A jane shkodranet pak mendjemedhenj?

Elsi

Forumium praecox
A jane shkodranet pak mendjemedhenj?

(Pa asnje paragjykim, shume respekte per Shkodren) Kam njohur shkodrane gjate viteve te universitetit, dhe gjithashtu shume njerez me kane thene se shkodranet jane pak mendjemedhenj. Si mendoni ju shkodranet, a eshte e vertete? :confused:
 

Tanja

Primus registratum
Re: A jane shkodranet pak mendjemedhenj?

..Pik se pari mendjemedhenj gjen kudo...nuk mund te them qe nuk ka mendjemedhenj por ne pergjithesi them se nuk jemi....
 

Diavolessa

Valoris scriptorum
Re: A jane shkodranet pak mendjemedhenj?

Duhet me dit me kuptu ndryshimin midis mendjemadhesise dhe vleresimit per veteveten /pf/images/graemlins/smile.gif

Shkodranet kane kete te dyten /pf/images/graemlins/smile.gif
 

samanta

Primus registratum
Re: A jane shkodranet pak mendjemedhenj?

Le qe s'jena hic,por edhe ne qofshim ma mir mendjemedhenj se mendjevegjel :shrug: /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Oliver/Andi

Forumium praecox
Re: A jane shkodranet pak mendjemedhenj?

Eh kena arsye me ken menemdhej apo se kena edhe nje qytet qe aman NY krejt asht.... /pf/images/graemlins/tongue.gif
 

stellina

Primus registratum
Re: A jane shkodranet pak mendjemedhenj?

Pak?? Un kisha ba pytjen: "A jane shkodranet shum mendjemedhenj?" /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

terepervetezotipertegjith

Primus registratum
Re: A jane shkodranet pak mendjemedhenj?

shkodrant ne pergjithsi e kan ne gjak e kemi dmth ne gjak mendjemadhjesine edhe se kemi te drejte te jemi mendjemedhenj se jemi njisha /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/tongue.gif
 

xhaxhi_eli

Primus registratum
Re: A jane shkodranet pak mendjemedhenj?

Fillimisht postuar nga stellina:
[qb] Pak?? Un kisha ba pytjen: "A jane shkodranet shum mendjemedhenj?" /pf/images/graemlins/laugh.gif [/qb]
Prandaj u fejove ne Shkoder ti ...
 

Tanja

Primus registratum
Re: A jane shkodranet pak mendjemedhenj?

stellina me jep faktet qe ti bere ate pytje,,,po nejse jemi me te miretedhe na kan inat te gjith masanej thojne"shkodrant mendjemedhenj" /pf/images/graemlins/tongue.gif
 

emiljo

Primus registratum
Re: A jane shkodranet pak mendjemedhenj?

Si? A jane pak mendjemdhaj? Nga sa di vete e sa mundem me gjyku, ma mendjemdhaj e ma fodulla se shkodranet nuk ka. Ka gjithmone perjashtime, e...une shkodranet qe njof i du fort, edhe pse ndoshta jane mendjemdhaj. E kena ne gjene, por e bajme pa te keq, vecse i bajme keq vedit! C'est la vie!
 

stellina

Primus registratum
Re: A jane shkodranet pak mendjemedhenj?

Fillimisht postuar nga XHaXHi_ELi:
[qb]
Fillimisht postuar nga stellina:
[qb] Pak?? Un kisha ba pytjen: "A jane shkodranet shum mendjemedhenj?" /pf/images/graemlins/laugh.gif [/qb]
Prandaj u fejove ne Shkoder ti ... [/qb]
ka perjashtime :rolleyes:
 

stellina

Primus registratum
Re: A jane shkodranet pak mendjemedhenj?

Fillimisht postuar nga Emy^:
[qb] stellina me jep faktet qe ti bere ate pytje,,,po nejse jemi me te miretedhe na kan inat te gjith masanej thojne"shkodrant mendjemedhenj" /pf/images/graemlins/tongue.gif [/qb]
Fakte? pa maj.. psh. Ti je shum mendjemadhe,mos te mesin hatri por asht e vertete /pf/images/graemlins/tongue.gif
 

terepervetezotipertegjith

Primus registratum
Re: A jane shkodranet pak mendjemedhenj?

Hmmmmmmmmmm
do i permbaheni temes juve nuk ehte konkurs kush dhe tek eshte me mendjemadh se njeri tjetri po flitet spcefikisht per dicka qe eshte reale dhe bje ne sy kaq konkurset lejini per ne vend tjeter /pf/images/graemlins/laugh.gif se me ja se me ja nis me bere mendjemadhesira ja filloj tani e mbaroj mbas nje jave per sa i perket ksaj teme po nejse ceyahhhhhhhhh /pf/images/graemlins/laugh.gif :devil: :kiss:
 

Elian

Primus registratum
Re: A jane shkodranet pak mendjemedhenj?

Fillimisht postuar nga stellina:
[qb]ka perjashtime :rolleyes: [/qb]
Edhe te ra per hise ty perjashtimi e? /pf/images/graemlins/tongue.gif
Rrofte modestia ...

