cfar eshte jeta???

mirdita

Papirus rex
Sa per mua jeta esht nje vizatim pa gom, ku me kohen prapa nuk mund ta kthesh,ku e kaluara mbetet e kaluar dhe me mir jetojeni jeten te lumtur dhe mos mendoni per te kqija qe ka jeta,jeta esht e shkurter jetoje sa me mir
 

P.N.SH

Forumium maestatis
si mendoni???
Jeta është një emërtim i shumanshëm që mund të lidhet me ecuritë (proceset) vazhduese që gjallesat janë pjesë ndërmjet pllenimitose mitozës dhe vdekjes.
Si jetë përcaktohet një qenie metafizike, të dhënë atëherë kur vetitë e një gjallese janë të vëzhgueshme, siç janë vetërregullimi,riprodhimi, dhe tek format më të ndërlikuara edhe ndjekja e qëllimit. Nuk ka ndonjë përcaktim të përgjithshëm të emërtimit.
 

joetisti_

Locus omnem

  • eshte nje qenie e cuditshme qe krijon ndjenja te pafundme

  • eshte nje cast qe u iken me pak te vemendshmeve

  • eshte nje magji e universit

  • eshte nje ndjenje e paperceptueshme kthjelltesie perziere me peshtjellim

  • eshte.........................................., mund te ishte.
 

joetisti_

Locus omnem
jeta eshte ajo qe njohim. por jeten nuk na lene ta jetojme sepse askush nuk di cfare ka mbas saj. frika... eshte pengesa qe sado te jete e nevojshme nganjehere, ka dobine e gabuar qe vleren askush nuk ia pranon pervecse nga frika. e. agif al aviv !!
 

joetisti_

Locus omnem
Vajza qe kam dashuruar dhe qe... nejse.
Jeta eshte nje gje e bukur. Ajo s'ka nevoje per askend(qe ta mbeshtese e gjerash). Une e dua jeten dhe e di qe edhe ajo me do. Dhe po them dicka pak te cuditshme por une brenda meje keshtu e besoj: Nuk e duam vdekjen por... ajo na do. Jete te gjate e te lumtur te gjitheve(urime sepse s'ka mbaruar mire festa :p)
 

Soul

Forumium praecox
Jeta eshte sfide, sfidoje! Ka thene dikur Nene Tereza.

Per mua eshte nje sprove per gjithesecilin, dicka kalimtare. Nje mundesi qe i jepet njeriut ne dore, nga ku varet sesi do ta perdore gjithsecili.
 

joetisti_

Locus omnem
Kur je i lumtur eshte mjalt e shkuar mjaltit por, kur je i merzitur
:( <(keshtu e shume me keq se keshtu), eshte ......
 
Top