Edhe pse . . .

Kordelja

Valoris scriptorum
Edhe pse . . .

Edhe pse a kam gjetur shkakun nuk po i jap dot fund ankthit tend, e lemerisshme kjo gje por ja qe eshte trilli i fundit qe me dhuroi fati me ty.

Edhe pse po pse???????!!!!!!!!!!! /pf/images/graemlins/rolleyes.gif
 

Ema

Goddes
Re: Edhe pse......

Because of suffering love(ja kam kthy serenitise ihere ket pergjigjen)
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: Edhe pse......

Thone qe dashuria te ben te lumtur,
edhe pse thone keshtu,
une nuk jam e lumtur,
edhe pse.......
 

durrsakja

Primus registratum
Re: Edhe pse......

emblesi dhe hidherim, perzierja torturuese e dashurise. Prape nuk pretendoj se e kuptoj te flamosuren.

Kordelja, besoj se ti meriton me shume xhan /pf/images/graemlins/smile.gif
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: Edhe pse......

Edhe pse.........shume gjera i di, mendoj se kaq shume qe s'di..... e une jam kokeforte, dua te di gjithcka.
help.gif
.Nuk dua te kem shume pikepyetje ne koken time.Por ti nuk pergjigjesh......ceshtje kendveshtrimi mendoj une........
 

Ema

Goddes
Re: Edhe pse......

Fillimisht postuar nga Kordelja:
[qb]Edhe pse.........shume gjera i di, mendoj se kaq shume qe s'di..... e une jam kokeforte, dua te di gjithcka.
help.gif
.Nuk dua te kem shume pikepyetje ne koken time.Por ti nuk pergjigjesh......ceshtje kendveshtrimi mendoj une........[/qb]
...
Degjo,
luften midis vales dhe detit,e fitoi vala.
Jo se ishte me e forte,por se ishte me kembengulese .
/pf/images/graemlins/smile.gif
Puc
 

Presidenti

Forumium maestatis
Re: Edhe pse......

do te jepja nje mendim dhe une...po qenkeni bo i dor e mire, e mendimi im do te kalonte shume ordiner.
 

jona20

big bum bam...
Re: Edhe pse......

Edhe pse dashuron,merr jep vuan shume pikepytje bluajne mendimet dhe devijohen nga gjurmet e verteta,por ke dashuruar kete gje e ke te sigurte...dyshimet,vuajtjet perpelitjet per te gjetur nje pergjigje sado domethenese behen pjese e jotja,fundi i dashurise(dmth nje ndarje,sepse dashuria nuk mbaron)te sjell trishtim /pf/images/graemlins/frown.gif ...mos u mundo me,te thuash pse...po ec pa reshtur,te arrish gjithcka e te mos ndihesh e humbur /pf/images/graemlins/smile.gif
 

Bora

Primus registratum
Re: Edhe pse......

Who speaks of triumph? To endure is everything.

Requiem by Rainer Maria Rilke /pf/images/graemlins/tongue.gif
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: Edhe pse......

Edhe pse .......i kanalizoj mendimet ne udhet qe dua, ato derivojne ne minimendime, e pamundur ta fsheh ankthin qe ndjej per ate ndjesi te hidhur qe ma ka lene DIKUSH, kurajo i them..... edhe pse ....... i them keshtu, nuk e gjen.

Gjeje vijen e jetes tende, gjeje kurajion dhe trupi yt do clirohet nga vuajtja.

...........
 

Ema

Goddes
Re: Edhe pse......

Shpresoja se ishe me e lumtur se une... /pf/images/graemlins/frown.gif
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: Edhe pse......

Jam e lumtur per vete (le te themi), jam e palumtur per DIKE /pf/images/graemlins/frown.gif .........
 

Ema

Goddes
Re: Edhe pse......

Fillimisht postuar nga Kordelja:
[qb]Jam e lumtur per vete (le te themi), jam e palumtur per DIKE /pf/images/graemlins/frown.gif .........[/qb]
Altruizmi arrin deri ketu???
 

Ema

Goddes
Re: Edhe pse......

Do arrija te isha e palumutur,kam qene,jam,per ato qe dua,dhe kesaj si them dot altruizem,sepse kur syte e dikutj trishtohen,merzitem edhe une...
S'e di .

E dua shume dashurine altruiste /pf/images/graemlins/smile.gif !(se nuk ekziston me duket)...
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: Edhe pse......

Edhe pse........mendon se altruizmi nuk ekziston:Gabohesh, ti vete je nje shembull i mire. /pf/images/graemlins/smile.gif
 

durrsakja

Primus registratum
Re: Edhe pse......

Fillimisht postuar nga Ema:
[qb]Do arrija te isha e palumutur,kam qene,jam,per ato qe dua,dhe kesaj si them dot altruizem,sepse kur syte e dikutj trishtohen,merzitem edhe une...
S'e di .

E dua shume dashurine altruiste /pf/images/graemlins/smile.gif !(se nuk ekziston me duket)...[/qb]
Njerez me shpirtra oqeanore /pf/images/graemlins/wink.gif (si kjo macka) shohin pertej ndjenjes se kushtezuar qe arrijme te njohim zakonisht!Me duket ndjeshmeri jo altruizem...EDHE PSE do me pelqente ta provoja keto dite! /pf/images/graemlins/frown.gif
 
Top