Ps: Na marrsh te keqen tane ne te tjereve mendemedhenj
 

shkodrani80

Primus registratum
Re: A jane shkodranet pak mendjemedhenj?

Shof qe ne forumin tone kane fillu me e tejkalu masen disa veta duke kap pika te dobta qe tek ne jane shum pak te perhapuna..Mendjemadhesia qe ju po na e vulosni pa te drejte eshte nji emer qe mundet me e perdor ai ose ajo qe ne pamjen e jashtme te shkodranit nuk din me dallu krenarin e tij e cila nuk do ti mungoje kurre e gershetume me rrespaktin qe ka per te gjithe si dhe inteligjencen(qe nuk pershtatet gjithmone me te tjerve).Kshtuqe kur te filloni me hedh gishtat ne tastjere verjani gishtin kokes se nuk dona me shkrujt per vedin sa here qe ju te deshironi gja e cila do te dukej mendjemadhesi por ne disa raste e domosdoshme duke pa qendrime ekstremale te ndonjerit ose ndonjeres ( :cool: ).


Shndet e lumtuni!
 

terepervetezotipertegjith

Primus registratum
Re: A jane shkodranet pak mendjemedhenj?

EC atyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy
qenke filozof dhe se disha pse ske thene ti mer /pf/images/graemlins/laugh.gif
na mso dhe neve aman /pf/images/graemlins/tongue.gif
/pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Elsi

Forumium praecox
Re: A jane shkodranet pak mendjemedhenj?

Po jo ore jo, kam respekt per Shkodren e shkodranet, vetem dua te dij a e konsideroni veten mendjemedhenj apo jo, sepse pjesa tjeter e Shqiperise ashtu e mban Shkodren, si qyteti i mendjemedhenjve (qe do te thote se jane mendojne per veten me mire se c'jane realisht); psh: njeri pak perpara thoshte qe kemi inteligjencen, kulturen, te tjere qe kam njohur une thone humori, bukuria e qytetit (qe une e kam pare me qindra here dhe nuk eshte i bukur) etj etj. Per kete lloj mendjemadhesie e kam fjalen une. :kiss: :kiss: :kiss: per shkodranet sepse sa here kam qene atje kam pare vajza shume te bukura (po jo me te bukurat ne Shqiperi, mos te filloje njeri avazin tani, te thote qe shkodranet jane me te bukurat ne bote /pf/images/graemlins/tongue.gif )
 

alma-milano

Primus registratum
Re: A jane shkodranet pak mendjemedhenj?

ne qofte se e gjithe shqiperia na mban per mendjemadha ne shkodraneve,ndoshta kane te drejte!!!
por duhet te dijne qe......kena te drejte me ken,faktikisht nuk na mungon asgje!!!!! /pf/images/graemlins/smile.gif
 

vlera

Primus registratum
Re: A jane shkodranet pak mendjemedhenj?

Pershendetje!


A jane shkodranet fanatik,
A jane shkodranet xheloza
A jane shkodranet mendjemedhenje

Keto tema kane per baze thashethemet te cilat nuk ndalen kurre jo vetem per shkodranet por per te gjithe, dhe nganjehere habitem pse kaq shume ju mundon juve kur dikush flet ne kete menyre per ju dhe shkruani qe t'i bindni ata qe hapin keto tema se ju jeni keshtu apo ashtu. Mua e gjithe kjo me duket kot dhe shume demode, dhe me nje fjale dua te them "Kur eshte fol edhe per mbretin keq edhe pse ai ka pas nje fuqi te madhe, eshte shume normale te flitet keq per shkodranet apo dikend tjeter"
Prandaj nuk ja vlen as me u merzite per keto fjale, pra thashethemet dhe duhet marre me rezerv
"vrimat e gardhit dhe fjalet e hallkut nuk mbyllen kurre " thote populli
 

Tanja

Primus registratum
Re: A jane shkodranet pak mendjemedhenj?

Fillimisht postuar nga Betina:
[qb] Pershendetje!


A jane shkodranet fanatik,
A jane shkodranet xheloza
A jane shkodranet mendjemedhenje

Keto tema kane per baze thashethemet te cilat nuk ndalen kurre jo vetem per shkodranet por per te gjithe, dhe nganjehere habitem pse kaq shume ju mundon juve kur dikush flet ne kete menyre per ju dhe shkruani qe t'i bindni ata qe hapin keto tema se ju jeni keshtu apo ashtu. Mua e gjithe kjo me duket kot dhe shume demode, dhe me nje fjale dua te them "Kur eshte fol edhe per mbretin keq edhe pse ai ka pas nje fuqi te madhe, eshte shume normale te flitet keq per shkodranet apo dikend tjeter"
Prandaj nuk ja vlen as me u merzite per keto fjale, pra thashethemet dhe duhet marre me rezerv
"vrimat e gardhit dhe fjalet e hallkut nuk mbyllen kurre " thote populli [/qb]
jam dakort me ty....stellina...nuk me met hatri naqe sepse vet fakti qe sme njef ehde ne chat mund te actsh ne cdo menyre...por fjalia jote mbyllet me kto qe tha betina me siper muahh shtrige
 
Top