Cilen superfuqi do kishit preferuar ta keni?

Aki

Paint It Black
Kafshet i kaluam me duket, tani edhe pak fantazi, ose keni lexuar Marvel e DC comics, ose keni pare X-men e Heroes, po keni menduar ndonjehere cfare superfuqie do donit te keni? Te fluturoni, te lexoni mendime, te manipuloni me pajisjet elektronike, apo me motin- te krijonit ere e stuhi e shi, etj etj... Lironi imagjinaten e zgjidheni nje :p
E di qe shume nga cunat do donin te kene nje te dashur si Mystique nga X-men :p
Une per vete perhere e kam pelqyer ate gocen Jean Grey, do behesha si kjo psh:

 

gurax

Pan ignoramus
Phoenix eshte madheshtore. E vetmja qe ne fakt do te ishte ne gjendje te krahasohej me fuqite dhe 'zonen e influences se Proff. X'. I cili meqe ra fjala, eshte nje i preferuar per mua.
Mistique eh? Me fjalet e Magnetos, "She takes so many shapes". :p


Xavier dhe Mistique jane shoke femijnie. :D
 
  • Like
Reactions: Aki

Universal

AnonymouS


Nuk e di sa e keni pare kete film,por per mua eshte jashtzakonisht i bukur.
Gjate luftes se dyte boterore matematiceni Alan Turing perpiqet te deshifroje kodin e Enigmes,makineria qe gjermanet perdorin per komunikim.

E adhuroj inteligjencen qe paraqet ne film,e besoj kjo do ishte per mua idealja pa kaluar ne fantashkence. :)
 

Aki

Paint It Black
Po ti e ke vene re se aty shpjegohet dhe si ky ate 'kompjuterin' e pare qe e krijoj e quan Christopher pas njeriut te vetem qe ka dashur ne jete:)
 

gurax

Pan ignoramus
Dr Manhattan? Ai qe ka namin si "The Blue Man, with a blue dong who is everywhere and always brings everywhere his blue dong, even becoming multiple Blue Men with multiple blue dongs?" Ewww...
 

joetisti_

Locus omnem
Hahahahahaha kam frike se kjo superfuqi do te bej te mos e duash kaq shume sikunder e do,ate qe ndodhet nen breke,se do behesh si gjinekologu pastaj,qe nuk i ben pershtypje hic :p:D:D
:)
Po gjinekologu merret me brendesine, me veglat e tij. Une vetem nje apo dy sy do t'u hidhja :p S'do me merzitej jo, s'e besoj :)

(tema) te shikoja pertej mureve
 
Top