Antoine de Saint Exupéry - Princi i vogel

gurax

Pan ignoramus
Kjo eshte nje nder klasiket me te bukura ne letersine boterore, broken_smile. Nje nga ato histori qe e lexon ne momente te ndryshme te jetes - ne mosha te ndryshme: femije, adoleshent, i rritur, i moshuar - dhe te duket sikur i zbulon nje kuptim te ri qe nuk e kishe dalluar me pare.
 

katsune

cherry blossom
Kjo eshte nje nder klasiket me te bukura ne letersine boterore, broken_smile. Nje nga ato histori qe e lexon ne momente te ndryshme te jetes - ne mosha te ndryshme: femije, adoleshent, i rritur, i moshuar - dhe te duket sikur i zbulon nje kuptim te ri qe nuk e kishe dalluar me pare.
e vertete. tashme kam humbur numerimin e hereve qe e kam rilexuar kete liber :)
 

katsune

cherry blossom
ka dale edhe filmi mbi Princin e vogel, shume i bukur. edhe pse e njoh permendesh historine tashme, eshte gjithmone aq prekese sa me beri te qaj edhe kete radhe... :)


 
Top