Cilit/ciles nga anetaret/anetareve te forumit do ti dedikonit nje kenge ose poezi??

joetisti_

Locus omnem
mbase nje poezi, me nota pak humori, do ta beja duke perfshire disa nga femrat aktualisht aktive dhe qe me te cilat kam shkuarje te mire. Si: tinkerbell, abs, katsune etj. S'besoj te vihen ne siklet te dale si te dale. Sado qe une s'do te kem ndermend fare venie ne siklet dhe sigurisht do te kem perpjekje per te nxjerre dicka te pelqyeshme.

Sidoqofte, sa pa e bere akoma, te perfshirat mund te thone ndonje mendim rreth idese sime ! :)
 
Last edited:

TinkerBell

Papirus rex
mbase nje poezi, me nota pak humori, do ta beja duke perfshire disa nga femrat aktualisht aktive dhe qe me te cilat kam shkuarje te mire. Si: tinkerbell, abs, katsune etj. S'besoj te vihen ne siklet te dale si te dale. Sado qe une s'do te kem ndermend fare venie ne siklet dhe sigurisht do te kem perpjekje per te nxjerre dicka te pelqyeshme.

Sidoqofte, sa pa e bere akoma, te perfshirat mund te thone ndonje mendim rreth idese sime ! :)
Mjafton që ai humori që thua, mos përmbaj fjalë me pullë të kuqe :p
Për të tjerat në rregull, besoj jemi.
Ja pyeti içik gocat, mbase sot dëgjojnë.
 

joetisti_

Locus omnem
Mjafton që ai humori që thua, mos përmbaj fjalë me pullë të kuqe :p
Për të tjerat në rregull, besoj jemi.
Ja pyeti içik gocat, mbase sot dëgjojnë.
U, edhe ju, sa "alergji" nga fjalet...! :)
Me pelqeu qe mora konsensus nga ti, edhe pse nga te tjerat asnje pergjigje. Sidoqofte kam bere nje. Shpresoj t'ju duket e mire !
(tema) jo, do te beja, por bera :) Kenge... nuk ia them. Sepse te kenga une s'i kushtoj vemendje te plote tekstit. Keshtu jam mesuar dhe s'di ta gjej nje te tille per te shprehur ate mesazh qe dua. Me shume do te jepja, pa dashje, nje mesazh te gabuar. Sepse shijoj muzikalitetin te alternaur me fjalet. Aq sa, te ishte brenda ndonje fjale, te themi ofenduese, s'do ta vija re fare.
 

gurax

Pan ignoramus
Nje poezi per banoret e shtepise.Home

Years I had been from home,
And now, before the door
I dared not open, lest a face
I never saw before

Stare vacant into mine
And ask my business there.
My business, - just a life I left,
Was such still dwelling there?

I fumbled at my nerve,
I scanned the windows near;
The silence like an ocean rolled,
And broke against my ear.

I laughed a wooden laugh
That I could fear a door,
Who danger and the dead had faced,
But never quaked before.

I fitted to the latch
My hand, with trembling care,
Lest back the awful door should spring,
And leave me standing there.

I moved my fingers off
As cautiously as glass,
And held my ears, and like a thief
Fled gasping from the house.

-- Emily Dickinson
 

joetisti_

Locus omnem
akoma s'di. Por po te ishte se cila do te me pelqente te me bente nje poezi... tinker :) (jo qe te shprehte ndonje ndjenje, e. Vetem, qofte edhe ashtu kot, te tentonte.)
 
Top