a i kemi ruajtur traditat e te pareve tane

bard

Primus registratum
Re: a i kemi ruajtur traditat e te pareve tane

Fillimisht postuar nga keraun:
[qb] o i huaj mos je dhe ti nga cispadanet? se si flet ti me dukesh me padan se legistet injorante te bossit,po skam çte te them un vetem qe je brumosur cik keq ti djale,dhe per ate fjalen qe the se ç'kam bere ç'do te beje dhe çfare po bej per shqiperin ate pune e di une dhe nuk te takon ty te gjykosh mua.dhe kur flet per rilindasit laje gojen mire se para atyre nuk vlen as sa qime by..e ti!!!! [/qb]
po normal qe e di ti mor dhe mua nuk me plas hic se cfare ben ti per shqiperine apo per familjen tende se sono çazzi tuoi por te vish dhe te hash m** kot jo keshtu jo ashtu ki me kujdes,une thjesht thashe medimin tim ne fillim dhe vura nje ikone qe nuk me plas hiç b**** si e ke marre ti per mire apo per keq,po ta tham edhe nje here jan te gjitha pune per ty,gjithashtu vazhdove me hanger m** mrapa,prap te lashe se thashe je ose nje pyke k*** qe rrin e e mban tane diten me dore ose nuk e di se cfare,por tash boll se u bane i merzitshem.Sa per rilindasit ma merr mendja se je b*** krejt dhe nuk din asgja per ato,se po mos te ishte ashtu e kishe ditur qe nuk kishte qene nevoje me e la gojen para se me fol per ta.ik tash mu hiq qafet se me lodhe te fole vec marrina
 

keraun

Primus registratum
Re: a i kemi ruajtur traditat e te pareve tane

Fillimisht postuar nga i huaji:
[qb]
Fillimisht postuar nga keraun:
[qb] o i huaj mos je dhe ti nga cispadanet? se si flet ti me dukesh me padan se legistet injorante te bossit,po skam çte te them un vetem qe je brumosur cik keq ti djale,dhe per ate fjalen qe the se ç'kam bere ç'do te beje dhe çfare po bej per shqiperin ate pune e di une dhe nuk te takon ty te gjykosh mua.dhe kur flet per rilindasit laje gojen mire se para atyre nuk vlen as sa qime by..e ti!!!! [/qb]
po normal qe e di ti mor dhe mua nuk me plas hic se cfare ben ti per shqiperine apo per familjen tende se sono çazzi tuoi por te vish dhe te hash m** kot jo keshtu jo ashtu ki me kujdes,une thjesht thashe medimin tim ne fillim dhe vura nje ikone qe nuk me plas hiç b**** si e ke marre ti per mire apo per keq,po ta tham edhe nje here jan te gjitha pune per ty,gjithashtu vazhdove me hanger m** mrapa,prap te lashe se thashe je ose nje pyke k*** qe rrin e e mban tane diten me dore ose nuk e di se cfare,por tash boll se u bane i merzitshem.Sa per rilindasit ma merr mendja se je b*** krejt dhe nuk din asgja per ato,se po mos te ishte ashtu e kishe ditur qe nuk kishte qene nevoje me e la gojen para se me fol per ta.ik tash mu hiq qafet se me lodhe te fole vec marrina [/qb]
idiot idiot idiot :rockband: e meso te shkruhash shqipen
 

b.k.

Primus registratum
Re: a i kemi ruajtur traditat e te pareve tane

Mendoj se pyetja duhet shtruar ne menyre sasiore.
Per shume arsye traditat kane ndryshuar, dhe duhet te ndryshojne, keshtu qe nuk mund te pretendojme se jane te njejtat qofte dhe me 100 vite me pare. Duhet pranuar evolucioni i te gjitha fushave, pastaj te diskutohet se sa, dhe si.
 

zog

Primus registratum
Re: a i kemi ruajtur traditat e te pareve tane

ja çfare shkruhet ne kopertinen e nje libri te botuar keto kohe mbi shqiptaret ne france :

.........

Ce pays a été maintes fois harcelé, envahi et morcelé mais son peuple n'a jamais été soumis : grâce à sa pugnacité, son courage légendaire et ses montaignes inexpugnables il a pu conserver, pratiquement intactes, sa langue et ses traditions millenaires.

........

ne te zeze keni dy nga virtytet me te spikatura tonat.
 

bard

Primus registratum
Re: a i kemi ruajtur traditat e te pareve tane

[/qb][/QUOTE]idiot idiot idiot :rockband: e meso te shkruhash shqipen [/QB][/QUOTE]

ti me me dhane mua leksione shqipet,shih mor si shkruan per vehte,shkruhash hahahahahahahahaha :smash: :smash:
 

kurkushi

Primus registratum
Re: a i kemi ruajtur traditat e te pareve tane

Fillimisht postuar nga de puta madre:
[qb] a kemi ne sot tradita,nqs se po,jane traditat e te pareve tane,dhe a duhet ti ruajme traditat? :wave: [/qb]
Traditat s`janë asfarë pasurie natyrore me të cilat njeriu fiton diçka dhe përmirëson jetën e vet.Ato janë mënyra spontane të kalimit të kohës dhe lodrat e pa vlera të dikujt.Traditat tona duhet zhdukur edhe më shpejtë se po i zhdukim qe 15 vite,sepse ato po na pengojnë të bëhemi grekë dhe evropianë!...
 

Princesha

Primus registratum
Re: a i kemi ruajtur traditat e te pareve tane

po beju ti grek s'te ka ndalu kush :cool:

dashke me na hek edhe traditat /pf/images/graemlins/tongue.gif
 
Top