valoris scriptorum
Re: Gjyshi im ka qene...

meqenese u morr vesh ku po del kjo teme

CFARE DO TE KISHIT BERE JU GJATE LUFTES???????

PSE?

Me sa di une(po mbase e di gabim), partizanet kerkonin konflikt te hapur me pushtuesin ndersa ballistet preferonin prisnin

Nese vertet ka qene keshtu, ku do te ishit inkuadruar?
 
Top