Dashuria me vret, dashuria me copeton, por ajo me jep deshiren per te jetuar!!!

J.P

Primus registratum
Dashuria me vret, dashuria me copeton, por ajo me jep deshiren per te jetuar!!!

Gjithmone jetojme me idene ti rim larg dashurise. Gjithmone themi se dashuria nuk egziston. Por a jemi te sigurte per ate ndjenje tonen kaq te zhytur ne zemer qe mezi mer fryme. Si mendoni a duhet qe dashuria te shprehet si cdo ndjenje tjeter e natyres tone apo duhet larguar se ajo eshte shkaktare per vuajtjet tona???
 

Petroninsja

Primus registratum
Re: Dashuria me vret, dashuria me copeton, por ajo me jep deshiren per te jetuar!!!

Dikush ka thene dashuria eshte vuajtja me e embel, te qeshesh duke qare, te nervozohesh duke qene e qete, ate e sjell vetem dashurija miku im...
Jepi kohe vetes dhe do thuash ne refren tere dites pa u ndal qe dashuria duhet te ekzistoj....
Pse ne te tjeret budallenj jena... <img src="/pf/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
Ngrije pak moralin se do ta gjesh dhe ti nje dite duke te trokitur ne dere, vecse mos harro ti hapesh deren...
thumbsup.gif
 

goca lales

Primus registratum
Re: Dashuria me vret, dashuria me copeton, por ajo me jep deshiren per te jetuar!!!

SHPESHEHERE NGATERROJME NDJENJEN E DASHURISE ME PAMUNDESINE PER TE PATUR PRANE NJERIUN QE DUAM.ME NDODH SHPESH TE ME PELQEJNE DJEMTE E GABUAR DHE PSE DO TE THONE JU ?SEPSE ME PELQEJNE ATO QE NUK TE RRINE GJITHE KOHES NGJITUR PASTAJ KUR TREGOJNE INTERES PER TY AHA ME VJEN KEQ DIKUR ME PELQEJE TANI JO ME.
eusa_angel.gif
 

Sokol saliu

Primus registratum
Re: Dashuria me vret, dashuria me copeton, por ajo me jep deshiren per te jetuar!!!

Dashuria thone ishte fjala qe peshperiti duke e bekuar vete Zoti.
Nese ka njerez qe zhyten ne bodrumet e shpirtrave tane per te ndezur qirinj,kandila me drite dashurie,atehere keta njerez dhe dashurite e tyre QOFSHIN TE BEKUARA.
 

bLuE IcE

"""""PLANETARE""""""
Re: Dashuria me vret, dashuria me copeton, por ajo me jep deshiren per te jetuar!!!

dashuria nuk ka vetem nje kuptim te duash nje njeri dhe kaq mbaroi jeta,por te kesh vullnetin tju falesh dashuri te gjith njerzve qe te rethojne!!
 

jim_albanian_morrison

Primus registratum
Re: Dashuria me vret, dashuria me copeton, por ajo me jep deshiren per te jetuar!!!

Fillimisht postuar nga Macho Angel:
[qb] Gjithmone jetojme me idene ti rim larg dashurise. Gjithmone themi se dashuria nuk egziston. Por a jemi te sigurte per ate ndjenje tonen kaq te zhytur ne zemer qe mezi mer fryme. Si mendoni a duhet qe dashuria te shprehet si cdo ndjenje tjeter e natyres tone apo duhet larguar se ajo eshte shkaktare per vuajtjet tona??? [/qb]
dashuria duhet te shprehet por jo si cdo ndjenje tjeter e natyres njerezore pasi ajo eshte krejt e vecante dhe pikerisht i duhet falur dikujt te vecant,dashuria asnjehere nuk vret as nuk te ben te vuash eshte dicka tjeter qe te ben te vuash eshte pikerisht uni yt pra ajo pjesa jote qe eshte materialiste kurse dashuria eshte krejt e pater dhe e cilter.
 

London_GirL

Primus registratum
Re: Dashuria me vret, dashuria me copeton, por ajo me jep deshiren per te jetuar!!!

un nuk jetoj me shpresen se do rri larg dashuris sepse me vret.
vritesh shum her por ka dhe caste te bukura dhe per ne.
sa do te ndjehemi keq ne zemer ja vlen sepse eshte njerzore qe njeriu te dashuroj dhe te vuaj.
 

jim_albanian_morrison

Primus registratum
Re: Dashuria me vret, dashuria me copeton, por ajo me jep deshiren per te jetuar!!!

pastaj ne fund te fundit po nuk te vrau nga do ta kuptosh ferkimin e saj,prandaj cdokush duhet ta vleresoj cdogje se ne fund te fundit asgje nuk ndodh rastesisht.
 
Top