Aforizma , thënie të bukura dhe shprehje nga njerëz të mëdhenj.

Guest
Re: Aforizma, thenie te bukura, fjale te medha nga njerez te medhenj

Nuk cuditem aspak se njerezit i duan qente. Bredharak dhe i mjere si njeriu eshte dhe qeni!

J.V. Gete

Thone, shenjtoret duan vecanerisht fort mekatarin dhe mekataren. Ndodhte kjo mrekulli edhe me mua.

J.V. Gete
 

Harpetari

Primus registratum
Re: Aforizma, thenie te bukura, fjale te medha nga njerez te medhenj

Fillimisht postuar nga bar-ishte:
[qb]Nuk cuditem aspak se njerezit i duan qente. Bredharak dhe i mjere si njeriu eshte dhe qeni!

J.V. Gete

Thone, shenjtoret duan vecanerisht fort mekatarin dhe mekataren. Ndodhte kjo mrekulli edhe me mua.

J.V. Gete[/qb]
Moj Barishte me te ndare po sa bukur mi thuke keto fjalet e urta e te mencme popullore ti mi dreq ene sikur me pershkrun mu ke keto dy te fundit.Thank you honey.
:rockband: :rockband: :rockband:
 

Sweet

Primus registratum
Re: Aforizma, thenie te bukura, fjale te medha nga njerez te medhenj

Meso nga e djeshmja,
Jeto te sotmen,
Shpreso per te nesermen.
 

Guest
Re: Aforizma, thenie te bukura, fjale te medha nga njerez te medhenj

Fillimisht postuar nga Harpetari:
[qb]
Fillimisht postuar nga bar-ishte:
[qb]Nuk cuditem aspak se njerezit i duan qente. Bredharak dhe i mjere si njeriu eshte dhe qeni!

J.V. Gete

Thone, shenjtoret duan vecanerisht fort mekatarin dhe mekataren. Ndodhte kjo mrekulli edhe me mua.

J.V. Gete

[/qb]
Moj Barishte me te ndare po sa bukur mi thuke keto fjalet e urta e te mencme popullore ti mi dreq ene sikur me pershkrun mu ke keto dy te fundit.Thank you honey.
:rockband: :rockband: :rockband: [/qb]
Po kot s'jemi shoke ne mo Harpetari. "Njera dore lan tjetren, te dyja lajne surratin".
Populli

P.S.
Te ngelet mes nesh ato te tjerat s'ishin fjale te urta. /pf/images/graemlins/laugh.gif

But
You're welcome sweet heart. /pf/images/graemlins/wink.gif
 

Visi S

Primus registratum
Re: Aforizma, thenie te bukura, fjale te medha nga njerez te medhenj

To be, or not to be? - This is the question.
William Sheakespeare

Not to be! - This is the answer.
Visi S.
 

Landa

Forumium praecox
Re: Aforizma, thenie te bukura, fjale te medha nga njerez te medhenj

Ati im qe je ne qiell mshelma gojen kur skam asgje per te thene!!!
Faik Konica
 

mi corazon

Forumium praecox
Re: Aforizma, thenie te bukura, fjale te medha nga njerez te medhenj

Fillimisht postuar nga FALKO:
[qb]Injoranca paraqitet ne keto forma:
Te mos dish
Te dish gabim ate qe di
Te dish gjera qe nuk kane vlere.[/qb]
Pse s'thua ti qe qenkam inorante fare une.....
 

kaprollja

Primus registratum
Re: Aforizma, thenie te bukura, fjale te medha nga njerez te medhenj

Cdo njeri eshte nje cope budalla per te pakten pese minuta ne dite,zgjuarsi eshte te mos e kaloni kete kufi.
 

Guest
Re: Aforizma, thenie te bukura, fjale te medha nga njerez te medhenj

Cudi dhe ne mes te dites natyra s,te lenka t'ia zbulosh plotesisht fytyren.

(Fausti i Gete-s)
 

FALKO

Forumium maestatis
Re: Aforizma, thenie te bukura, fjale te medha nga njerez te medhenj

Fillimisht postuar nga mi corazon:
[qb]
Fillimisht postuar nga FALKO:
[qb]Injoranca paraqitet ne keto forma:
Te mos dish
Te dish gabim ate qe di
Te dish gjera qe nuk kane vlere.[/qb]
Pse s'thua ti qe qenkam inorante fare une.....[/qb]
Nuk e kam thene une , por nuk e mbaja mend kush e kishte thene keshtu qe nuk vura emra poshte /pf/images/graemlins/tongue.gif
 

anis

Primus registratum
Re: Aforizma, thenie te bukura, fjale te medha nga njerez te medhenj

1."Art is long, life short, judgment difficult, opportunity transient." - Goethe "Wilhelm Meister"

2."it is the customary fate of new truths to begin as heresies and to end as superstitions" - T.H.Huxley

3."Is the mind that makes the man and our vigour is in our immortal soul" - Ovid "Metamorphoses"

4."Fortune leaves always some door open to come at a remedy" Servantes "Don Kishoti"
 

kaprollja

Primus registratum
Re: Aforizma, thenie te bukura, fjale te medha nga njerez te medhenj

Thone se edhe njerezit me te mencur jane me te vemendshem kur blejne nje pale cizme, se sa kur zgjedhin shoqen e jetes.

Leskov
 

FALKO

Forumium maestatis
Re: Aforizma, thenie te bukura, fjale te medha nga njerez te medhenj

Keshilla me e mire qe mund t'u japesh te rinjve per karrieren eshte : Zbuloni çfare ju pelqen te beni me shume dhe pastaj gjeni dike t'ju paguaje per kete.
--Oscar Wilde--
 

FALKO

Forumium maestatis
Re: Aforizma, thenie te bukura, fjale te medha nga njerez te medhenj

Te studiosh pa menduar eshte e kote, te mendosh pa studiuar eshte e rrezikshme.
 

tirana

Primus registratum
Re: Aforizma, thenie te bukura, fjale te medha nga njerez te medhenj

Una donna non ha pelli sulla lingua. Anche se li ha, non sono suoi!

Anonim
 

Guest
Re: Aforizma, thenie te bukura, fjale te medha nga njerez te medhenj

yack /pf/images/graemlins/laugh.gif

femrat sjane perfekte femrat jane perfekte ne syte e meshkujve /pf/images/graemlins/wink.gif

then na une /pf/images/graemlins/blush.gif :smash:
 

shkopi

Primus registratum
Re: Aforizma, thenie te bukura, fjale te medha nga njerez te medhenj

..et si tu n`existais pas
j`essayrai d`inventer l`amour
comme un peintre qui voit sous ses doits
naitre les couleurs du jour

dhe sikur ti te mos ekzistoje
do perpiqesha te shpikja dashurine
si nje piktor qe shikon mbi gishtat e tij
lindjen e ngjyrave te dites...

Joe dassin -l`ete indien
 

gjekec

Primus registratum
Re: Aforizma, thenie te bukura, fjale te medha nga njerez te medhenj

Fillimisht postuar nga kaprollja:
[qb]Thone se edhe njerezit me te mencur jane me te vemendshem kur blejne nje pale cizme, se sa kur zgjedhin shoqen e jetes.

Leskov[/qb]
nuk ti lexoj me shkrimet un ty lal se do na lesh pagjum /pf/images/graemlins/laugh.gif
 
Top