E ardhmja...

Ramses

Forumium praecox
Re: E ardhmja...

Ne rradhe te pare nuk ekziston 1kushtetute e BE.Nuk eshte aprovuar akoma e tani x tani e kane lene pak pas dore sepse eshte e veshtire te realizohet.Ne rradhe te dyte BE evropian nuk mund te nderhyje ne politiken e mbrojtjes se nje shteti anetar sepse nuk parashikohet nga asnje traktat.Ne rradhe te trete Turqia ka probleme me minoritet e me te drejtat e njeriut,e sidomos eshte shtet musliman(ky eshte problemi kryesor).Ne rradhe te fundit;)nuk cenohet sovraniteti aq sa cenohet nga traktate te tjera qe kemi.
 

regele

Forumium maestatis
Re: E ardhmja...

Falemnderit per informacion rreth kushetues se BE!

A mund e diskutojme per temen tani? /pf/images/graemlins/smile.gif
 

Ramses

Forumium praecox
Re: E ardhmja...

Ke shume te drejte regele po ca ti besh kur Lips nuk i ka idete e qarta x cka eshte BE qe eshte objektivi kryesor x te ardhmen e shqiptareve duhet tja shpjegosh qe te qartesoje idete e x te ardhmen e Shqiperise.Nejse tani x tani e shoh pak te zymte te ardhmen por mendoj e faktin tjeter qe me keq se kaq ska ku te veje.Kshu qe me mire do behet edhe pse kemi qe me Sami Frasherin qe i themi kto gjera e ka kaluar 1shek e nuk eshte se ka ndryshuar shume situata.Shnet e te mira. P.S:Sirena flm x leksionet mbi BE:p
 

regele

Forumium maestatis
Re: E ardhmja...

Nuk kam asgje kundra faktit qe diskutohet mbi kushtetuten e BE-se! Madje me duket shume interesante, por nese ky diksutim lidhet me temen, atehere behet dhe me interesant!
 

Ramses

Forumium praecox
Re: E ardhmja...

E mira e Shqiperise eshte tmeresisht e lidhur me futjen ne BE.Fakti i kushtetutes ska te beje shume me temen por ja qe nqs kemi nje enderr apo 1objektiv x te ardhmen mendoj qe te pakten duhet te kemi te qarte se si eshte kjo enderr.Ktu jane shprehur rezerva x hyrjen e Shqiperise ne BE por jane te pabazuara sepse rezervat qe jane shprehur ktu jane teper te gabuara.Dhe kjo vjen nga mosnjohja e realitetit evropian.Ne kemi nevoje x BE.E ardhmja jone eshte e lidhur ne menyre te drejtxdrejt me hyrjen tone ne KE.
 

viora

Primus registratum
Re: E ardhmja...

Ketu kam një

vërejtje, vërejtje, vërejtje,vërejtje, vërejtje, vërejtje, vërejtje, vërejtje, vërejtje, vërejtje, vërejtje, vërejtje, ..........

deri tek stafi i albforumit, kjo temë nuk i përket rubrkës historija shqiptare, pasi me sa di unë Historija flet vetëm mbi të kalumen e jo për të ardhmen!!!!!!!,
Do të propozoja që ky shkrim të futet ose te rubrika e ekonomisë ose të politikës!!!!!!

me nderime,
viora. /pf/images/graemlins/wave.gif
 

Anana

Primus registratum
Re: E ardhmja...

Nderuar qofsh /pf/images/graemlins/wink.gif

Se kam hap une temen:shrug:
 

regele

Forumium maestatis
Re: E ardhmja...

Propozimet e verejtjtet behen ne tjeter vend, por si antar/e i/e ri/e te kuptoj!

Nese nuk keni cfare te shkruani per temen, mos shkruani! Numrin e postimeve mund ta rrisni diku tjeter... /pf/images/graemlins/winkwink.gif
 

viora

Primus registratum
Re: E ardhmja...

oooooooooo Moderator Regele,

Nuk e pata me të keq, ndërsa për temës skam çka të shtoj. Kurse flm për infon që për vërejtjet dhe propozimet qenka diku tjetër rubrika, se normal që si anëtar i ri më vyn pak kohë derisa ti mësoj rubrikat. Dhe mos u brengos se nuk jam prej atyre që shkruaj shumë. Pritoj.
të përshëndes moderator e kalo bukur.

p.s. mos është dashur të shkruaj në mesage privat:)!
 

regele

Forumium maestatis
Re: E ardhmja...

I/E nderuar antar/e! Nuk brengosem aspak nga diskutimet e bukura me antaret e ketij forumi! Madje me jep kemaqesi te shkembej dhe PM ndonjehere /pf/images/graemlins/smile.gif! Per cdo gje, problem apo jo, forumi ka struktura te caktuara te cilat me siguri do t'i pergjigjen ty apo cdokujt antari tjeter!

Mireserdhe ne AF dhe postim te kendshem ne vazhdim!
 
Top