cili eshte qyteti i perferuar

scadarsko

Locus omnem
Shkodra,Gjirokastra,Vlora,Saranda,Tirana ne shqiperi!
Beograd,Selanik,Zagreb,Sarajevo,Dubrovnik,Mostar,Sofia ne ballkan!
WIENN,PARIS,MILANO,FIRENZE,BERLIN,FRANKFURT,PRAGUE,ROTERDAM,BUDAPEST,STRASBOURG,BRUSSEL,DUBLIN,LONDON,COPENHAGUE,STOCHOLM,WARSOVIE,ST PETERSBOUG ne europe!
 

Hektor12

Locus omnem
Shkodra,Gjirokastra,Vlora,Saranda,Tirana ne shqiperi!
Beograd,Selanik,Zagreb,Sarajevo,Dubrovnik,Mostar,Sofia ne ballkan!
WIENN,PARIS,MILANO,FIRENZE,BERLIN,FRANKFURT,PRAGUE,ROTERDAM,BUDAPEST,STRASBOURG,BRUSSEL,DUBLIN,LONDON,COPENHAGUE,STOCHOLM,WARSOVIE,ST PETERSBOUG ne europe!
Po nje ore jo gjithe Ballkanin dhe europen :p
 

scadarsko

Locus omnem
Po nje ore jo gjithe Ballkanin dhe europen :p
po vetem keto m pelqejn zotni,ka tjera plot per tjere ......
te them nje del shkodra,e eja rreth nga nje lagje sajen ne qender te sillem ......hajt thash t dal neper ballkan iher hahhaah
 

Eléonoré

Valoris scriptorum
Fieri eshte i padiskutueshem.
Per momentin dua te shkepus dy qytete, qytetin tim aktual qe fillon me emrin VAL si dhe VALonen (Vlora e sotshme) ne ujrat e kristalta te se ciles gjeta edhe varesen qe me ra nga qafa, ku hengra midhjet me te mira te jetes time, ku hengra nje qengj te pjekur ne hell dhe paidhaqe shija e te cilave me ka ngelur ende ne goje. Per diversitet peisazhi, atje ku deti takohet me token, ku nxehtesia e dites perballohet nga freskia e nates e cila zbret nga kodrinat perballe saj, ku burimet me uje te embel e te fresket te lagin buzet e rreshkura nga etja, ku lumi, shkembi, deti, pylli dhe toka jane perhere ne aleance, per qyfyret e pashtershme ne Guc Baba i cili me nje veshtrim gati mosperfilles «tallet» me Guc Lalane e Lushnjes dhe Guc Camcane e Fierit dhe i duket vetja sikur i ka cliruar nga pushtuesi....dhe ku nen ndikimin e Amarules (krem whiskey) tregon barsaletat e labit dhe lalit duke u perpjekur te nenvleftesoje kete te fundit...jane pak nga ato elemente qe do te vecoja per momentin.

Sot po ngre nje dolli me egg-nog per keto dy qytete.

Ps. Nje mendim momental: Fjala Burim dhe fjala Krua a nuk ju kujtojne fjalet burre dhe grua!?

Éléonore

A ka ndonje vlonjat ketu?
 

Anabell

Forumium maestatis
rio de janeiro ose sydney .. kto qe kam ne plan ti shoh ne te ardhmen
 
Last edited:
Top