Ditari i Albforumit

Sweety el

Locus omnem
I dashur ditar

Jam vetem,pres.......pres per nje sms ose nje telefonate.perseri pres.......dhe ja ku telefoni ben shenjen e perhershme te sms.E hap dhe lexoj,eshte ai qe prisja.Eshte personi qe prisja dhe fjalet qe me duheshin ne kete moment.Ka vetem ndjenje,pasion,dashuri........Te mendosh qe para pak oresh ishim bashke dhe tani.............vetem,prape vetem,TMERR,ANKTH,TRISHTIM DHE MERZITI.
Me duket sikur vetem momenti me ty eshte jete,fryme,ajer.Cdo gje tjeter nuk ka kuptim.Asgje nuk me mbush,vetem prania jote me ben te jetoj dhe te jetoj e lumtur,vetem ti me kupton,pa qene nevoja qe une te flas.
Ne fund te fundit,cfare eshte jeta?????Kur nuk ke prane ate qe do,qe te kupton dhe te mbush shpirtin ne cdo moment.
Pse kaq e veshtire per te jetuar jeten TENDE,sepse jeta eshte vecse e imja dhe dua ta jetoj me ate qe me do zemra dhe shpirti im.Por.......gjithmone ka nje por.......per cdo gje.Zoti ka krijuar njeriun,femren dhe mashkullin per te ndenjur bashke dhe per te shijuar njeri-tjetrin.Nuk beri burracaker e njerez te dobet qe te mos dine te jetojne jeten qe ja u ka dhene tjeter kush.Dhe me kaq po e mbyll i dashur ditari im qe me kishte marre malli per te hedhur nje fjale mbi ty......
icon_cry.gif
 

gangsterja

Primus registratum
Dite tersi sa hyra ne klase u zura me nje shoqe te klases,e s'mjaftoi kjo por na vjen njoni nga klasa tjeter e me bo si gangster e atij ia permbledha me nje fjali e lash bllof te "shkretin"
 

Sweety el

Locus omnem
I dashur ditar...jam e trishtuar...me iku shoqja me e ngusht kam edhe te tjerat por si ajo nuk ka .ajo ishte shpirt njeriu.me mungon shume...vetem merzi dhe te tjereve u flas me inat dhe u bertas.i ofendoj .i shaj jam bere e eger.kam qene ndryshe.po them se me kalimin e diteve do ndryshoj shpresoj se nuk e duroj me kete situate.
 
Top