cfar eshte dashuria???

Andon Kazaqi

Forumium praecox
kam degjuar te flitet shum per dashurin,por nga te gjitha keto nje gje nuk kam kuptuar...cfar eshte dashuria??? si e shpjegoni termen "dashuri"me fjalet tuaja...........
 

Hank

Valoris scriptorum
Kur shikon fytyren e dikujt dhe nuk mund te rrish pa i buzeqshur, atehere je koke e kembe ne dashuri.
Kjo eshte pak a shuem dhe dashuria, nje ndjesi lumturije qe nuk i gjen dot shpjegim, por qe te kaplon sa here je ne pranine e nje x personi te caktuar.
 

P.N.SH

Forumium maestatis
Dashuria eshte nje motiv i shpreses, ne te kundert do te ishte nje jete boshe. Dashuria ka forcen te na bashkoje pa i mohuar tjetrit dinjitetin e tij, unin e tij. Vetem dashuria nuk ushtron nje ndjenje xhelozie, as tek njerezit, as te kombet. Vetem dashuria eshte e afte te mos e ndaje njerezimin as nga ideologjia, as nga raca. Vetem dashuria mund te na jape energjite e pashtershme, te nevojshme per te zhdukur urine dhe deshperimin.
 

mirdita

Papirus rex
Pa dashuri nuk jetohet,pa dashuri je i semur dhe ndihesh vetem,Dashuria esht ajo qe shton jeten,ajo qe te ben te vazhdosh jeten me tutje,Duhet ti faleminderohemi shum Zotit qe krijoji nje ndjenj si kjo e Dashuris.
Ai qe dashuron kurr nuk lendon dhe ai/ajo qe dashuron me gjith zemer ben gjdo gje per Dashurin
 

joetisti_

Locus omnem
Pa dashuri nuk jetohet,pa dashuri je i semur dhe ndihesh vetem,Dashuria esht ajo qe shton jeten,ajo qe te ben te vazhdosh jeten me tutje,Duhet ti faleminderohemi shum Zotit qe krijoji nje ndjenj si kjo e Dashuris.
Ai qe dashuron kurr nuk lendon dhe ai/ajo qe dashuron me gjith zemer ben gjdo gje per Dashurin
Edhe lendimet ne dashuri jane pjese e dashurise dhe ne duhet ta duam dashurine me te mirat dhe me te keqiat e saj. Zoti e krijoi dashurine qe askush te mos pesoj dem te pariparueshem.
 

Sonia007

Papirus rex
Dashuri eshte nje ndjenje,qe nese nuk je i kujdesshem mund te te bej keq por nese arrin ta kontrollosh dhe t'i japesh vendin qe meriton te ben te lumtur .
 

mirdita

Papirus rex
Po mirdita njeriu duhet te luftoje deri ne fund se pa u derdhur gjak nuk fitohet liria.
Ashtu esht,sepse kur ai/ajo e don dike me gjith zemer dhe jeten e jep vetem te mos ta humbas ate,prandaj duani me gjith zemer sepse ia vlen.Un jam nje person qe luftoj shum dhe ai arrij ate qe e dua,tani jam mesuar te jem e fort dhe krenare, te perballem me gjdo problem,ne nje jet e kemi dhe nese kjo jet te shkon dem at'her ti nuk je askushi..
 

Drogba

Forumium maestatis
Ashtu esht,sepse kur ai/ajo e don dike me gjith zemer dhe jeten e jep vetem te mos ta humbas ate,prandaj duani me gjith zemer sepse ia vlen.Un jam nje person qe luftoj shum dhe ai arrij ate qe e dua,tani jam mesuar te jem e fort dhe krenare, te perballem me gjdo problem,ne nje jet e kemi dhe nese kjo jet te shkon dem at'her ti nuk je askushi..
je e sakte dhe e vendosur ne cdo gje.
ti e arrin cdo gje qe do per vete por edhe lufton shume per te marr ate qe do.
Ti mund te behesh nje diplomate shume e mire ne te ardhmen mirdita.
 

joetisti_

Locus omnem
Nje vajze pese vjecare pyeti bashkemoshatarin se cfare eshte dashuria dhe ai iu pergjigj: E ke parasysh kur ti me vjedh merendinat dhe une i vendos prape tek i njejti vend?? Ja kjo eshte dashuria.
 
Top