a i kemi ruajtur traditat e te pareve tane

de puta madre

Primus registratum
a i kemi ruajtur traditat e te pareve tane

a kemi ne sot tradita,nqs se po,jane traditat e te pareve tane,dhe a duhet ti ruajme traditat? :wave:
 

OROSHI

Primus registratum
Re: a i kemi ruajtur traditat e te pareve tane

de puta....,traditat ka 500 vjet qe i kemi perdhunuar!!! /pf/images/graemlins/wink.gif
 

keraun

Primus registratum
Re: a i kemi ruajtur traditat e te pareve tane

orosh te keqen vellai un kam respekt per ty por mos thuaj qe jane 500 vjet qe i kemi perdhunuar.te themi te drejten jane 50 vjetet e komunizmit qe u degjeneruan traditat por sidomos keto 15 vjetet e fundit,por sido qe te jete doket e zakonet shqiptari i ka ne thelbe te eksistences se ti,jane zakonet tona qe na ngrejne vlerat dhe na ndryshojne nga popujte e tjere.dhe mendoj(shpresoj /pf/images/graemlins/smile.gif )qe gjersa te vdese shqiptari fundit kurre nuke kane per te humbur zakonet tona(qe per mua jane me te mirat ne Bote)
 

OROSHI

Primus registratum
Re: a i kemi ruajtur traditat e te pareve tane

Keraun,flm per respektin :wave: .
Persa i perket asaj se kur ne filluam ti humbim traditat tona,po pertoj te te sjell fakte plako,se po te mendohesh vetem pak minuta,do i gjesh edhe ti!!Ai tjetri kur te vje dhe te perdhuno,te nderro fene,te merr nizame,te merr pasurine,te nderro emrat,te nderro veshjen,(ne vend te kesules se bardhe te ve nje si tip qylymi) /pf/images/graemlins/laugh.gif ,ne vend te tirqve te vesh shallvaret(i ke pare Kurdet ne TV /pf/images/graemlins/laugh.gif ) etj etje etj etj etj etj!!!!!
 

bard

Primus registratum
Re: a i kemi ruajtur traditat e te pareve tane

Keraun une jam pak injorant per traditat shqiptare,a mund te mi permendesh ti disa prej tyre dhe te me thuash se ku na dallojne per mire nga popujt tjere :lol:
 

OROSHI

Primus registratum
Re: a i kemi ruajtur traditat e te pareve tane

Fillimisht postuar nga i huaji:
[qb] Keraun une jam pak injorant per traditat shqiptare,a mund te mi permendesh ti disa prej tyre dhe te me thuash se ku na dallojne per mire nga popujt tjere :lol: [/qb]
Besa,mikpritja,respekti per tjetrin,krenaria,vendosmeria,bashkimi,
(te gjitha keto veti Shqiptare u prishen qe ne fillim te '45)!!!
 

keraun

Primus registratum
Re: a i kemi ruajtur traditat e te pareve tane

Fillimisht postuar nga i huaji:
[qb] Keraun une jam pak injorant per traditat shqiptare,a mund te mi permendesh ti disa prej tyre dhe te me thuash se ku na dallojne per mire nga popujt tjere :lol: [/qb]
ne fillim desha te te injoroja por tu pergjigj oroshi,por nje gje desha te te thoshja po te ishe shqiptar ti! /pf/images/graemlins/wink.gif nuk kishe nevoj te me pyesje se cilat jane zakonet qe na ndryshojne nga te tjeret.i dine dhe foshnjat ne shqiperi!
 

de puta madre

Primus registratum
Re: a i kemi ruajtur traditat e te pareve tane

mua me behet qefi qe ne mes nesh ka akoma qshqiptar qe besojne dhe duan ti reuajne traditat tone,por e vertweta eshte se nqs vashdojme me te ndryshojme me kete ritmin e ketyre viteve te fundit,me duket qe traditatave tona nuk do i mbeti as nami as nishani :wave:
 

marina s.

Forumium maestatis
Re: a i kemi ruajtur traditat e te pareve tane

Fillimisht postuar nga OROSHI:
[qb]
Fillimisht postuar nga i huaji:
[qb] Keraun une jam pak injorant per traditat shqiptare,a mund te mi permendesh ti disa prej tyre dhe te me thuash se ku na dallojne per mire nga popujt tjere :lol: [/qb]
Besa,mikpritja,respekti per tjetrin,krenaria,vendosmeria,bashkimi,
(te gjitha keto veti Shqiptare u prishen qe ne fillim te '45)!!! [/qb]
krenaria ka mbijetuar.vetem t'i degjosh albanezet kur thone:jena rraca ma e bukur n'bote mer jahu!! /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

