Fakulteti Ekonomik duhet reformuar, por si?

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Fakulteti Ekonomik duhet reformuar, por si?

ehhhh sa i vjeter Ceku..gati gati se mbaj mend me pse e hoqen si qen nga ekonomiku.Pedagog me cinik se ai sbesoj se do me rastis te shoh ndonjehere.
 
L

llapi sharf

Guest
Re: Fakulteti Ekonomik duhet reformuar, por si?

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Sikur!
Te nderuar anetare te ketij forumi, te nderuar miq!
Ne momentin qe kam hapur kete teme vertete mendova qe ky ishte nje problem i cili me shqetesonte mua dhe mendova se do te kishte dhe te tjere studente qe i shqetesonte.
Ju faleminderit per mbeshtetjen dhe mendimet tuaja.

Tani kam nje tjeter problem (dikush do te thote pse me problemet tua do merremi)! lol
Kur pashe se do kisha shume probleme per te mbaruar fakultetin tek ekonomiku thashe: Po shkoj tek nje universitet privat!
Atje do te jete me mire! Dhe shkova ne tre universitete qe kishin dhe cmimet nje cike me te arsyeshme.
Ju thashe problemin se si e kisha dhe po shpresoja ne nje zgjidhje dhe sigurisht te me konsultonin se si do beja me provimet qe kisha marre dhe ato qe nuk i kisha marre....
Tek njeri me thane nuk eshte problem ti bej pagesen per vitin e dyte dhe menjehere regjistrohesh ne te tretin...
Uauuuuuuuu u habita, po mire thash po se mos me nxjerrin ndonje problem, jo me thane po erdhe dhe bere pagesen nuk do te kesh probleme. Te mendohem thashe... dhe ika me vrap.
Shkova tek nje tjeter dhe i spjegova problemin dhe me thane qe ekonomiku nuk ka vende... po po deshe te fusim ne juridik viti i III-te po duhet te paguaja dy vite dhe nje tjeter e kisha falas meqe kisha bere ca vite fakultet.
Te them te drejten me pelqeu shume po ishin ca si shume euro, por dhe nga ana tjeter thashe... ca behet !!!!!!!!!!!!
U largova duke menduar, pa gjetur nje pergjigje ne koken time!
Po keshtu dhe tek nje fakultet tjeter, me thane hajde regjistrohu nuk ka problem per frekuentimin, por hajde per provime dhe ne do te ndihmojme meqe qenke djale punetore.
U largova i coroditur dhe pa asnje ide ne koke!
Ka ndonjeri qe mund te me ndihmoje te me thote se care behet dhe se cfare mund te bej.
Faleminderit!
Sinqerisht dhe me shume respekt per te gjithe ju!

[/ QUOTE ]

Per mendimin tim mos shiko kot ne fakultete private sepse nuk ofrojne asgje pervec nje kartoni diplome i cili nuk dihet nsa vlen.
Ose shtrengohu nji cik se ekonomiku nuk eshte aq i veshtire sa te eshte dukur ose shiko ndonje fakultet jashte....
 
E

egh

Guest
Re: Fakulteti Ekonomik duhet reformuar, por si?

mirdita te gjitheve!jam futur pak si pa lidhje tek tema juaj,por po beja nje search ne google dhe po kerkoja informacion per Bardhyl Ceku,dhe lexova disa fjali ku permendej emri i tij ne kete teme.
un jam nje student i universiteti te durresit,ku ceku ka ardhe me shpate ne dore dekan i ketij fakulteti.nese mund te me adresoni ne ndonje teme ku flitet per te dhe per arsyet perse e perzune nga UT do ju isha mirenjohes!?
kemi shum probleme ne uni me ket lloj prototipi te formes etike.
 
E

egh

Guest
Une kam degjuar per Universitetin e Durresit fjale shume te mira dhe per kete sigurisht qe meriten e ka Profesori i Nderuar Ceku. Med kete nivel shkrimi qe ke ti, o shoku im, ti nuk e meriton te jesh student ne ate universitet. Perpiqu te gjesh nje Universitet tjeter, se ti nuk vlen per asgje
 
U

uau

Guest
O miqt e mi! FE nuk mund te reformohet me gocen e Dhori Kules (e cila pasi erdhi ne Universitet me kopjen e pyetjeve te konkursit nga babi i sa), sot eshte mbajtur pedagoge dhe une qe bej hyrje ne ekonomi me te e di se sa i vlen lekura. FE eshte kthyer ne nje vend ku pak provime i marrim pa paguar. Dhe kjo ka arsyen e vet me Rektor Universiteti nje person qe i ka marre gradat ne rrge partiake dhe qendron ne post duke ndrruar sa nje parti nje part tjeter nuk mund te kete reformim....
 
U

ujku3

Guest
Pasi shkaterroi Fakultetin e Ekonomise, per 3 vite shkaterroi edhe Universitetin e Tiranes. Besoj se Kontrolli i Shtetit (jo me kete Kryetar sepse po perfundon mandatin dhe kerkon te kthehet ne Universitet), por me ate qe do te vije pas do te kete pune ne Universitetin e Tiranes per te nxjerre shperdorimet marramendese te Dhori Kules. U vertetua se ai e deshte ate post vetem per perfitime personale dhe aspak per te punuar per Universitetin
 

gurax

Pan ignoramus
Me thene te drejten, eshte fakt qe fakultetet jane degraduar fare. Kontrolli i shtetit neper fakultete dhe universitete eshte inegzistent, ose ekzistent "atje ku nxirret ndonje lek" dhe kjo jo vetem per fakultetin ekonomik por edhe per inxhinierite, per te cilet une kam me shume informacion. Eshte fakt i ditur qe ne inxhinierine e ndertimit dhe ne arkitekture psh, po nuk pate leke, nuk merr klasen. Tek arkitektura, nje pedagog iu pergjigj nje studenteje qe komentoi pa te keq mbi cmimet e larta ne treg te materialeve te nevojshme per ne shkolle: "Epo, ti goce, kjo nuk eshte shkolle per ata qe nuk kane leke" dhe ne te njejten kohe hodhi nje shikim kuptimplote nga klasa.
 
D

dorime

Guest
Re: Fakulteti Ekonomik duhet reformuar, por si?

Ehh,te shofesh lenden e Sjelljes Organizative si shpjegohet nga Mimoza Kasimati eshte me pas durimin e derrit.Me keqardhje mund te them qe oret e fundit te mesimit ne ate lende mesimi frekuentohej fiks nga 8 studente nga 100 ne total.E te mendosh qe eshte nje lende ku shembujt dhe shpjegimi i mesimeve mund te behej me shembuj fantastike me bashkepunimin e studenteve dhe materialeve te tyre.Ky eshte vec nje rast e te tille ne FE ka plot.
 

lixhu

Primus registratum
Po mos u ankoni per sitemin 4+1 apo 3+2 ne 2007 mbasi mbaroi sezoni i pare u vendos se ca sitemi ishte.
Pastaj per Maqon aman ca na e kujtoni Malvina dhe Diddy, Po Maqo vetem nje matematik ka po kujtoni ate departamentin e katit 6 :ftoft:
Studentet qe kane hyr ne vitin 2008 kane qene me sistemin 3+2, brezi i fundit qe ka qene me 4+1 ka hyr ne 2007.
 
Top