Gheg e Tosc

pppppaa

Primus registratum
Re: Gheg e Tosc

E Broje hiqe ket shkrimin ketu siper... ja fute kot... Bernadotte s'kishte asnje lidhje me anglezet....

Kthehu ne origjine se ishe me mire... /pf/images/graemlins/lol.gif /pf/images/graemlins/lol.gif
 

dionizi

Primus registratum
Re: Gheg e Tosc

o uni20077 e para e punes me vjen keq qe nuk di epiri do te thot ish mbreteria e pirros qe jan iliret dhe tosket e sotem, dardania dhe dardanet jan geget e sotem jan te gjith vllezer shqipetar jan nje grusht e kan te gjith nje flamur nje shqipe dy krenare edhe nje bese edhe nje gjuh, dhe nuk cuditem nga pergjigjet qe more me siper se pyetjet e tua jan permbajn injoranc dhe jan te dishimta. kush eshte flamuri jot uni20077????dhe kur pyet per shqipen te mendohesh mir dhe ta lash gojen njeqind milion her me uthull nga toske dhe geget te bashkuar tek shqipja dy krenare tek besa eshqiptarit qe nuk i ndan as frika e vrrit, dhe mos u beje tradhetor uni20077 se pastaj do te pendohesh. te behesh trim si skenderbeu ta uroj nga zemra. dond fac weth ALBANIEN PWER............
 

Kondrapedali

Kondrapedali
Re: Gheg e Tosc

A ka nanji ta mori përsipër me i msu shkrim, knim, dituri ktij mo nolt? /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/tonguee.gif
 

dionizi

Primus registratum
Re: Gheg e Tosc

o kONDRAPEYALI nga eshte ky qypy uni o, nga eshte ky o,c"eshte ky??? nuk edi o kondrapetali, por une per vete nuk rri te zbraz timen te mbush te atij qypyt. nga ji ti kondrapetal? ku jeton? une jm nga sarnda dhe jetoj ne holland ne qytetin utrecht pershendetie nga utrchti.
 

Kondrapedali

Kondrapedali
Re: Gheg e Tosc

A jepen kurse të përshpejtume shkrimi, knimi, llogjike e diturie anej nga Utrchti /pf/images/graemlins/tonguee.gif? (Ça emri o ky mre? Deshe me thon gjo Utrecht?)
 

dionizi

Primus registratum
Re: Gheg e Tosc

po ke te drejt e sh kruajta emrin gabim eshte utrecht. nuk mu pergjigje pyeties, dhe ke tema tieter nuk doja tju ofendoja por nuk e duroj dot kur me ofendojn jugun ose veriun e sh qiperis si tradhtar kerkoj falje mos e mer personalisht, dhe logjiken e diturin e knimin e shkrimin e kam top te fleminers mor tei.
 

Kondrapedali

Kondrapedali
Re: Gheg e Tosc

At'here po t'them mos të ngutesh se bën gabime (drejtshkrimi dhe llogjike).

Un jam nga Tirana (me brezni) dhe jetoj në Kanada (prej 8 vitesh).

Geg e tosk jan shqiptarë por që vazhdojnë luftojnë njëri-tjetrin (më shum toska gegën se anasjelltas). Me pras mund të flasin të gjithë por nuk sjellin ndonjë të re nê debat.
 

dionizi

Primus registratum
Re: Gheg e Tosc

mir mor mik nga TIRONA faleminers per kshillat por duhet dikush te mar pergjigjen qe meriton dhe urrejtja eshte ndjenj qe mund te kthehet ne dashuri dhe e anasiellta me fal per fjalet e mia ne pa llogjik po te kerkoj falje prap dhe nuk e kam zakon por shkrimi nuk kishte qellim te ofendontenjeri po me ndezet gjaku kur shikoj racizem midis shqiptarve dhe u nguta . kam nje shok ne kanada qe kaluam kufirin ne 90 bashk por i kam humbur gjurmet e quajn ARDIAN ESTREFI kam rreth 10 vjet pa degjuar nga ai.
 

Kondrapedali

Kondrapedali
Re: Gheg e Tosc

S'e kam idenë se kush është. Kanadaja është afro 10 milionë km².

/pf/images/graemlins/wave.gif
 
Top