bard

Primus registratum
Re: a i kemi ruajtur traditat e te pareve tane

Fillimisht postuar nga keraun:
[qb]
Fillimisht postuar nga i huaji:
[qb] Keraun une jam pak injorant per traditat shqiptare,a mund te mi permendesh ti disa prej tyre dhe te me thuash se ku na dallojne per mire nga popujt tjere :lol: [/qb]
ne fillim desha te te injoroja por tu pergjigj oroshi,por nje gje desha te te thoshja po te ishe shqiptar ti! /pf/images/graemlins/wink.gif nuk kishe nevoj te me pyesje se cilat jane zakonet qe na ndryshojne nga te tjeret.i dine dhe foshnjat ne shqiperi! [/qb]
po a deshte te me injoroje,pse u pergjigje pra,apo ti je shqiptar dhe te han b**** po nuk u pergjigje
ma thuaj ti shqiptari pra se cfare paskena ne kaq te mire qe u dashkla me na respektu e gjithe bota per kete gje :smash: :smash: ,ato gjana qe tha oroshi nuk jane traditat e shqiptarit por jane traditat e nje njeriu i cili i di vlerat e jetes,shkurt jane traditat e nje njeriu te mire.besa,besen po e kane shume njerez ose me mire popuj te tjere,psh china dhe japonia,
vendosmerine dikush e ka dikush se ka,bashkimin a e ka america a nuk e ka kush,respektin per tjetrin e kane njerezit e sjellshem dhe te edukuar,vendosmerine perseri dikush e ka dikush se ka,pra cilen prej ketyre traditave ti shqiptari ja kemi mesuar ne botes,apo america,china etc na i kane kopjuar.nqs ti i thu vehtes shqiptar atehere pse nuk tregon pak respekt per tjetrin dhe e le te thoje mendimin e vet sepse traditat e shqiptarit thojne respekti per tjetrin apo jo.Ti me thua mua nuk jam shqiptar e pra une po te them ty se ti nuk je njeri,sepse nuk di te respektosh mendimet e tjereve
 

keraun

Primus registratum
Re: a i kemi ruajtur traditat e te pareve tane

:eek: mua te me vi turp po turp te te vi ty mor djale,por un shkruhajta mendimin tim per zakonet tona.dhe ti vure si pergjigje kete ikonen( :lol: ) per te tallur mua!tani me ate pergjigjen qe ke dhane me larte kujt i kruhet b...a.kjo eshte era e fundit qe te pergjigjem i lem keto muhabete te kota se sna kane hije.
 

OROSHI

Primus registratum
Re: a i kemi ruajtur traditat e te pareve tane

Ne Kine e Japoni nuk ka ma bese e vendosmeri,jane zhduk me kohe!
Edhe tek ne ka ndodh i njejti fenomen,zhdukja!
Zakonet dhe urtesia Shqiptare ekziston akoma ne shume familje te mira ne Shqiperi,qe shpirtin nuk ja kan shit lekut/pabesise/horlliqeve/imoralitetit/.
Ne Veri thuhet p.sh:shpija e filanit nuk ka qene kurr e pabese,dhe ne pergjithsi shtepite e mira i kane rujt hala virtytet e mira shqiptare!!

Perjashto gabelt/minoritaret/vllehet/egjyptiant/aziatiket etj etj,keta nuk kan pas se si me i rujt zakonet shqiptare!!
 

bard

Primus registratum
Re: a i kemi ruajtur traditat e te pareve tane

Fillimisht postuar nga keraun:
[qb] :eek: mua te me vi turp po turp te te vi ty mor djale,por un shkruhajta mendimin tim per zakonet tona.dhe ti vure si pergjigje kete ikonen( :lol: ) per te tallur mua!tani me ate pergjigjen qe ke dhane me larte kujt i kruhet b...a.kjo eshte era e fundit qe te pergjigjem i lem keto muhabete te kota se sna kane hije. [/qb]
cazzi tua a te kruhet apo jo b****a,edhe ne tu krufte gjej ndoken qe te ta kruaje,nuk po them ke sepse po fyhesh,sdq ja edhe nje virtyt i shqiptarit qe ishim duke e harruar por na e kujtoi keraun si shqiptar nacionalist qe eshte "gjaknxehtesia",duhet te jemi krenar per te keraun.po e shohim se a po mundesh te kontrollosh shpirtin tend prej nacionalisti apo jo
 

@d@

Primus registratum
Re: a i kemi ruajtur traditat e te pareve tane

Duke lexuar postimet e mesiperme, me perforcohet akoma edhe me shume mendimi qe: Shqipoja e ruan traditen.
Ska rendesi ku e ka hedh fati, ne kanada , Usa,apo Kine. Ai eshte rritur ne nje familje ose ka marr bazat ke familja.


Kjo gje mund te interpretohet edhe si + po edhe si -.
Vetem keshtu sic jemi ..i tregojme botes qe egzistojme.
(bi llafi) :wave:
 

keraun

Primus registratum
Re: a i kemi ruajtur traditat e te pareve tane

boll o boll me italishten (a testa de ***** e rotto in culo ce sarai)dhe ta kesh te qarte qe un nuk jam nacionalist as patriot por jam atdhetar /pf/images/graemlins/smile.gif
 

