Enveri: Stalin, na ndihmoni për Kosovën!

AnaBlue

Forumium maestatis
Re: Enveri: Stalin, na ndihmoni për Kosovën!

Ke quan profeti enver ky Dullen e? /pf/images/graemlins/lol.gif
 

Kondrapedali

Kondrapedali
Re: Enveri: Stalin, na ndihmoni për Kosovën!

Ti qesh po tjetri kur shko falet n'xhami i falet Allahut që Dulla t'shkoj n'xhehnet /pf/images/graemlins/laugh.gif.

Sa qef do ishte ta kishin pas nja 5 vjet Dullën kosovart për vete /pf/images/graemlins/rolleyes.gif.
 

AnaBlue

Forumium maestatis
Re: Enveri: Stalin, na ndihmoni për Kosovën!

Cfare flet? Jane shume te pakte ato kosovare qe e duan dullen ne krahasim me demet qe do pesonte Kosova duke e pasur per 5 jave jo me 5 vjet!
 

kurkushi

Primus registratum
Re: Enveri: Stalin, na ndihmoni për Kosovën!

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
A paç i Enver n'shpi tate.

Sa mir shkojn Muhamedi me Enverin dor për dore /pf/images/graemlins/laugh.gif.

Kur do e gjesh i emër o hije e vetes tate?

[/ QUOTE ]
Une e kam ENVERIN gjithkund dhe jo vetem ne shtepi!Flm per lutjen tuaj!
Une njoh ENVERIN tim Shqiptar si Profet e asnje tjeter,romak,hebre,grek,sllav,arab etj... para apo pas Tij!
 

kurkushi

Primus registratum
Re: Enveri: Stalin, na ndihmoni për Kosovën!

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />


Kur do e gjesh i emër o hije e vetes tate?

[/ QUOTE ]
Me duket qe e kam nje qe quhet KURKUSH!Emri s`mund te jete makine per te leruar aren por nje fjale me te cilen dikush do te dallohet nga te tjeret dhe do njihet!Kuptimi i emrave s`eshte edhe vlera e personave qe i bartin ata!Dikush mund te quhet edhe terrorist me emer por ate s`e pengon fare qe ne realitet te jete njeriu me i mire i mundshem i botes!
Mos u merr me gjera qe te ç`vleresojne edhe me teper!
 

kurkushi

Primus registratum
Re: Enveri: Stalin, na ndihmoni për Kosovën!

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Ku(sh) ishte Muhammedi ketu o kondrapetal!?

[/ QUOTE ]

Pyt Kurkushin q! beson ke të dy /pf/images/graemlins/shrug.gif

[/ QUOTE ]
Une Kurkushi s`e njoh fare.Nese Me "muhamed" nenkupton Stalinin atehere te falenderoj se e paske thene me vend!
 

kurkushi

Primus registratum
Re: Enveri: Stalin, na ndihmoni për Kosovën!

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Ke quan profeti enver ky Dullen e? /pf/images/graemlins/lol.gif

[/ QUOTE ]
Une per vehten time Njoh Si Profet te vetem vetem ENVER HOXHEN (LAVDI e PERJETSHME)!Te tjeret le te njohin ke te duan!Une s`njoh asnje Profet tjeter ne boten e gjertanishme!
 

hawk

Primus registratum
Re: Enveri: Stalin, na ndihmoni për Kosovën!

Ne te vertet ishte nje forme e bastarduar profetizmi ajo e Enverit /pf/images/graemlins/confused.gif.Per kete te jap disi te drejte.
Ai propagandoi marksizem-leninizmin,stalinizmin pastaj maoizmin dhe ne fund pas rivelates jo hyjnore dhe hulumtimeve sipas intersave pushtetmbajtese shpiku ideologjine me emrin enverizem si evolucion ideologjik i stlit darvinian te cilen e predikoi si profet /pf/images/graemlins/angel.gif /pf/images/graemlins/angel.gif.

Por ketu shtrohet nje diskutim rreth nje "fakti".Nese mundohemi ta vertetojme ose ta hedhim poshte "faktin" qe ka sjell pronari i temes diskutimi do mbyllej qe ne fillim,madje nuk do te ishte hapur kurre.
Kjo sepse nuk kemi mjete,kohe,mundesi,vullnet,interes per ta vertetuar apo jo. /pf/images/graemlins/shrug.gif

Prandaj duke qendruar tek tema dhe veprimtaria nacionaliste qe kerkohet ti atribuohet Enverizmit, shtrohet pyetja cfare beri konkretisht per KOMBIN ??
Ku jane momentet te shprehuar ne politiken e brenshme dhe te jashtme te nacionalizmit enverist ??
Gjithmone nese me nacionalizem kuptojme bashkimin e trojeve etnike,krijimin e shtetit komb ose ansjelltas,pra zbatimin e dy modeleve te nacionalizmit te njohura gjer sot atij Francez(Britanik..) dhe Gjerman(Italian,Rus..),njeri shteti-komb brenda kufijve politik dhe tjetri shteti-komb brenda kufijve etno-kulturore.

Cfare beri konkretisht profeti ne drejtim te kombit /pf/images/graemlins/idea.gif??
 
Top