cfar eshte dashuria???

joetisti_

Locus omnem
po universin dhe galaktiken?
Tek nje muzik thot se dashuria i kalon kufijet, e rrotullon boten te gjithen,sepse esht gjeja me e fort,keshtu e kam degjuar dhe keshtu po e them.
Un mendoj se leviz dhe keto apo nuk esht ashtu Joetisti_.
Po te pish nje gote dhalle, s'e leviz dot nje mur, kurse po te pish nje gote raki, muri leviz vete :p (kete e thashe me shaka)
Po te pish nje gote dashuri s'ke nevoje te levizesh asgje sepse pastaj te gjitha gjerat jane ne vendin e duhur ne menyre perfekte. Dashuria leviz dicka qe asnje force tjeter nuk mundet ta beje. ZEMREN.
 

Sahit Rexhepi Keca

Valoris scriptorum
qfar eshte dashuria.
Dashuria nuk shihet,as nuk vishet.
Dashuria vetem i shprehet nje peroni te veqant,ose edhe shum tjereve.
Dashuria nuk eshte objekt,per tu par e per tu vlersuar,Dashuria gjindet ne Zemren e njeriut,Karakterin ,Sjelljen etj.
 

Hektor12

Locus omnem
Haha eshte filozofia. Dashuri nuk eshte vetem ndaj nje personi ka dashuri per sendet kafshet femijet dhe ajo per nje person te vecante dhe jo vetem ne jeten e njeriut. Sleviz nga shprehja e dhene nga dr.love kohe me pare
 

joetisti_

Locus omnem
Dashuro, dashuro marrezisht, dashuro sa me shume te mundesh dhe nese te thone se eshte mekat atehere dashuro mekatin tend dhe do te jesh i pafajshem.
 

Hektor12

Locus omnem
Deshira dhe nevoja kane edhe kafshet, apo edhe ato dashurojnw. Kur ka kimi mes dy shpirtravw zemrave mbase po jo thjesht deshire
 

joetisti_

Locus omnem
Te dua me frymemarrje, buzeqeshje, me lotet e gjithe jetes time! Dhe, dhente Zoti, akoma me shume do te te dua pas vdekjes.
 
Top