bard

Primus registratum
Re: a i kemi ruajtur traditat e te pareve tane

Fillimisht postuar nga keraun:
[qb] boll o boll me italishten (a testa de ***** e rotto in culo ce sarai)dhe ta kesh te qarte qe un nuk jam nacionalist as patriot por jam atdhetar /pf/images/graemlins/smile.gif [/qb]
a e sheh qe nuk mund te rrish pa kthy pergjigje!!!! :smash: nuk kam cfare ti bej une mor keraun se disa shprehje fyese qe jane,eshte me mire qe ti thuash ne italisht sepse duken me te lehta,dhe ne shqip do te ishin dukur teper vulgare,sdq italishtja jote po me duket si ajo e jugut,ku shkojne gati te gjithe injorantat dhe llomi i shoqerise shqiptare :smash: :smash: (nuk e pergjithesoj),dhe nuk di pse kam pershtypjen se ti je njeri prej tyre,tash sic e ke thene edhe ti nuk na ka hije qe te kapemi per gjera te tilla se e para jemi jashte teme,e dyta jemi shqiptare dhe e duam njeri tjetrin si "vellezer"

P.S. ata njerez qe thojne se jam atdhetar,dhe sa i paraqitet rasti ikun prej Shqiperise dhe pastaj nuk e japin as kontributin me te vogel per te,une nuk mund ti duroj(me duken te gjithe si shkrimtaret tone te "famshem"te cilet kane luftuar me "pene"


ciao ciao :wave: :wave:
 

OROSHI

Primus registratum
Re: a i kemi ruajtur traditat e te pareve tane

I Hueji,nuk e di pse kam pershtypjen qe ti vetem don te degradosh tjetrin dhe jo te diskutosh.Po nuk diskutove dmth qe ti vetem po kundershton pa iu mbajtur temes,diskutimet tuaja vlejne me shume sesa chit-chati dhe te sharat reciproke!
Qe te flasim per traditat Shqiptare per mendimin tim nuk eshte keq,sepse nqs ne jemi krenare qe jemi shqiptare,jemi vetem nga traditat tona.
Besoj qe ne ju kemi dhene leksion edhe kombeve me te zhvilluara persa i perket kultures dhe tradites njerezore.Shum gjana kane vulen Made in Albania!Si per mire edhe per keq!
 

keraun

Primus registratum
Re: a i kemi ruajtur traditat e te pareve tane

o i huaj mos je dhe ti nga cispadanet? se si flet ti me dukesh me padan se legistet injorante te bossit,po skam çte te them un vetem qe je brumosur cik keq ti djale,dhe per ate fjalen qe the se ç'kam bere ç'do te beje dhe çfare po bej per shqiperin ate pune e di une dhe nuk te takon ty te gjykosh mua.dhe kur flet per rilindasit laje gojen mire se para atyre nuk vlen as sa qime by..e ti!!!!
 

exp-s

Primus registratum
Re: a i kemi ruajtur traditat e te pareve tane

edhe zenia me njeri tjetrin eshte nje virtyt i shqiptareve. pervecse te mirave te shumta kemi edhe nje plus qe jemi shume te pabindur dhe qe nuk dime te rrime ne rrjesht si te gjithe te tjeret. jamdakrot per ato qe thote Oroshi, besa mikpritja etj, por nje e mire qe te kishim pasur(do ishte me mire) eshte disiplina, dhe kam frike se nuk e njohim edhe aq , pervecse te mirav kemi edhe shume boshlleqe ne formimin tone si komb. them se me mie do ishte sikur te shikonim si teme edhe + edhe - tona, apo jo?
megjithate duke qene se jemi ne kuadrin e mbijeteses akoma si komb( kosova e pazgjidhur, maqedonia jo e plote ne standarte europiane), mendoj se duhet promovuar dashurai per atdheun, kombin dhe njeri-tjetrin.
le te mendojme se sikur keshtu do i vinte inat grekut e serbit dhe pastaj kam pershtypjen qe pjesa me madhe e popullit do bashkohej, nuk flas ketu per njerez te shkolluar e patriote pasi ata jane qe tani te bashkuar.
shqiperi e bashkuar
 

bard

Primus registratum
Re: a i kemi ruajtur traditat e te pareve tane

Fillimisht postuar nga OROSHI:
[qb] I Hueji,nuk e di pse kam pershtypjen qe ti vetem don te degradosh tjetrin dhe jo te diskutosh.Po nuk diskutove dmth qe ti vetem po kundershton pa iu mbajtur temes,diskutimet tuaja vlejne me shume sesa chit-chati dhe te sharat reciproke!
Qe te flasim per traditat Shqiptare per mendimin tim nuk eshte keq,sepse nqs ne jemi krenare qe jemi shqiptare,jemi vetem nga traditat tona.
Besoj qe ne ju kemi dhene leksion edhe kombeve me te zhvilluara persa i perket kultures dhe tradites njerezore.Shum gjana kane vulen Made in Albania!Si per mire edhe per keq! [/qb]
po te them dicka mor orosh,se forumi,ose dskutimi po thojme,nuk ka kuptim kur te gjithe jane ne nje mendje ne nje rrjesht(po perdori shprehjen qe ka thene exp-s),se pastaj nuk quhet diskutim apo jo?pastaj lezeti i kesaj gjeje eshte te jesh ne kontradikte me gjithcka apo jo..... /pf/images/graemlins/laugh.gif
 
Top