Cili është libri më i bukur që keni lexuar?

Anushka

Primus registratum
Re: Libri me i bukur qe ke lexu nojhere

Libra te bukur kam lexuar plot, por do vecoja TROPIC OF CANCER -- Henry Miller.
 

honey_4you

Primus registratum
Re: Libri me i bukur qe ke lexu nojhere

Mua me pelqejn shum librat e shkrimtares DANIEL STEEL...

Me ka pelqyer shum libri i saj:

TE DASHUROSH PERSERI...dhe UNAZA...
 

zuzu

Primus registratum
Re: Libri me i bukur qe ke lexu nojhere

"Dashuria ne Koherat Koleres" - Gabrien Garsia Markes
 

Has

Primus registratum
Re: Libri me i bukur qe ke lexu nojhere

Per si eshte ber pyetja del se po e thash nuk do lexoj me, por pyetjes libri me i bukur qe keni lexuar DER ME SOT do thoja:

"Tre shoket" Remark
 

gurax

Pan ignoramus
Re: Libri me i bukur qe ke lexu nojhere

Libra te bukur ka shume, s'mund te thuash qe eshte nje i vetem qe mund te me kete pelqyer me shume se te tjeret *ndonjehere*. Varet dhe nga vete personi cfare lloj letersie preferon. Personalisht mua s'me pelqejne librat e 'zvarrisur' dhe mundesisht te jene te nderthurur ne tematike. Dhe megjithate, me ka pelqyer "Lavjeresi i Fukoit" ndonese ka zgjatje te shumta. Me ka pelqyer shume dhe "Idjoti" me ate tematiken qe eshte ne dukje shume e thjeshte. Dostojevski eshte ne kulmin e gjenialitetit ne ate liber.

Libra ka shume.
 

kokona

Forumium praecox
yasushi inoue, " tri gra"
haruki murakami, " e dashura ime sputnik"
leon tolstoi, " sonata e krojcerit"
hygo, " njeriu qe qesh"
rhonda byrne, " sekreti"
keto jane te fundit qe me kane rene ne dore. dy te parat jane mbreselenes.
 

Holland2010

Forumium maestatis
Libri me i bukur qe kam lexuar ndonjehere dhe mundohem ta kujtoj here pas here ka qene nje me perralla "1000 e nje nete" :) ne nje mosh shume te re, kurse libra te arrire artistikisht me pelqejne te Remarkut, dhe Gabriel Garcia Marquez
 

katsune

cherry blossom
nga te tere ato qe kam lexuar ndjej te vecoj keto 4:

Komedia Hyjnore - Dante Alighieri
Idioti - Fedor Dostojevski
Ne kerkim te kohes se humbur - Marcel Proust
Uno, nessuno, centomila - Luigi Pirandello

por ka plot te tjere te bukur...
 
Last edited:

joetisti_

Locus omnem
s'e kam lexuar akoma me te bukurin. Por pres ta has rruges. Rruges per ne vendin e shijes liberlexuese.
 

Balahk

Locus omnem
Nuk po me kujtohet titulli,por ka vite
flitej per jeten e nje prostitute.

E kam lexuar pa shkeputje.

Shume liber rrenqethes
 
Top