E enjtja, dita më e mirë për seks

Universal

AnonymouS
E enjtja është dita më e mirë për të bërë seks. Në këtë përfundim ka dalë një studim i fundit i London School of Economics and Political Science, i publikuar në ‘Psychology Today’.
Kërkimi ka zbuluar se në këtë ditë të javës trupi prodhon hormone seksuale në mënyrë më aktive. Përveç kësaj, sinkronizimi me partnerin është më i madh ditën e enjte.

Shkencëtarët theksojnë se orët e para të ditës së enjte janë më të përshtatshmet, atëherë kur nivelet e testosteronit tek meshkujt arrijnë kulmin dhe niveli i estrogjenit tek femrat shumëzohet me pesë.

Nga ana tjetër, e marta është dita më e keqe për të kryer marrëdhënie seksuale.

Shkencëtarët dolën në përfundimin se e enjta është edhe dita me më shumë prodhimtari në punë.

Burimi:

TOP CHANNEL
 
Last edited by a moderator:

joetisti_

Locus omnem
Si dikur qe laheshim vetem te shtunen... dhe ashtu si kur s'kishe sapune te shtunen rrije gjithe javen pa lare, ashtu edhe tani po nuk gjete pjeshke te enjten ngele me ne dore...
 

odeon

Forumium maestatis
Ne çeshtje qejfi nuk ka date, dite, ore........

Gjithsesi beni qejf me llastik rehat thote turku qe mos kini telashe me pas.
 
Top