Copeza mendimesh...

Status
Not open for further replies.

Sirena

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

me paraprovimet...me kohen e zymte gati gjithmone tani...me periudhen e fundvitit...ca gjera te tjera personale,edhe behet nje miks qe me i bukur ska ku te veje:D
 

Danae

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

eja piijme nje caj sebashku,sa nuk i kam bere te gjithe leket rrush e kumbulla,embelsira dhe gjithcka te kote qe blej vetem per te shpenzuar.
dimri eshte i trishte: /pf/images/graemlins/frown.gif /pf/images/graemlins/frown.gif /pf/images/graemlins/frown.gif
help.gif
 

jula

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

Ajeeeeer!
Ketu s'ka ajer, per Zotin!

Po dal te pij nje cigare. /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

PrInCiPiEl

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

...being Brutally Honest (as I am naturally, whether some of you like it or not) !

PrInCiPiEl
 

Petroninsja

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

Pse njeriut duhet ti bien gjithe hallet mbi supe ne nje moment te caktuar?
Ashtu ndihem dhe une sdi se si ta heq kete barre qe tejdukshme qe po me ze frymen, sdi si te flas, si te sillem , sdi si te jetoj.
Mos valle humba menyren e te jetuarit, e te marrit ajer apo ate me sublimen, e te menduarit per veten....

Ka ndonje cigare? Ta dredh njehere sa per te thene qe po bej dicka te "paligjshme", jam e lodhur nga rutina e zakonshme
help.gif
 

doktoresha

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

dua ta heq mendjen ...po disagjera jane te veshtira te komandohen ashtu...
gjerat qe varen nga te qenit shume i mire i dikujt nuk mund ti kontrolloj...
 

doktoresha

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

une nuk dua te jemi bashke sepse e di qe do te te humb pastaj...je shume i veshtire per tu mbejtur shume larg,...nuk besoj se do kem aftesine te te afroj...aq me pak te te kem timin..

a mos valle dashuria na jep forcen e mbajtjes prane te dikujt?
 

gjekec

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

Fillimisht postuar nga doktoresha:
[qb]une nuk dua te jemi bashke sepse e di qe do te te humb pastaj...je shume i veshtire per tu mbejtur shume larg,...nuk besoj se do kem aftesine te te afroj...aq me pak te te kem timin..

a mos valle dashuria na jep forcen e mbajtjes prane te dikujt?[/qb]
boll ja fute vetes dhe ti
 

Petroninsja

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

Po na vjen dita e gjelit, te jete i shijshem valle? Nah, na ka ikur dhe oreksi, thjeshte dua pak pushime nga shkolla me ka ardhur maj hundes dhe me shume me lodh mendimi sesa puna ne vetvete.....

Ahhhhh, dua pushime diku larg larg botes ...
help.gif
 

AnaBlue

Forumium maestatis
Re: Copeza mendimesh....

Bosh, bosh, bosh... pse e mbush me budalleqe? Me mire lere ashtu sic eshte bosh!
 

Presidenti

Forumium maestatis
Re: Copeza mendimesh....

shkruaj ana sepse ne shume gjera qe na duken pa vlere fshihen shume pergjigjje a sekrete te rendesishme!

e bukur shkrimi ne blu, dhe te shkoka! /pf/images/graemlins/smile.gif
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: Copeza mendimesh....

Fillimisht postuar nga Ema:
[qb]Ana boje me jeshile...........[/qb]
--------------
Me ty m'ka ngel hatri mu.....

P.s.pikerisht per ate ngjyren jeshile......pse goce me nji teser do rrish ti gjithe jeten, ndrro flete te kam thon.
 

Ema

Goddes
Re: Copeza mendimesh....

Fillimisht postuar nga Kordelja:
[qb]
Fillimisht postuar nga Ema:
[qb]Ana boje me jeshile...........[/qb]
--------------
Me ty m'ka ngel hatri mu.....

P.s.pikerisht per ate ngjyren jeshile......pse goce me nji teser do rrish ti gjithe jeten, ndrro flete te kam thon.[/qb]
:smash: :smash: :smash:
 

bebi

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

a eshte e vertete qe te keqinjte nuk egzistojne? a jane vetem te palumtur?
 

shine*

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

PSE Blue? Jam shume e sigurte se edhe ti ke takuar te keqinj te lumtur....... pastaj varet se per ke te keqinj po flasim?
 

shine*

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

Ndersa mua mu kujtua diçka tjeter qe tani po filloj e te dyshoj, ce ben nje njeri me te zgjuar se tjetri, ose qe te duket me i zgjuar ne syte e te tjereve?
 

Danae

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

Ne vend te zemres po ndiej akull,me heshtjen dhe largesine gjithcka qenka e destinuar te harrohet,teresisht ai.
mand te jam borxhlie.
 

gjekec

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

Fillimisht postuar nga Blue:
[qb]a eshte e vertete qe te keqinjte nuk egzistojne? a jane vetem te palumtur?[/qb]
edhe te pamesuar.. a thua jemi lindur te keqinj?
 

Petroninsja

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

Une mendoj se ska njeri te keq, zemerlige.
Dikush me permendi para disa ditesh se si njeriu ska ambicjen per ti bere keq njeriu por rrethanat e jetes e detyrojne te bej zgjidhje te tilla qe ti shkaktoj keq dikujt tjeter. Me pak fjale lufta per ekzistence, njeriu te haj njeriun pa vetdijen ose me vetdijen e tij do arrij ta bej dicka te tille.
Ne nje film ( ngjarje e vertet) pashe se si nje skuader olipmike nga Uruguai u rrezuan me avion mbi Ande dhe mes bores, mjerimit , te ftohtit urise u deturuan te hanin mishin e miqve te tyre qe kishin vdekur nga perplasja. Ishte gjeja me e tmerrshme qe kam pare por nga ana tjeter konkluzioni me real. Njeriu do jetoj dhe do i rezistoj kohes, faktoreve qe ndikojne ne jeten e tij.....
Ska njeri te keq.....
 
Status
Not open for further replies.
Top